جاذبه های گردشگری استانبول

استانبول: 

استانبول پایتخت و بزرگترین شهر کشور ترکیه  و مرکز فرهنگی و اقتصادی این کشور است . استانبول تنها شهر جهان است که دو قاره را به یکدیگر متصل کرده است.شهر استانبول در گذشته به نام های بیزانتیوم، رم جدید، استیمبول، آگوستا آنتونینا، کنستانتینوپل و اسلامبول شناخته میشد. در زمان حکومت عثمانی استانبول به نام قسطنطنیه شناخته میشد. استانبول به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری و توریستی بسیار زیاد در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شده است و به همین دلیل سالانه میزبان گردشگران بسیاری می باشد. این شهر در کنار دریا مرمره قرار دارد و تنگه بسفر این شهر را به دو قسمت تقسیم کرده است. این تقسیم شدن شهر باعث شده است که قسمت غربی استانبول را اروپایی و قسمت شرقی را آسیایی می نامند و شما با تورهای لحظه آخری استانبول می توانید از دوقسمت استانبول بازدید نمایید.

آب و هوا استانبول:

آب و هوای این شهر به دلیل بارندگی مرطوب است و اغلب همراه با وزش باد است و به همین خاطر شهر استانبول دارای تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد است. به طور میانگین بیشترین درجه حرارت در زمستان بین 7 و 9 درجه سلسیوس و در تابستان 28 درجه سلسیوس است.

جاذبه های توریستی شهر استانبول:

شهر استانبول در زمینه ی جاذبه های توریستی و گردشگری بسیار غنی است. تعداد بسیار زیادی آثار تاریخی و مکان های گردشگری از جمله  کاخ توپکاپی، مسجد سلیمانیه و بسیاری از جاذبه های گردشگری دیگر در اطراف مناطق سلطان احمد، بی اوغلو و تکسیم هستند همچنین این شهر دارای تعداد زیادی مراکز خرید شیک و مدرن مانند مرکز خرید جواهیر،اکمرکز، پالادیوم و ...  می باشد. علاوه بر این جاذبه ها ی توریستی غذاهای ترک را نباید فراموش کرد.

مسجد سلیمانیه در شهراستانبول - Süleymaniye Mosque

مسجد جامع سلیمانیه در قرن پانزدهم و در شهر استانبول به دستور سلطان سلیمان یکم ساخته شده است.

این مسجد دارای چهار گلدسته است.معماری این مسجد در سبک بیزانسی اسلامی می باشد و طراح آن خواجه معمار سنان آغا بوده است.

در این مسجد آرامگاه سلیمان یکم، سلیمان دوم و احمد دوم قرار دارد.

آدرس مسجد سلیمانیه:

Sinan Aga Mah. Zeyrek Cad. No:4 | Zeyrek, Fatih, Istanbul