کیش به عضویت سازمان جهانی گردشگری درآمد

کیش به عضویت سازمان جهانی گردشگری درآمد

جستجو در مجله گردشگری

تاریخ آخرین به روز رسانی: 12 آبان ، 1397

کیش به عضویت سازمان جهانی گردشگری درآمد

طبق گزارش ایرنا، سازمان منطقه آزاد کیش به عضویت سازمان جهانی گردشگری(UNWTO)، وابسته به سازمان ملل متحد در آمد.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

طبق گزارش ایرنا، سازمان منطقه آزاد کیش به عضویت سازمان جهانی گردشگری(UNWTO)، وابسته به سازمان ملل متحد در آمد.

عضویت در سازمان جهانی گردشگری اتفاقی ارزشمند

طبق گزارش ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، معاون گردشگری منطقه آزاد کیش، علیرضا قائدیان با اعلام این خبر گفت: در صد و نهمین نشست شورای اجرایی سازمان جهانی گردشگری در تاریخ 31 اکتبر در شهر منامه بحرین، عضویت منطق آزاد کیش به عنوان اولین منطقه آزاد تجاری- صنعتی از جمهوری اسلامی ایران به تصویب رسید. 

عضویت در سازمان UNWTO اتفاقی ارزشمند است که امکان دسترسی به آخرین دستاوردهای تحقیقات استراتژیک جهانی را فراهم کرده، همچنین باعث ایجاد فرصت تعامل بین المللی در بخش گردشگری می شود.سازمان جهانی گردشگری به عنوان آژانس تخصصی سازمان ملل متحد، عهده دار ترویج و تبلیغ گردشگری پایدار و مسولانه در سراسر جهان است. 

اعضای سازمان جهانی گردشگری، 156 کشور بعنوان اعضای اصلی، 6 عضو پیوسته و حدود 500 عضو وابسته از بخشهای خصوصی، موسسات آموزشی، مقامات محلی و انجمن های گردشگری را شامل می شود. طبق اظهارات علیرضا قائدیان، عضویت سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان مجموعه ای که از خطوط هوایی، دریایی، مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی، موسسات آموزشی و غیره تشکیل شده می تواند در عرصه بین الملل، رهآورد بسیاری به همراه داشته باشد. 

وی افزود: استفاده از پلتفرم بین المللی UNWTO برای ایجاد تعامل با بخش های دولتی و خصوصی دست اندرکار صنعت گردشگری از سراسر جهان باید به دیگر مزیتهای عضویت در سازمان جهانی گردشگری از جمله تبادل آمار گردشگری کلیه کشورهای عضو، بهره مندی از کمک های فنی و مشورتی سازمان جهانی گردشگری، دسترسی به کتابخانه الکترونیک و تبادل تجربیات موفق با کلیه اعضای وابسته آن سازمان را برشمارد. ( از قیمت تور کیش مطلع شوید.)

معاون گردشگری منطقه آزاد کیش در ادامه گفت: از 5 ماه گذشته، طبق راهبردهای تدوینی در حوزه گردشگری توسط مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، برای عضویت در این سازمان بین المللی اقدامات اجرایی انجام شد و پس از مکاتبات و ارسال مدارک و اسناد مرتبط و تایید دبیرکل سازمان جهانی گردشگری، برای تصویب به صد و نهمین شورای اجرایی آن سازمان ارجاع داده شد. 

علیرضا قائدیان توضیح داد در این نشست بعد از بررسی سوابق و مدارک هر یک از کاندیداهای عضویت و رای گیری، با رای قاطع کلیه اعضا، عضویت سازمان منطقه آزاد کیش در سازمان جهانی گردشگری ملل متحد به تصویب نهایی رسید. 

( با هتل های کیش اشنا شوید)

کیش-الفبای سفر

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt