جاذبه های گردشگری پوکت

جاذبه های گردشگری پوکت

جاذبه های گردشگری

مراکز خرید

جاذبه های گردشگری پوکت

پوکت

پوکت یکی از شهرهای پر جاذبه و پرمقصد در تایلند بوده و در جنوب شرقی تایلند قرار دارد. مانند تمام شهرهای تایلند دین مردم این شهر بودا و واحد پول آنها بت می باشد.پوکت به شهر بهشتی تایلند شهرت دارد چرا که جاهای دیدنی پوکت تایلند و مناظر و طبیعت سرسبز و حیرت آور این شهر وصف ناشدنی است. تمامی دوست داران طبیعت و همچنین گردشگران تماشای سواحل با آبهای زلال و زمردی و چشم اندازه فوق العاده پوکت را از دست نمی دهند. بناهای تاریخی ، معابد و مجسمه های پر قدمت با معماری های به یادگار مانده از قرون گذشته چشم هر بیننده ای را خیره می کند.

آب و هوای پوکت

آب و هوای پوکت  به علت نزدیک بودن به خط استوا گرم و مرطوب است و در اکثر فصل ها با بارش همراه است. از فروردین ماه تا خرداد ماه گرمترین ماه های پوکت و خرداد تا آبان ماه نیز زمان بارش باران های موسمی است.شهریور پر باران ترین ماه و بهمن خشک ترین ماه سال است، همچنین آوریل  با 28 درجه گرمترین و نوامبر با میانگین 26 درجه سردترین ماه در پوکت می باشد در نتیجه بهترین فصل سفر با تور پوکت تایلند از اواسط آبان تا اواسط اسفند است .

غذاهای پوکت

غذاهای پوکت طعم و عطر متفاوت و منحصر به فرد خود را دارند. غذاهای دریایی از جایگاه مهمی در آشپزی مردم پوکت دارد که با ادویه های مخصوص طبخ می شوند. ریک‌کونگ‌سیاپ یکی از غذاهای معروف دریایی بوده که ترکیبی از میگوی تند است که با انواع سبزیجات سرو می شود.نودل نیز در پوکت طرفداران زیادی دارد که به صورت پخته یا سرخ شده در کنار گوشت مرغ، یا خوک طبخ می شود که معروف ترین آن خانُم‌جین است که با سس کاری تند و سبزی جات  تازه سرو می گردد. پنکیک روتی با طعم شیرین، انواع ساتای با مرغ و گوشت و سس بادام زمینی ، اسپرینگ رول های لذیذ که به صورت خمیرهای پیچیده  به دور گوشت، میگو، سبزی‌های، نودل برنجی و یا شیرینی های ترد تهیه  می‌شود،خائو مان گای یک نوع برنج و مرغ از جمله غذای اشتها آور و خوش طعم پوکت به شمار می روند.

هتل های پوکت

هتلهای چهار ستاره پوکت؛ هتل های 5 ستاره پوکت ،هتل های ساحلی پوکت ؛هتل دوانجيت پوكت تايلند قیمت هتل لمردین پوکت ؛هتل هیلتون پوکت،هتل تريسارا پوكت از جمله تعدادی از هتل های این شهر هستند که دارای درجه ها و خدمات و امکانات منحصر به خود هستند.گردشگران با توجه به بودجه و خدمات هتل می توانند هتل مد نظر خود را انتخاب کنند، و اقامتی لذت بخش را در کنار سفر خود تجربه کنند.

جاذبه های گردشگری پوکت

سر سبزی و طبیعت بی نظیر این با چشم اندازهای حیرت آور فوق العاده این شهر را به مانند بهشت تبدیل کرده است. سواحل و دریا با آب شفاف که در کنار تابش خوشید زیبایی این محل را صد چندان می کند. ماسه های ساحلی زیبا در کنار تفریحات آبی مانند قایق سواری و غواصی،جنگل ها با درختان بلند قامت به همراه فیل سواری، رشته کوه های پر ابهت در کنار آب و هوایی عالی،مراکز خرید پوکت، مجسمه های بودای مقدس با طراحی کم یاب،غارهای جالب و جذاب بخش کوچکی از نقاط محبوب پوکت محسوب می شوند.

🔍 مشاهده تورهای لحظه آخری پوکت
🔍 دیدنیها، سرگرمی و تفریحاتی که در پوکت نباید از دست دهید!

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt