تمدید تعلیق پروازهای دو شرکت هواپیمایی معروف در ایران

تمدید تعلیق پروازهای دو شرکت هواپیمایی معروف در ایران

جستجو در مجله گردشگری

تاریخ آخرین به روز رسانی: 28 دی ، 1398

تمدید تعلیق پروازهای دو شرکت هواپیمایی معروف در ایران

در پی حادثه ی هواپیمای مسافربری اوکراینی در هشتم ژانویه، دو شرکت هواپیمایی معروف، تعلیق پروازهای خود را در آسمان ایران، تمدید کردند.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

به نقل از یورونیوز، شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا آلمان و شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز اتریش تعلیق پروازهای خود به مقصد تهران را تا تاریخ ۲۸ مارس (۹ فروردین) تمدید کردند.

در تاریخ هشت ژانویه (۱۸ دی) پس از سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراینی که در آسمان ایران رخ داد، ایرلاین لوفت‌هانزا اعلام کرده بود که پروازهایش را تا ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) به حالت تعلیق در می‌آورد با این حال با نزدیک شدن به این تاریخ این شرکت هواپیمایی مدت تعلیق پروازهایش را تا دو ماه دیگر تمدید نمود.

تعلیق پروازهای لوفت هانزا و آوسترین ایرلاینز در ایران

این ایرلاین آلمانی در بیانیه‌ای، دلیل این تصمیم را وضعیت ایمنی نامشخص در اطراف فرودگاه تهران و حریم هوایی ایران عنوان کرده است. این تصمیم در حالی گرفته شد که آژانس ایمنی هوانوردی اروپا شنبه گذشته به شرکت‌های هواپیمایی توصیه کرده بود تا اطلاع ثانوی از پرواز در آسمان ایران خودداری کنند.

در بیانیه ی منتشر شده توسط ایرلاین آلمانی آمده است که لوفت هانزا همچنان وضعیت ایمنی را با مقام‌های ملی و بین‌المللی ارزیابی می‌کنند و به محض اینکه اطلاعات جامعی در این زمینه کسب کردند تصمیم می‌گیرند که آیا می‌توانند پروازهایشان به ایران را از سر بگیرند و اگر این امر مقدور باشد از چه تاریخی اجرایی می‌شود.

شرکت تابعه لوفت‌هانزا یعنی آسترین ایرلاینز نیز بیانیه مشابهی را در این زمینه منتشر نمود. لوفت‌هانزا و هواپیمایی اتریش از معدود شرکت‌های هواپیمایی اروپایی باقی مانده در ایران پس از اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا علیه ایران بودند.

اخبار بیشتر از صنعت هوانوردی


 
6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt