جشنواره چای تفلیس با اجرای موسیقی محلی گیلان

جشنواره چای تفلیس با اجرای موسیقی محلی گیلان

جستجو در مجله گردشگری

تاریخ آخرین به روز رسانی: 27 خرداد ، 1403

جشنواره چای تفلیس با اجرای موسیقی محلی گیلان

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

با حضور نخست وزیر گرجستان، مقامات سفارتخانه ها و نمایندگی های کشورهای مختلف، جشنواره بین المللی چای و عسل تفلیس با اجرای گروه موسیقی گیلان در پارک متاتسمیندا تفلیس برگزار گردید. در ادامه خبر الفبای سفر را دنبال کنید.

برپایی غرفه ایران در جشنواره چای تفلیس

به نقل از سفارت کشورمان در گرجستان، در این جشنواره علاوه بر اجرای نمایش و عرضه انواع چای،عسل و غذا‌های ملی ، برنامه‌های متنوعی  توسط گروه های هنری از کشور‌های مختلف اجرا شد.در این جشنواره، به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی در گرجستان و همچنین پشتیبانی اداره کل همکاری های فرهنگی ایرانیان مقیم خارج از کشور غرفه ایران نیز برپا گردید و به غیر از توزیع انواع چای لاهیجان ،کلوچه ،نبات و دمنوش های ایرانی، قطعات مختلفی از موسیقی محلی استان گیلان توسط گروه موسیقی گیل اوخان رشت  به صورت زنده به اجرا درآمد.( از قیمت تور گرجستان خرداد 98 مطلع شوید)

پس از اجرای برنامه گروه موسیقی محلی در این کشور، مجری برنامه درمورد ایران سوالاتی مطرح نمود و به افرادی که پاسخ درست دادند، از سوی رایزنی فرهنگی قطعات مختلفی از موسیقی محلی استان گیلان اهدا شد.

در پی این مراسم افتتاحیه نخست وزیر گرجستان توسعه صنعت کشاورزی و گردشگری ، آشنایی شرکت کنندگان با محصولات و فرهنگ غذایی تولیدکنندگان داخلی و خارجی کشور‌ها و ایجاد ارتباط متقابل فرهنگی و اجتماعی شهروندان کشور‌های مختلف را از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.

در مراسم گشایش این جشنواره رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تفلیس حمید مصطفوی گفت : برگزاری سالانه این جشنواره، بهانه ایی است که در طول این مراسم تبادل فرهنگی و ‏انتقال تجارب و دانسته‌های اقوام مختلف داخلی و خارجی صورت بگیرد.
وی با اشاره به اینکه نظام غذایی مانند بخشی از میراث فرهنگی جامعه به شمار میرد افزود: بسیاری از غذا ها و نوشیدنی ها و آداب غذایی مردم کشور های منطقه ایی به خصوص ایران و گرجستان شباهت زیادی با یکدیگر دارد که این نشان از ریشه فرهنگ مشترک و همسایگی است.
مصطفوی اضافه کرد : برای ایجاد پیوند بین اعضای گروه های فرهنگی و قومیتی کشورهای گوناگون، خوراکی ها و غذاها یک ابزار ارتباطی می باشند.( برای سفر به این کشور همسایه، بلیط ارزان هواپیما تفلیس را رزرو کنید.)

جشنوراه چای تفلیس،الفبای سفر

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt