ارسال پرونده ثبت جهانی سرو ابرکوه به یونسکو

ارسال پرونده ثبت جهانی سرو ابرکوه به یونسکو

جستجو در مجله گردشگری

تاریخ آخرین به روز رسانی: 30 خرداد ، 1403

ارسال پرونده ثبت جهانی سرو ابرکوه به یونسکو

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری استان یزد اعلام کرد: پرونده سرو ابرکوه به زودی برای به ثبت رسیدن در فهرست میراث جهانی به یونسکو ارسال میشود. در ادامه الفبای سفر را دنبال کنید.

مدارک کافی برای ثبت جهانی ابرکوه

محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور و حسین اربابی معاون سرمایه گذاری، حقوقی و امور مجلس سازمان میراث فرهنگی در سفر خود به استان یزد از سرو کهنسال ابرکوه بازدید کردند.معاونان میراث‌فرهنگی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌‌فرهنگی و تعدادی از مسئولان استان یزد پس از بازدید از سرو ابرکوه وضعیت تهیه پرونده ثبت جهانی شدن این اثر ارزشمند را مورد  بررسی قرار دادند.

در حاشیه این بازدید مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری استان یزد گفت: به زودی پرونده سرو ابرکوه برای ثبت در فهرست میراث جهانی به یونسکو ارسال خواهد شد.سید مصطفی فاطمی با بیان اینکه تا به امروز ۶۰ درخت دیرزیست طبیعی در این استان شناسایی شده است گفت: مشهور ‌ترین این درخت‌ ها که دارای شهرت جهانی است، سرو ابرکوه است که با قول معاون میراث فرهنگی کشور قرار بر این شد تا پرونده ثبت جهانی آن توسط استان یزد به سازمان یونسکو آماده و ارسال شود.( برای رزرو تورهای لحظه آخری ما را دنبال کنید)

وی با اشاره به اینکه سرو ابرکوه جزو فهرست آثار طبیعی ملی است گفت: برای ثبت جهانی این اثر شرایط و مدارک کافی وجود دارد و امید داریم تا با پیگیر کردن آن آینده خوبی در انتظار این درخت تاریخی باشد.مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری استان یزد اظهار کرد: بررسی پرونده سرو ابرکوه حداقل دو تا چهار سال زمان می برد.

شهرستان ابرکوه دارای ۴۰۰ اثر تاریخی است که از مهمترین جاذبه های آن می توان منزلگاه امام رضا (ع)، خانه‌های قدیمی، قلعه‌های تاریخی، مسجد جامع، خانه آقازاده، کوه گنبد عالی و سرو را نام برد. اخبار گردشگری را در الفبای سفر دنبال کنید.

سرو ابرکوه یزد،الفبای سفر

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt