مدارک لازم جهت صدور گذرنامه

مدارک لازم جهت صدور گذرنامه

تاریخ آخرین به روز رسانی: 04 دی ، 1401

مدارک لازم جهت صدور گذرنامه(صدور و تمدید پاسپورت)

مدارک لازم جهت صدور و تمدید گذرنامه (پاسپورت) را با راهنمای کامل تکمیل فرم، هزینه، پرشسنامه درخواست از پلیس +10 و نحوه پیگیری آن را در این بخش بخوانید.

مدارک لازم جهت صدور و تمدید پاسپورت

امروزه با گسترش و بهبود عملکرد خطوط هوایی، مسافرت رفتن به یکی از تفریحات اجتناب ناپذیر تبدیل شده است. برای سفر به خارج از کشور مسافران نیاز به گذرنامه (پاسپورت) برای احراز هویت در کشور مقصد را دارند اما آیا می دانید که روند صدور و اخذ گذرنامه (پاسپورت) به چه صورت است؟ آیا از مدارک لازم جهت صدور و تمدید پاسپورت و همینطور اخذ یا تعویض پاسپورت اطلاع دارید؟ آیا میدانید در صورت مفقود شدن و یا مخدوش شدن و... چه کاری باید انجام دهید؟ شرایط گرفتن پاسپورت چه چیزهایی هستند؟ هزینه گذرنامه چقدر است؟ 
الفبای سفر به تمامی سوالات شما در مورد شرایط و مدارک دریافت و اخذ پاسپورت پاسخ خواهد داد. با ما همراه باشید.

پاسپورت ایرانی

هزینه صدور و تمدید پاسپورت 1400

با ارائه مدارکی که در پایین تر به آن ها اشاره شده است و همچنین فرم درخواست می توانید برای تمدید و صدور گذرنامه 125000 و خدمات گذرنامه(نیروی انتظامی) 73000 تومان اقدام نماید. هزینه تعویض و یا تمدید پاسپورت در سال ۱۴۰۰،  شامل مبلغ 1000 تومان بابت دریاقت شناسه گذرنامه ، پرداخت 6250 در وجه سازمان شهرداری ، مبلغ 200 هزار تومان بابت تمدید پاسپورت و 428,61 ( با احتساب هزینه پست ) تومان برای گذرنامه های مفقودی می باشد . 

توجه: حضور فرد متقاضی (صاحب پاسپورت) در تمامی گروه های سنی الزامی می باشد

موارد و مدارک مورد نیاز برای گرفتن پاسپورت

تهیه فرم و شناسه گذرنامه از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) (هزینه اخذ شناسه 1000 تومان می‌باشد)
پرداخت مبالغ 50،000 ریال (پنج هزار تومان) و 1000،000 ریال (صد هزار تومان)، از طریق دستگاه کارتخوان (POS) مستقر در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی

توجه : واریز از طریق اینترنت، عابربانک و فیش واریزی بانک به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

موارد و مدارک مورد نیاز مشترک بانوان و آقایان

توجه : حضور شخص متقاضی الزامی است.

 • اصل شناسنامه و کارت ملی و یا تأئیدیه ثبت احوال برای کلیه متقاضیان
 • ارائه اصل آخرین پاسپورت (در صورت معتبر بودن)
 • عکس بیومتریک، (آقایان بدون کلاه و عینک کراوات و زیور آلات و آرایش مو و محاسن به طوری که پیشانی و گوش‌ها مشخص باشند. همچنین رنگ لباس و زمینه یکسان نباشد و خانم‌ها با حجاب کامل بدون آرایش و زیورآلات، با استفاده از روسری و یا مقنعه ساده و تیره به طوری که گردی صورت مشخص باشد. برای دختران بالای 6 سال با حجاب کامل)
 • اجازه محضری برای افراد زیر 18 سال از سوی پدر و یا قیم قانونی
 • افراد بالای 15 سال ضمن حضور در دفتر باید شناسنامه عکسدار ارائه نمایند
 • افراد زیر 15 سال ضمن حضور در دفتر می بایست گواهی اشتغال به تحصیل، دفترچه بیمه و یا گذرنامه عکسدار ارائه نمایند
  توجه: برای افراد زیر 6 سال، کودک باید در دفتر حاضر شده و ولی کودک یک قطعه عکس از کودک خود را ارائه نماید
 • بازنشستگان نظامی که 5 سال تمام از بازنشستگی آنها نگذشته است ارائه نامه از حفا یگان مربوطه الزامی است
 • بازنشستگان نظامی که 5 سال از بازنشستگی آنها می گذرد می بایست اصل و کپی کارت کانون بازنشستگان را ارائه نمایند (نیازی به ارائه گواهی از سازمان مربوطه نمی‌باشد)
 • نظامیان شاغل می بایست نامه موافقت حفا یگان مربوطه را ابتدا به دبیرخانه اداره گذرنامه ارائه و پس از ثبت به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ارائه نمایند

موارد مربوط به صدور و تمدید گذرنامه برای بانوان:

اجازه محضری برای بانوان متأهل از سوی همسر
توجه: بانوان مقیم خارج در صورتی که شوهر خارجی اختیار نموده باشد نیازی به اجازه محضری همسر ندارند، همچنین اقامت با گذرنامه ایرانی قابل قبول است.
توجه: بانوانی که همسر آنها فوت نموده، باید اصل گواهی فوت همسر و یا اصل شناسنامه باطل شده همسر و بانوان مطلقه می بایست اصل طلاق نامه را ارائه نمایند.

موارد مربوط به صدور و تمدید گذرنامه برای آقایان:

ارائه اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت صرفاً هوشمند (کارت‌های قدیمی اعتبار ندارند) و یا موافقت نامه سازمان وظیفه عمومی برای مشمولین
توجه: کسانی که اقدام به تعویض کارت پایان خدمت یا معافیت قدیمی به هوشمند نموده اند، بعد از گذشت 24 ساعت از درخواست تعویض، می‌توانند با ارائه برگه ثبت درخواست تعویض کارت به افسران گذرنامه مستقر در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، درخواست صدور و تمدید پاسپورت خود یا تعویض گذرنامه دهند.
توجه: آقایان بالای 50 سال احتیاج به ارائه کارت پایان خدمت ندارند.
آقایان دانشجو و یا دانش آموز برای خروج از کشور می بایست نامه از محل تحصیل خود دریافت و به سازمان وظیفه عمومی تحویل نمایند. 

مدارک لازم برای تمدید پاسپورت در خارج از کشور

 • تکمیل فرم صدور و تمدید گذرنامه
 • ارائه اصل پاسپورت فعلی و یک سری فتوکپی صفحه‌های دو، سه و صفحه دارای آخرین مهر خروج
 • ارائه اصل شناسنامه جمهوری اسلامی ایران و یک سری فتوکپی از کلیه صفحه‌ها (شناسنامه افراد بالای ۱۵ سال باید عکس‌دار باشد.)
 • عکس بیومتریک

البته پاسپورت نیز همانند گواهینامه  مدت اعتبار معینی دارد و در موارد زیر باید دارنده آن برای تعویض آن اقدام کند؛

 • پایان اعتبار پنج ساله (آخرین روزی که در پاسپورت به عنوان اعتبار درج می‌شود، الزاما تاریخ انقضای آن نیست و پیشنهاد می‌شود تا شش ماه قبل از تاریخ انقضا برای تعویض اقدام شود، زیرا سفارتخانه‌ها و نیز شرکت‌‌های حمل و نقل (خطوط هوایی، شرکت‌های کشتیرانی و...) برای مسافران با اعتبار گذرنامه‌ای محدود ویزا و بلیط هواپیما یا... صادر نمی‌کنند. (کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان را بشناسید)
 • تکمیل شدن صفحات گذرنامه
 • تغییر یافتن نام یا نام خانوادگی و همینطور تاریخ تولد با استناد به شناسنامه ایرانی
 • درخواست برای تغییر محل اقامت
 • آسیب دیدن پاسپورت همچون سوختگی، آب‌دیدگی و...
 • درخواست تفکیک نام فرزندان از گذرنامه

نحوه تکمیل فرم پاسپورت

اطلاعات شخصی

همان طور که می بینید بخش اول فرم گذرنامه درمورد اطلاعات شخصی است. که در ابتدا می بایست نام ، نام خانوادگی و نام پدر خود را هم به زبان فارسی و هم به زبان لاتین بنویسید. هنگام نوشتن نام خود به زبان لاتین دقت لازم را داشته باشید که با بقیه فرم ها و مدارکی که دارید تطابق داشته باشد. همچنین هنگام پر کردن مربع ها سعی کنید ضمن قرار دادن هر حرف از نامتان در یک مربع، آن ها را با حروف بزرگ و کتابی بنویسید و چنانچه یک اسم طولانی دارید حروف باقی مانده را به صورت مرتب و خوانا در ادامه و خارج از مربع ها یادداشت کنید. 
اگر در نوشتن نام خود به زبان انگلیسی اطلاعاتی ندارید می توانید از مسئول مرتبط در پلیس +10 یا اداره گذرنامه کمک بخواهید. زیرا حجای غلط اسم چه فارسی  چه انگلیسی می تواند باعث دردسر شما شود.
در ادامه این بخش می بایست دین و مذهب، شماره شناسنامه، محل و تاریخ صدور شناسنامه، شماره سری شناسنامه خود را یادداشت نمایید.
توجه داشته باشید محل تولد باید دقیقا مطابق با شناسنامه باشد. زیرا ممکن است محل تولد شخصی شیراز باشد و در تهران تقاضای صدور و تمدید پاسپورت کند.

اطلاعات شخصی فرم گذرنامه

علائم ظاهری

بخش بعدی مرتبط با علائم ظاهری می باشد که در اینجا می بایست قد، وزن ، رنگ چهره و چشم خود را وارد نمایید و همینطور اگر علائم سوختگی و بریدگی در چهر خود دارید در قسمت علائم ممیزی بنویسید.

علائم ظاهری در فرم گذرنامه

شغل و محل کار
در ادامه فرم درخواست گذرنامه خود با این قسمت مواجه می شوید که می بایست نام شغل را به همراه نام موسسه ، آدرس و شماره تماس محل کارتان درج کنید البته توجه داشته باشید از از ذکر عناوینی چون کاسب، دکتر، مهندس، آزاد و کارگر خودداری کنید. 

بخش محل کار فرم درخواست گذرنامه

محل سکونت
در پایین سطر شغل فرم درخواست پاسپورت، می بایست محلی که به صورت دائم سکونت دارید را بنویسید البته توجه داشته باشید که محل سکونتتان موقت نباشد، زیرا پاسپورت شما توسط پست به آدرسی که یادداشت می کنید به دستتان می رسد.
در ادامه هم کشور محل اقامت دائم خود و چنانچه اگر در گذشته سابقه خروج از کشور را داشتید به این معنا که اگر از گذرنامه ی پیشین خود استفاده کرده اید باید تاریخ آخرین خروج خود از ایران را بنویسید.
چنانچه اگر در محل مشخصی در خارج از کشور زندگی میکنید آدرس آن جا را در انتهای این بخش درج کنید.

بخش محل سکونت در فرم درخواست گذرنامه

کشور مقصد
این قسمت شامل موارد زیر است.

 • کشور مقصد
 • کشورهایی که قصد عبور دارید
 • منظور از مسافرت
 • مرز خروج

توجه کنید اگر قصد داشتید که فقط پاسپورت را در اختیار داشته باشید و مقصد همچنان برایتان مشخص نیست می توانید نام کشور مقصد را به دلخواه بنویسید.

قسمت کشور مقصد در فرم گذرنامه

اطلاعات نزدیکان
در قسمت بعدی از فرم درخواست گذرنامه باید نام 2 شخص معتبر در ایران که به طور کامل شما را می شناسند در فرم بنویسید. توجه کنید که باید آدرس، شماره منزل، محل کار و همراه این افراد نیز در فرم درخواست گذرنامه ذکر شود پس پیش از تکمیل فرم در نظر داشته باشید که می خواهید چه کسانی معرف شما باشند که مشخصات کامل آن ها را همراه خود داشته باشید.

یادداشت اطلاعات نزدیکان در فرم گذرنامه

پاسپورت سابق
درصورتی که در گذشته گذرنامه داشتید موارد زیر را حتما ذکر کنید

 • شماره گذرنامه
 • تاریخ صدور
 • تاریخ انقضا
 • محل صدور
 • علت تعویض

توجه کنید اگر در گذشته پاسپورتی نداشتید احتیاجی به نوشتن موارد ذکر شده نیست و تنها در مقابل جمله (تا کنون گذرنامه نداشتم) مربع را پر کنید.

تمدید گذرنامه

موافقت نامه شوهر، قیم و ولی
این قسمت در صورتی می بایست تکمیل شود که اگر بانوی شوهر داری یا فرزند زیر 18 سال تقاضای اخذ گذرنامه داشته باشد.

بخش موافقت ولی، قیم و شوهر درفرم پاسپورت (گذرنامه)

امضا
باتوجه به قوانین و مقرراتی که در پشت فرم گذرنامه نوشته شده است، شخص متقاضی می بایست صحت اطلاعات درج شده را با استفاده از ذکر نام، نام خانوادگی و امضا خود تایید نماید.

امضا و تایید اطلاعات ثبت شده در فرم گذرنامه

چند نکته مهم

***برای متولدین خارج از کشور ارائه مدرک نحوه ورود الزامی است.

***برای ابطال گذرنامه هایی که بالای یک سال اعتبار دارند ارائه نامه از ادارات گذرنامه الزامی است.

***نحوه اقدام درخصوص افرادی که گذرنامه معتبر آنها مخدوش بوده و یا آن را مفقود نموده‌اند:

***شهروندان تهران جهت اعلام فقدان و تعویض گذرنامه مخدوش - بررسی ممنوعیت فقط می بایست به اداره گذرنامه تهران بزرگ واقع در خیابان مطهری، خیابان کوه نور مراجعه نمایند.

توجه: افرادی که اعتبار پاسپورت آنها به اتمام رسیده و مفقود یا مخدوش گردیده است نیازی به اعلام فقدان نداشته و می‌توانند مستقیماً به دفاتر مراجعه نمایند.

***نرخ این خدمت در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی با احتساب هزینه پستی مبلغ 428،612 ریال (چهارصد و بیست و هشت هزار و شیصد و دوازده ریال) می باشد

که از طریق دستگاه‌های کارت خوان موجود در دفاتر دریافت می‌شود.

مدت زمان صدور پاسپورت

یکی از سوالات متداول مردم این است که چه مدت طول میشد تا پاسپورت صادر شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت معمولا پاسپورت بین 5 تا 7 روز صادر می شود.

هر آنچه که قبل از سفر باید بدانید

نحوه استعلام ممنوع الخروجی

اطلاعات سفارتخانه ها

عوارض خروج از کشور

📖 سوالات متداول

مراحل صدور و تمدید پاسپورت در خارج از کشور به چه شکل است؟

افرادی که پاسپورت آن ها در خارج از کشور به اتمام برسد، می توانند به نزیک ترین کنیولگری و یا سفارت خانه ایران مراجعه نمایند.

مدارک لازم برای تمدید گذرنامه در خارج از کشور چیست؟

متقاضیان برای تمدید پاسپورت خود در خارج میبایست مدارک ذکر شده را همراه خود داشته باشند: تکمیل فرم صدور گذرنامه، اصل گذرنامه فعلی، عکس بیومتریک، ارائه اصل شناسنامه

هزینه تمدید گذرنامه در خارج از کشور چقدر است؟

در این مورد نرخ ثابتی وجود ندارد.

نظرات یا پیشنهادهای خود را در این قسمت به اشتراک بگذارید

به این صفحه امتیاز دهید
میانگین امتیاز کاربران | امتیاز 3/4 از 5 (از 1368 رای)
امتیاز کاربران
ناشناس 26 فروردین ، 1402

سلام من پاسپورتم را۲۰سالپیش گرفته بودم الان هم نمیدونم کجاست چکار باید کنم؟؟

پاسخ مدیر

از پلیس +10 اقدام کنید.
ناشناس 25 فروردین ، 1402

سلام من ۱۹ سالمه کارت ملی رو هنوز تحویل نگرفتم فقط یک کاغذ دارم که به عنوان کارت ملی تا زمان صدورش میتونم استفاده کنم آیا میتونم با همون گذرنامه بگیرم؟

پاسخ مدیر

بله

ناشناس 13 فروردین ، 1402

سلام من و همسرم و دختر چهار سالم می‌خوایم برای گرفتن پاسپورت اقدام کنیم. برای خروج از کشور نیاز به اجازه خروج دارن همسرم و دخترم از من؟ یا به صرف اینکه سفر رو خانوادگی بخوابم بریم نیاز به اجازه نیست؟

پاسخ مدیر

نیاز به اجازه خروج هست.

ناشناس 26 بهمن ، 1401

سلام من برای اولین بار اقدام به گرفتن گذرنامه کردم مبخواستم بدونم چقدر زمتن میبره که به دستم برسه

پاسخ مدیر

سه تا چهار روز

ناشناس 22 بهمن ، 1401

من اگه حضوری مراجعه کنم به مرکز صدور گذرنامه همونجا برام صادر میکنن بگیرم

پاسخ مدیر

فرم پر میکنین و براتون می فرستن.

ناشناس 17 بهمن ، 1401

سلام دیگه مثل قدیم نیاز به عکس 4*6 نیست؟هموجا عکس گرفته میشه؟؟

پاسخ مدیر

سلام، بله عکس بیومتریک گرفته میشه ازتون
ناشناس 16 بهمن ، 1401

سلام امروز پاسپورت من صادر شده چند روز طول میکشه به دستم برسه یکشنبه هفته بعد بلیط گرفتم

پاسخ مدیر

سلام، با توجه به چند موردی که اتفاق افتاده، حدود 1 ماه زمان میبره تا گذرنامه به شما تحویل داده شود.

ناشناس 16 بهمن ، 1401

روند تحویل پاسپورت یک تا دو ماه شده؟!

پاسخ مدیر

سلام، بله
ناشناس 15 بهمن ، 1401

پاسپورت قدیمی ۵سال از انقضاش گذشته الان فهمیدم گم شده برای پاسپورت جدید اقدام کنم آیا ۱۵روز به دستم میرسه پاسپورت جدید؟؟

پاسخ مدیر

سلام، حدود 1 ماه طول میکشه تا پاسپورت به دستتون برسه.
ناشناس 14 دی ، 1401

سلام من امروز از طریق پلیس مهاجرت اقام به تعویض گذرنامه کردم خیلی هم گیرم شما میدونید چند روز طول میکشه پاسپورت جدید بیاد واسم

پاسخ مدیر

3 تا 4 روز
ناشناس 16 آبان ، 1401

سلام ،شناسنامه من قدیمی هست و جدیدشو نگرفتم برای گرفتن پاسپورت شناسنامه ام ،و باید جدید بکنم ؟؟

پاسخ مدیر

سلام. خیر. نیازی نیست.

ناشناس 15 آبان ، 1401

سلام دوست من با مدارک برادرش اقدام به گرفتن پاسپورت کرده اما تو اداره گذرنامه متوجه میشن که این مدارک مال برادرش هست و گذرنامه صادر نمیشه میخوام بدونم جزای قانونی براش هست و چه جوریه

پاسخ مدیر

سلام. اطلاعی نداریم.
ناشناس 09 آبان ، 1401

سلام، شناسنامم گم شده هفته پیش، ماه اینده برای مسابقات ورزشی باید برم از ایران برای شناسنامه اقدام کردم گفتن دو ماه طول میکشه بیاد، با کارت ملی و کپی شناسنامه و رسید از پیشخوان دولت میتونم پاسپورت بگیرم؟؟؟

پاسخ مدیر

سلام. شناسنامه به طور معمول جزء مدارک هست. طبق متن با تأئیدیه ثبت احوال هم می تونید بگیرید. از دفتر مربوطه بپرسید.
ناشناس 14 مهر ، 1401

با سلام. من 51 سالمه. کارت پایان خدمت قدیمی دارم ولیکن هوشمند نیست. آیا میتونم برای اخذ گذرنامه اقدام و دریافت کنم؟

پاسخ مدیر

سلام. طبق متن، برای آقایان 50 سال به بالا نیازی به ارائه کارت پایان خدمت نیست.
مهدی 21 تیر ، 1401

اجرکم عندالله

پاسخ مدیر

🙏

ناشناس 20 تیر ، 1401

سلام من فردی شانزده ساله هستم آیا برای گذرنامه که می‌خوام اقدام کارت ملی لازم است؟ چون من برای کارت ملی هیچ اقدامی نکردم اما شناسنامه عکس دارم

پاسخ مدیر

سلام. شما می تونید اقدام کنید.

ناشناس 16 تیر ، 1401

سلام وقتتون بخیر آیا برای تعویض گذرنامه باید حتما عکس رو در خود پلیس به علاوه ۱۰ باید گرفت ؟

پاسخ مدیر

سلام. بله. عکس رو باید در همانجا بگیرید.

ناشناس 09 تیر ، 1401

سلام انرژي شاد باشی. خب پاسپورت میخوام بگیرم هم کرونا 2واکسن زدم مشکل نیست بگیرم؟؟؟

پاسخ مدیر

سلام. دریافت پاسپورت ارتباطی به واکسن نداره. می تونید اقدام کنید.

ناشناس 06 فروردین ، 1401

سلام خسته نباشید من پدر و مادرم جدا شدن و مادرم حضانت نامه داره و۱۷سالمه میتونم با اجازه مادرم پاسپورت بگیرم؟

پاسخ مدیر

سلام بله

ناشناس 15 بهمن ، 1400

فورا باید به ایران برگردم.پاس ایرانی ام باطل است(مدت منقضی)،چه کنم؟

پاسخ مدیر

باید پاسپورتتون تمدید کنید

ناشناس 20 دی ، 1400

سلام من میخوام پاسپورت بگیرم سنم ۱۶ ساله چه مدارکی لازنه

پاسخ مدیر

تمامی مدارک لازم برای اخذ پاسپورت قید شده

ناشناس 19 دی ، 1400

برای گرفتن پاسپورت اول از همه باید چکار کنیم

پاسخ مدیر

به پلیس +10 مراجعه نمایید

ناشناس 03 دی ، 1400

من پایان خدمت ندارم میتونم پاسپورت دریافت کنم

پاسخ مدیر

از شرایط اخذ پاسپورت بدون داشتن کارت پایان خدمت برگه ی اعزام به خدمت فاقد غیبت، گواهی اشتغال به تحصیل و وثیقه می باشد.
احسان 03 دی ، 1400

با سلام، من پاسپورتم منقضی شده. برای دریافت پاسپورت جدید میتونم خودم عکس بگیرم چاپ کنم و ببرم یا باید حتماً در پلیس+10 عکس بگیرم؟ ممنون

پاسخ مدیر

تصویر بیومتریک که در دفاتر پلیس+10 انجام می‌شود.
ناشناس 26 آذر ، 1400

اگر عکس شناسنامه خیلی قدیمی باشه برای گرفتن پاسپورت مشکلی پیش میاد؟

پاسخ مدیر

برای تمدید گذرنامه از شما عکس بیومتریک در پلیس +10 گرفته می شود

ناشناس 03 آذر ، 1400

سلام و خدا قوت ممنون بسیار عالی بود

ناشناس 30 آبان ، 1400

سلام من برای اولین بار میخوام پاسپورت بگیرم و فعلا قصد خروج از کشور رو ندارم میشه بگیرم پاسپورت رو؟

پاسخ مدیر

سلام بله

حسن 29 آبان ، 1400

سلام خسته نباشید. ببخشید پاسپورت بنده یک سال و سه ماه اعتبار داره. میتونم برای تمدید اقدام کنم؟

پاسخ مدیر

درود، خیر تا 7 ماه مشکلی نیست
ناشناس 12 آبان ، 1400

سلام ببخشیدمن تو اداره اجرای احکام یک شکایت دیه دارم نیروکارم درحین کار دچارحادثه شد وشکایت کرد برای دیه که هنوز اجرانشده ایا درخواست پاسپورت بدم بخاطر اون شکایت ردمیشه؟

پاسخ مدیر

احتمالش هست پاسپورتتون صادر شه اما برای خروج از کشور دجار مشکل میشید

احمد 10 آبان ، 1400

سلام برای صدور گذرنامه کارت ملی هوشمند میخواد یا قدیمی

پاسخ مدیر

ترجیحا کارت ملی هوشمند داشته باشید 

ناشناس 03 آبان ، 1400

سلام من دختر مجرد ۲۹ ساله هستم اولین بار میخوام گذرنامه بگیرم آیا رضایت پدرم ضروری ست؟ همچنین عکس۴*۶ رو میتونم خودم بگیرم ببرم پلیس+۱۰؟

پاسخ مدیر

سلام برای خروج از کشور اجازه والدین مهمه و همچنین در پلیس +10 عکس بگیرید

علی 30 مهر ، 1400

سلام. اگر 1 سال و 9 ماه از اعتبار پاسپورت باقی مانده باشه میشه برای تمدیدش اقدام کرد؟

پاسخ مدیر

سلام خیر

ناشناس 27 مهر ، 1400

سلام من رفتم پلیس +۱۰ عکس رو به هیچ عنوان نباید خودمون بگیرین قانونش از سال ۹۸ اینجوریه ک خودشون میگیرن

ناشناس 26 مهر ، 1400

سلام من امسال رفتم زیارت اربعین‌امام حسین ع و برگشتنی در مرز ایران پاسپورت را نگه داشتن و اکثرا پاسپورت هارو نگه داشتن بدلیل اینکه ۱ ماه مانده تا مهلتش تموم شود و سوال من این است که برای اقدام پاسپورت جدید چکار کنم ممنون ضروریه

پاسخ مدیر

به پلیس +10 مراجعه نمایید

ناشناس 26 مهر ، 1400

سلام در گذرنامه نام خانوادگی که به انگلیسی نوشته شده غلط املایی داره. من اصلا متوجه نشده بودم و حتی سفر خارج از کشور هم داشتم و برگشتم الان باید چه اقدامی انجام بدم. همچنین پسرم زیر 2 سال سن داره اگه بخوام براش گذرنامه بگیرم عکس نیاز داره؟ و لازم هست خودش هم ببرم پلیس +10

پاسخ مدیر

درود می تونید از پلیس +10 بپرسید اما چون سفر داشتید به نظر مشکلی نیست

ناشناس 24 مهر ، 1400

سلام من موقعی که اقدام کردم واسه گذرنامه گفتم پایان خدمتت هوشمند نیست ، همون موقع تعویض کردم از اداره گذرنامه گفتن چون به موقع اقدام به تعویض پایان خدمتت نکردی یکسال اول بعد گرفتن پاسپورت فقط یکبار حق خروح از کشور رو دارم آیا این موضوع صحت داره؟

پاسخ مدیر

پلیس +10 این رو بهتون گفتن؟

ناشناس 16 مهر ، 1400

سلام میخواستم بدونم که اگه شناسنامه قدیمی باشه برای گرفتن پاسپورت مورد قبول هست ؟؟

پاسخ مدیر

اگه کارت ملی همراه داشته باشید بعیده ایرادی از شما گرفته شه

ناشناس 14 مهر ، 1400

با سلام تا انقضای پاسپورتم دو سال مونده آیا میتونم الان برای تمدید اقدام کنم .ممنون

پاسخ مدیر

سلام فعلا یکم زوده

ناشناس 14 مهر ، 1400

سلام من کارت ملی گم شده ولی کپی رو دارم میتونم با کپی پاسپورت بگیرم اگه نه چیکار باید انجام بدم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ مدیر

شما شناسنامه ندارید؟  و اینکه با کپی اون کار شما جلو نمیره

ناشناس 12 مهر ، 1400

سلام .من دقیق یک ماهه برای پاسپورت اقدام کردم از پلیس +۱۰ ولی هنوز پاسپورت به دستم نرسیده ؟؟ نمیدونم چرا؟؟ درصورتی که پاسپورت همسرم و دخترهام اومده ..باهم توی یه روز هم اقدام کرده بودیم ..ایا شما میدونید مشکل چیه ؟؟

پاسخ مدیر

درود از پلیس +10 که اقدام کرده بودید حتما پیگیری کنید چون خیلی طول کشیده

ناشناس 26 شهریور ، 1400

با سلام و خسته نباشید . تا انقضای پاسپورتم ۴ ماه مونده . الان می تونم برای تمدیدش اقدام کنم ؟؟ با این شرایط کورنا امکان تمدید بصورت آن لاین هست ؟؟؟

پاسخ مدیر

درود به پلیس +10 ترجیحا مراجعه کنید

سینا 21 شهریور ، 1400

سلام، چندین سال از انقضای گذرنامه من میگذره. الان میخوام تمدید کنم. قبلا نام لاتین من با دو تا O بوده، در گذرنامه جدید میخوام با OU نوشته بشه. امکانش هست؟

پاسخ مدیر

باید به پلیس +10 مراجعه نمایید

ناشناس 20 شهریور ، 1400

سلام من برای تمدید پاسپورت اقدام کردم گفتن ک باید خودمون عکس بگیریم و عکس ۶×۴ ک قبلا تهیه کردم استفاده نمیکنن،این موضوع درسته؟همه استانها ب این صورت شده؟

پاسخ مدیر

در قوانین همچین موضوعی صحت ندارد اما میتوانید از پلیس +10 مطلع شوید

ناشناس 14 شهریور ، 1400

سلام لطفا بفرمایید چقدر طول میکشه تا گذرنامه بدستمان برسد وهزینه صدور مجددچقد میشه

پاسخ مدیر

سلام و وقت بخیر بین 2 هفته تا یک ماه معمولا زمان میبرد

ناشناس 14 شهریور ، 1400

سلام. آیا برگه ی درخواست کارت ملی برای تمدید گذرنامه کافیست؟ یا حتما باید کارت ملی هوشمند داشته باشیم؟

پاسخ مدیر

در صورت صادر نشدن کارت ملی، تأییدیه ثبت‌ احوال مورد قبول است
ناشناس 12 شهریور ، 1400

سلام من اینترنتی ثبت نام کردم بازهم باید مراجعه کنم

پاسخ مدیر

سلام به نزدیک ترین پلیس +10 مراجعه نمایید

ناشناس 09 شهریور ، 1400

سلام. الان امکان درخواست صدور گذرنامه اینترنتی وجود داره؟؟؟

پاسخ مدیر

درود حضورا به مرکز پلیس +10 مراجعه نمایید

ناشناس 09 شهریور ، 1400

سلام من ۲۰ سالمه و اعتبار معافیت تحصیلیم تا فروردین ۱۴۰۱هستش برای خروج از کشور موردی نداره؟

پاسخ مدیر

تا زمانی که معاف هستید خیر منتها باید سند یا وثیقه با ارزش بالا رو در اختیار سفارت قرار بدین

علی 05 شهریور ، 1400

با سلام برای تمدید گذرنامه میشه نحوه نوشته شدن انگلیسی نام رو تغییر داد؟ ممنون

پاسخ مدیر

سلام با عرض پوزش سوالتون خیلی واضح نیست

ناشناس 04 شهریور ، 1400

سلام ووقت بخیر پاسپورتم فقط ۵ ماه اعتباردارد ودرحال اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی میباشم ونیاز به پاسپورت با اعتبار زمانی ۲ ساله هست ولیکن با مراجعه به اداره پلیس ۱۰+گفته شد بایستی مبلغ ۵ میلیون بحساب بانک قوامین واریز گردد تا پاسپورتم را تمدید کنند ! واین مبلغ بازگشتی ندارد لازم بذکراست بنده معافیت تحصیلی هم دارم لطفا راهنمایی بفرمایید چه کنیم ؟!

پاسخ مدیر

پیشنهاد می کنیم تماس بگیرید و با کارشناسان ما موضوع رو پیگیری کنید

همایی 24 مرداد ، 1400

سلام خسته نباشید من الان در حال خدمت ام ۴ ماه مونده تموم کنم الان میتونم واس اخذ پاسپورت اقدام کنم یا نه؟

پاسخ مدیر

سلام بله کارت پایان خدمتتون رو دریافت کنید به راحتی ویزاتون رو میگیرید

فلاح 23 مرداد ، 1400

سلام.ببخشید اینکه سند مسکن باید همراه برو برای صدور پاسپورت درسته؟من امروز رفتم اقدام کنم گفتن جدیدو این مورد اضافه شده.

پاسخ مدیر

سند خونه ارائه بدین برای دریافت پاسپورت؟

ناشناس 23 مرداد ، 1400

سلام من ۱۶سالمه شناسنامم‌عکس‌داره‌ولی کارت‌ملی‌ندارم‌برایه گذرنامه‌بایدبرای‌کارت‌ملی‌ثبت‌نام‌کنم؟

پاسخ مدیر

سلام بله کارت ملی داشته باشید

یاسمن 23 مرداد ، 1400

من مادر و پدرم میخوان طلاق بگیرن و توی کشمکش جدایی هستن...من رابطم با پدرم زیاد خوب نیست و خبری ازش ندارم..21 سالمه...بدون نیاز به رضایتنامه پدر و حضورش به من پاسپورت میدن یا نه؟؟؟ چون ایشون نه رضایت میده و نه ازش خبری دارم

پاسخ مدیر

میتونید در پلیس +10 با اثبات این موضوع اقدام به اخذ پاسپورت کنید

ناشناس 19 مرداد ، 1400

سلام. ای بابا یعنی ما که یه تیکه کاغذ دادن برای کارت ملی یعنی نمیتونیم پاسپورت بگیریم؟لطفا قطعی جواب بدید میشه یا اصلا نمیشه

پاسخ مدیر

شما ترجیحا به پلیس +10 مراجعه کنید چون هنوز کارت ملی خیلی از هم وطنان صادر نشده این امکان وجود داره به این دلیل شرایط رو براتون جور دیگه رقم بزنن

aref 17 مرداد ، 1400

سلام با ارت ملی هوشمند هم میشه گذرنامه گرفت یا نه؟ دیگه نیازی به نشون دادن کارت پایان خدمت نیست؟ چون الان من یه شهر دیگه هستم

پاسخ مدیر

سلام این که شرایط خدمت سربازی برایتان چگونه است را در فرم مرتبط میبایست ثایت نمایید

ناشناس 14 مرداد ، 1400

سلام . پاسپورت من بهمن ۱۴۰۱ منقضی میشه . الان میخام ویزای تحصیلی ۲ ساله بگیرم . آیا ویزای تحصیلی بهم میدن یا باید پاسپورتم رو تمدید کنم . یعنی ویزا ارتباطی به انقضای پاسپورت داره؟

پاسخ مدیر

سلام خب پاسپورت شما حداقل 7 ماه اعتبار باید داشته باشه

ناشناس 12 مرداد ، 1400

سلام وقتتون بخير من كارت ملي ندارم فقط برگه براي ثبت كارت ملي هست با همون برگه ميتونم براي گذرنامه اقدام كنم؟؟

پاسخ مدیر

سلام و وقت بخیر بعید هستش که با این برگه پلیس +10 قبول کنه که گذرنامه صادر کنه

aaa 12 مرداد ، 1400

سلام من شناسنامه ام رو عکس دار نکردم . ایا برای تمدید حتما باید شناسنامه عکسدار باشه ؟

پاسخ مدیر

درود بله

ناشناس 30 تیر ، 1400

سلام من هنوزکارت ملیم صادرنشده بایدچیکارکنم میتونم گذرنامه بگیرم؟

پاسخ مدیر

سلام ترجیحا کارت ملی را باید داشته باشید

علی 26 تیر ، 1400

آیا با گذرنامه منقضی شده ایرانی میشه وارد ایران شد؟‌‌

پاسخ مدیر

حداقل 7 ماه پاسپورت باید اعتبار داشته باشد

ناشناس 12 تیر ، 1400

سلام برای تمدید مجدد گذرنامه حتما اشتغال به تحصیل و یا پایان خدمت لازمه چون قصد سفر ندارم وصرفا فقط میخوام که گذرنامه داشته باشم

ناشناس 10 تیر ، 1400

سلام. هزینه کلی اخذ پاسپورت چقدر میشه؟ ایا واقعا 700تومن شده

پاسخ مدیر

سلام هزینه صدور و تمدید پاسپورت 1400 رو بصورت بروز شده میتونید بخونید

ناشناس 05 تیر ، 1400

سال سلام برای تمدید گذرنامه بانوان رضایت محضری همسرلازمه،چون برای صدور گذرنامه منقضی رضایت محضری ثبت شده...یعنی هربار تمدید رضایت محضری لازم داره؟

پاسخ مدیر

برای تمدید شرایط متفاوت تره

ناشناس 05 تیر ، 1400

من چهل دوسال دارم ب علت مشکلات سربازی نرفتم راهی ندارن گذرنامه بگیرم

پاسخ مدیر

درود خیر
ناشناس 04 تیر ، 1400

سلام کارت ملی داشتن واجبه یا بدون کارت ملی هم میشه پاسپورت گرفت؟

پاسخ مدیر

ترجیحا همراهتون کارت ملی داشته باشید

sima 31 خرداد ، 1400

مدارک لازم برای پاسپورت دختر مجرد چیاس؟

پاسخ مدیر

ز آن جایی که شرایط صدور گذرنامه مستقل برای دختران بالای 18 سال رضایت والدین است ، برای خروج از کشور دیگر نیازی به اخذ رضایت والدین نیست.

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt