تور آنتالیا

تور آنتالیا

تور آنتالیا

تور آنتالیا + بهترین قیمت | تور لحظه آخری و ارزان الفبای سفر

تور آنتالیا ترکیه🥇 اگر قصد خرید و یا رزرو ارزانترین تور آنتالیا لحظه آخری را دارید می توانید لیست قیمت آن را همراه با هتل، تاریخ و پروازهای مختلف مشاهده نمایید.

📦 پکیج تور آنتالیا ترکیه شامل چه مواردی است

پکیج آفر تور آنتالیا به شرح زیر میباشد:

الفبای سفر چه تورهایی برگزار می کند

 • تور آنتالیا 5 شب و 6 روز
 • تور آنتالیا 6 شب و 7 روز

💲 قیمت تور آنتالیا چقدر است؟

مواردی که در بالا ذکر شده اند تماما در قیمت و هزینه تور آنتالیا تاثیر بسیار زیادی دارند مخصوصا اینکه تفاوت قیمت در تور آنتالیا بنابر دلایلی که در ادامه گفته میشود تفاوت هایی وجود دارد و بنابراین هوشیار باشید گول افرادی که در هر موقع به نام آفر تور خیلی ارزان آنتالیا به دنبال فروش تورهای خود هستند را نخورید و هوشیارانه عمل کنید. البته لازم به ذکر است که فصلی که قصد دارید به آنتالیا بروید نیز در قیمت تور مسافرتی آنتالیا تاثیر بالایی دارد.

✅ آفر تورهای آنتالیا الفبای سفر

✈️ تور هوایی آنتالیا چگونه برگزار میشود

اینکه برای خرید تور هوایی آنتالیا پرواز ایرانی انتخاب کنید یا خارجی بسیار اهمیت دارد که نسبت به این موضوع آگاهی داشته باشید. داستان به این شکل است که شما اگر بخواهید با ایرلاین داخلی به آنتالیا سفر کنید در قرودگاه این شهر فرود نمی آیید بلکه یا باید به فرودگاه دنیزلی و یا اسپارتا بروید که به این شکل هرچند ممکن است هزینه تور آنتالیا کمی ارزان تر باشد اما از هرکدام از دو فرودگاه ذکر شده حداقل 3 الی 4 ساعت باید به صورت زمینی طی کنید تا به هتل مورد نظرتان برسید. اما اگر پرواز خارجی مثل ترکیش خریداری نمایید هرچند هزینه کمی بیشتر میشود اما بدون دردسر و سختی به آنتالیا میرسید.

🚍 آیا تور زمینی آنتالیا وجود دارد؟

خیلی ها بر این گمان هستند که اگر تور آنتالیا زمینی خریداری کنند کل راه را در اتوبوس خوش گذرانی می کنند و تا موقعی که برسند کلی خاطرات بامزه برایشان به یادگار مانده. اما این نکته را در نظر داشته باشید که از تهران تا آنتالیا بصورت زمینی حداقل 30 ساعت در راه هستید البته که این را هم لازم است که بدانید تورهای زمینی آنتالیا هر موقع از سال برگزار نمیشود و اکثرا در فصل تابستان که توریستی ترین زمان برای سفر به آنتالیا است این تورها برگزار می شوند. پس توجه داشته باشید بلیط اتوبوس تهران آنتالیا بیشتر در فصل تابستان به فروش می رسد

💵 تور ارزان آنتالیا، دروغ یا واقعیت؟

از عوامل موثر در ارزان شدن تور ترکیه آنتالیا کاهش تعداد متقاضیان تور میباشد. این حقیقت وجود دارد که در فصل سرد زمستان تعداد گردشگران آنتالیا کاهش چشمگیری نسبت به فصل تابستان دارد. و در نتیجه شرکت های مسافرتی با عرضه تور آنتالیا ارزان قیمت سعی در جذب مسافران دارند. پرواز و هتل ارزان قیمت و یا تور آنتالیا زمینی هم از دیگر راه ها برای خرید تور ارزان آنتالیا هستند.

⏰ تور لحظه آخری آنتالیا چه مزایا و معایبی دارد؟

در بالاتر گفتیم در فصولی از سال گردشگران کمتری راهی آنتالیا می شوند و به همین دلیل آژانس ها از جمله آژانس مسافرتی الفبای سفر که به عنوان مجری مستقیم تور آنتالیا شناخته میشود با ارائه تور آنتالیا لحظه آخری همان تورهای باقیمت بالا و با کیفیت فوق العاده را با تخفیف های ویژه به فروش میرسانند. 

مزیت تور لحظه آخری آنتالیا

یکی از مزایای تور لحظه آخری آنتالیا این است که همان تور باکیفیت به شکل ارزان قیمت عرضه می شود و در واقع با همان تور خیلی ارزان آنتالیا با همان کیفیت سابق خود فروخته می شوند. زیرا تور لحظه آخری، یک تور استاندارد می باشد و به دلیل اینکه متقاضیان پرواز کم بوده اند، ارائه شده است و طبق قانون هیچ امکاناتی نباید برای خریدار محدود شود.

معایب تور لحظه آخری آنتالیا

 • از ایرادهایی که به تور لحظه آخری ترکیه انتالیا وارد است این می باشد که حتما حتما باید آمادگی لازم را داشته باشید و چمدانتان بسته باشد زیرا امکان دارد چند ساعت دیگر زمان پروازتان باشد.
 • تورهای لحظه آخری قابل کنسل شدن نیستند و اگر هم بخواهید این کار را کنید هزینه قابل بازگشت نیست.
 • سومین مورد این است که انتخاب صندلی هواپیما و اتاق هتل خیلی آسان نیست زیرا امکان دارد بهترین های آن ها از قبل رزرو شده باشند.

🚍 آیا تور لحظه آخری زمینی آنتالیا وجود دارد؟

تور آنتالیا زمینی بصورت لحظه آخری نیز برگزار می شود اما غالبا در فصل تابستان می توان شاهد برگزاری این تورها بود باتوجه به این که تابستان فصل گردشگری آنتالیا است تورهای زمینی بیشتر در این فصل به آنتالیا برگزار می شوند و حال اگر ظرفیت این تورها تکمیل نشده باشد امکان ارائه تورهای لحظه آخری به صورت زمینی نیز وجود دارد.

🏨 اقامت در آنتالیا با تور لحظه آخری چگونه است؟

تصوراتتان درمورد تور آنتالیا 4 روز یا به تعداد روزهای دلخواه را کاملا کنار بگذارید زیرا تور آنتالیا به صورت 6 شب و 7 روز برگزار می شود. اما توجه داشته باشید وقتی که تور آنتالیا در قالب لحظه آخری ارائه می شود امکان دارد که اتاق های خوب هتل های آن جا پیش از آن رزرو شده باشند و در نتیجه انتخابتان برای رزرو هتل مورد نظر و اتاق آن ممکن است کمی محدودتر بشود. مثلا اگر به دنبال تور لحظه آخری آنتالیا هتل اورنج کانتی هستید باید سعی کنید هوشیارانه عمل کنید و سریع تر اقدام به رزرو کنید.

🏨 اقامت در آنتالیا چگونه است؟

تصوراتتان درمورد تور آنتالیا 4 روز یا به تعداد روزهای دلخواه را کاملا کنار بگذارید زیرا تور آنتالیا به صورت 6 شب و 7 روز برگزار می شود. در ضمن لذت سفر به آنتالیا بیشتر به خاطر هتل های آنجا است بنابراین پیشنهاد میکنیم به فکر هتل های لوکس و ساحلی این شهر باشید تا اینکه بخواهید یک هتل در داخل شهر با قیمت ارزان تر رزرو کنید و بیشتر به فکر گشت شهری باشید.

🚊 تور انتالیا از سایر نقاط ایران

همچون استانبول تور آنتالیا از تهران، شیراز، مشهد، تبریز، اصفهان و دیگر شهرهای کشور طرفداران زیادی دارد و شما می توانید با رزرو تور آنتالیا الفبای سفر در هر نقطه از ایران هستید سفری عالی را در الماس مدیترانه تجربه نمایید.

🍂 تور آنتالیا تابستان 1401

فصل تابستان با دمای مناسب، آفتاب و سواحل جذاب و آرامش طبیعت برای سفر به این شهر عالی به نظر می رسد. هتل ها و رستوران های فصلی در این فصل برنامه های متنعی را ارائه می دهند. بنابراین زمان خوب و مناسبی برای افرادی است که دوست دارند از سفر خود و تفریحات آن لذت ببرند.

🍁 تور آنتالیا مرداد و شهریور 1401

برای عاشقان تابستان و کسانی که همچنان دوست دارند بتوانند به راحتی از سواحل در یک هوای نسبتا گرم لذت ببرند و همچنین فرصت این را داشته باشند تا در بهترین هتل های آنتالیا اقامت داشته باشند این ماه ها بهترین تور آنتالیا تابستان بهترین پیشنهاد برای این دسته از عزیزان است.

 تور آنتالیا با پروازهای داخلی و خارجی

در پایین تر (بخش فرودگاه بین المللی آنتالیا) توضیحات کامل درمورد تور هوایی به آنتالیا داده شده اما با این حال تور آنتالیا پرواز ایران ایر، ماهان یا سایر ایرلاین های داخلی بدین شکل نیستند که به صورت مستقیم انجام بگیرند و ساعاتی باید بصورت زمینی مسیر را طی نمایید و اگر قصد دارید بدون اینکه ساعاتی را بصورت زمینی سفر کنید میتوانید تور آنتالیا پرواز تیلویند، سان اکسپرس، ترکیش پگاسوس را خریداری کنید

بودجه سفر به آنتالیا

برای سفر به آنتالیا چقدر پول داشته باشیم

شما باید برنامه ریزی کنید که روزانه حدود 134 لیر(16 دلار) برای تعطیلات خود در آنتالیا هزینه کنید، که متوسط ​​قیمت روزانه بر اساس هزینه های سایر بازدیدکنندگان است. مسافران گذشته به طور متوسط ​​37 لیر(4/57 دلار) برای وعده های غذایی یک روزه و 8/39 لیر(1.03 دلار) برای حمل و نقل محلی هزینه کرده اند. همچنین ، متوسط ​​قیمت هتل در آنتالیا برای یک زوج 146 لیر(18 دلار) است. بنابراین ، یک سفر به مدت دو هفته به آنتالیا به طور متوسط ​​1 876 لیر(231 دلار) هزینه دارد.

✅ هزینه های سفر به آنتالیا 


بهترین زمان سفر به آنتالیا

وضعیت آب و هوای آنتالیا

بهترین فصل سفر به آنتالیا کی است؟ همه فصل ها برای سفر به آنتالیا مناسب هستند. اما اگر بخواهیم بهترین زمان سفر به آنتالیا را بررسی کنیم میبایست از چند بعد به آن نگاه کنیم. 1- بهترین زمان سفر به آنتالیا از نظر دما و آب و هوا ماه های آوریل و اوایل می (اسفند تا خرداد و مهر تا آذر) می باشد زیرا هوا در این موقع از سال در معتدل ترین و دلپذیرترین حالت ممکن است. 2-بهترین زمان سفر برای تفریحات ساحلی فصل تابستان می باشد زیرا بارش به حداقل رسیده و دریا در آرامترین حالت به سر میبرد. لازم به ذکر است که همین فصل تابستان توریستی ترین موقع از سال در آنتالیا است باوجود اینکه قیمت بلیط هواپیما آنتالیا و هتل های آنتالیا نسبت به سایر زمان ها بیشتر هستند. 

هتل های آنتالیا

آنتالیا، شهری با هتل های لوکس و معروف 

امروزه آنتالیا به یکی از قطب های گردشگری ترکیه و اروپا تبدیل شده است. همین امر موجب شده است تا انواع هتل ها در این شهر مشاهده شوند. از هتل های لوکس آنتالیا گرفته تا هتل های ارزان قیمت آنتالیا که مناسب هر سلیقه و بودجه گردشگان این شهر هستند. از بهترین هتل های آنتالیا میتوان به هتل آستریا کرملین پالاس آنتالیا، هتل پورتوبلو آنتالیا و هتل گرانادا لاکچری بلک آنتالیا اشاره کرد. این هتلها و دیگر هتلهای شهر بسته به امکاناتی که برای مسافران فراهم می کنند دارای قیمت های متفاوتی هستند. ارزانترین زمان سفر به انتالیا وقتی است که سایر مسافرین کمتر درخواست سفر به این شهر زیبا را دارند. در تور آنتالیا پیشنهادی توسط آژانس هواپیمایی الفبای سفر، انواع مختلف هتل ها وجود دارند و شما بسته به سلیقه و بودجه مالی تان میتوانید هتل مناسب در آنتالیا را انتخاب کنید و مطمئن باشید آفر تور آنتالیا در فصل تابستان ما رضایت شما را جلب خواهد کرد.

5 هتل ارزان آنتالیا

هتل های 3 ستاره آنتالیا

هتل های 3 ستاره آنتالیا مخصوص آن دسته از مسافرانی است که قصد سفر ارزانتر را دارند. شاید بتوان زیبایی های آنتالیا را با پرداخت هزینه کمتری در این هتل ها تماشا کرد اما خبری از امکاناتی که در هتل های 4 ستاره و 5 ستاره وجود دارد نیست.

هتل های 4 ستاره آنتالیا

انتخاب هتل 4 ستاره در آنتالیا اقامتی کم نظیر را برایتان رقم می زند. از تماشای سواحل دریای مدیترانه در اتاق ها گرفته تا خدمات پررنگ و امکانات تفریحی فراواانی همچون استخر، بیلیارد، حمام ترکی و ...

هتل های 5 ستاره آنتالیا

سواحل اختصاصی، پارک آبی، رستوران های بین المللی، انواع تفریحات همچون تنیس و گلف تنها تعدادی از مواردی هستند که در هتل های 5 ستاره آنتالیا دیده می شوند.

جاذبه های گردشگری آنتالیا

در آنتالیا از کدام بناها و مناظر دیدن کنیم؟ 

آنتالیا تنوعی از جاذبه های گردشگری را در خود جای داده است. اگر از عاشقان ساحل و دریا هستید پیشنهاد می کنیم به یکی از مناطق بلک، لارا و یا کمر بروید و در سواحل داغ آن جا پیاده روی کنید و آفتاب بگیرید و حتی در آنجا به تماشای غروب آفتاب بنشینید. آنتالیا برای دوست داران تاریخ هم حرفهای زیادی برای گفتن دارد. وجود مناطق تاریخی زیاد در آنتالیا باعث شده این شهر برای علاقمندان به اماکن تاریخی و باستان شناسان هم جذابیت بسیاری داشته باشد. پس اگر شما هم از این دسته از گردشگران هستید حتما حتما بازدید از دروازه هادریان، برج ساعت آنتالیا و مناطق باستانی همچون آسپندوس، شهر قدیمی ترمسوس و شهر پرگ آنتالیا را ازدست ندهید. در ضمن در آنتالیا کلی تفریحات جذاب مثل دولفین لند، پارک آبی آکوالند و آکواریوم آنتالیا است که اگر به آن جا بروید سفری هیجان انگیز را برای خودتان رقم می زنید. می توانید با تماس با کارشناسان الفبای سفر اطلاعاتی از قیمت تور آنتالیا بدست آورید و اقدام به رزرو تور آنتالیا کنید. شک نکنید بهترین سفر زندگیتان را در میان این اماکن منحصر به فرد در مروارید دریای مدیترانه رقم می زنید.

✅ تفریحات شبانه آنتالیا

سوغات معروف آنتالیا

در آنتالیا سوغاتی چه بخریم؟

آنتالیا علاوه بر برخورداری از جاذبه های تاریخی و سواحل زیبا، سوغاتی های رنگی دارد و امکان ندارد گردشگری هنگام قدم زدن در بازار و مراکز خرید آنتالیا، دست پر بازنگردد زیرا سوغات این شهر کاملا متنوع هستند. در ادامه برای آن دسته از افرادی که تور آنتالیا خریداری نمودند و به دنبال خرید هدایا برای خود و نزدیکانشان هستند به معرفی سوغات این شهر می پردازیم.

 • فرش و گلیم
 • راحت الحلقوم
 • خشکبار
 • ظروف مسی
 • قهوه ترک
 • باقلوا ترکی
 • ادویه
 • ظرف سرامیکی
 • محصولات چرمی
 • زیورآلات

فرودگاه بین المللی آنتالیا

آشنایی با فرودگاه بین المللی آنتالیا

فرودگاه آنتالیا یک فرودگاه بین المللی است که در 13 کیلومتری شمال شرقی مرکز شهر آنتالیا قرار گرفته است. در سال 2016 نزدیک به 19 میلیون مسافر از فرودگاه بین المللی آنتالیا استفاده کرده بودند به همین دلیل فرودگاه بین المللی آنتالیا سومین فرودگاه شلوغ کشور ترکیه و سیزدهمین فرودگاه شلوغ در قاره اروپا می باشد.
فرودگاه بین المللی آنتالیا دارای دو ترمینال برای پروازهای بین المللی و یک ترمینال برای پروازهای داخلی می باشد. یاتا کد (iata Code) فرودگاه بین المللی آنتالیا AYT و کد ایکائو (icao Code) فرودگاه بین المللی آنتالیا ITAI است.
از مزیت های فرودگاه بین المللی آنتالیا نزدیکی و دسترسی به وسایل نقلیه عمومی است. فاصله فرودگاه آنتالیا تا سیده برابر با 54 کیلومتر است و فرودگاه آنتالیا به ایستگاه اتوبوسی که در جاده 600 قرار دارد بسیار نزدیک است که به راحتی شما را تا شهر آنتالیا می برند اما اگر ترجیح می دهید با تاکسی به مقصد خود بروید در خارج از سالن های پرواز ایستگاه های تاکسی وجود دارند.

فرودگاه های دنیزلی و اسپارتا

با توجه به تعداد بالای گردشگران در تور آنتالیا و میزان بالای پروازها به این مقصد، پروازهای این مسیر در یکی از سه فرودگاهی که برای مسافران آنتالیا در نظر گرفته شده است انجام می شود. اما اینکه پرواز شما در کدام فرودگاه های ترکیه فرود بیاید به پروازی که انتخاب می کنید بستگی دارد.
اغلب پرواز های آنتالیا در یکی از فرودگاه های اسپارتا , دنیزلی یا فرودگاه آنتالیا فرود می آیند اما اگر می خواهید وارد فرودگاه آنتالیا شوید می بایست یکی از ایرلاین های ترک را انتخاب نمایید.
اما اگر شما به قیمت تور آنتالیا اهمیت میدهید و می خواهید کمتر هزینه کنید بهتر است ایرلاین ایرانی را انتخاب کنید و انتخاب پرواز ایرانی برای سفر به آنتالیا به این شکل است که باید به فرودگاه دنیزلی یا اسپارتا بروید؛ البته ذکر این نکته خارج از لطف نیست که ایرلاین هایی همچون ماهان ایر پروازهای فصلی فرودگاه های دنیزلی و اسپارتا انجام میدهند.

فرودگاه دنیزلی
دنیزلی از شهرهای نزدیک به آنتالیا می باشد که سالانه گردشگران زیادی را جذب خود می کند. به دلیل فاصله نزدیک میان دنیزلی و آنتالیا تعدادی از پروازهای ایرانی  در فرودگاه دنیزلی فرود می آیند و سپس مسافران از آنجا با اتومبیل به آنتالیا می روند و فاصله این فرودگاه تا شهر آنتالیا 174 کیلومتر می باشد.

فرودگاه اسپارتا
این فرودگاه نیز از دیگر فرودگاه های نزدیک به آنتالیا میباشد که در فاصله 140 کیلومتر از این شهر قرار دارد. هرچند که فاصله کمتری از اسپارتا تا آنتالیا طی می شود اما بسیاری از مسافران دیگر مسیر یعنی دنیزلی به آنتالیا را ترجیح می دهند زیرا از امنیت بیشتری برخوردار است.

با این حال با خرید تور آنتالیا با پرواز تیلویند، پگاسوس و ترکیش شما بصورت مستقیم وارد این شهر می شوید.

اطلاعات تکمیلی آنتالیا

واحد پول: واحد پول آنتالیا لیر ترکیه است.
طول پرواز: مدت زمان پرواز از تهران به مقصد آنتالیا 2:39 طول خواهد کشید.
اختلاف زمان با تهران: آنتالیا در منطقه زمانی +3 GMT قرار دارد و زمان آنتالیا نیم ساعت عقب تراز تهران می باشد.
ولتاژ برق: برق در آنتالیا دارای ولتاژ 220 و پریزهای برق دو شاخه می باشند.
کد تلفن: پیش شماره کشور ترکیه 0090 یا +90 است و پیش شماره تلفن شهر آنتالیا  242 می باشد.
آب لوله کشی: آب لوله کشی آنتالیا قابل نوشیدن است و نیازی به تهیه آب معدنی نخواهید داشت.

شماره تلفن های ضروری آنتالیا

تلفن های اضطراری آنتالیا

همواره باید در نظر داشته باشید که در هر سفری هر اتفاقی امکان دارد رخ دهد به همین دلیل برای شما مسافرانی که اقدام به خرید تور آنتالیا از آژانس هواپیمایی الفبای سفر کرده اید لیستی از شماره تلفن های ضروری را برایتان یاد کرده ایم که در مواقع اضطراری می توانید با آن ها تماس بگیرید. 

 • آمبولانس:122
 • پلیس:155
 • پلیس ساحلی:158
 • آتش نشانی:110
 • پلیس ترافیک:154

خرید در آنتالیا

مراکز خرید آنتالیا

وصف مراکز خرید آنتالیا را حتما شنیده اید. گردشگرانی که از تمامی دنیا به  آنتالیا سفر میکنند حتما سری به مراکز خرید در آنتالیا می زنند. یکی از محبوب ترین مراکز خرید در آنتالیا ATM Deepo Outlet است. در این مرکز خرید می توانید در طول سال لباس هایی با کیفیت و برندهای مختلف را با پیشنهاد های ویژه خریداری کنید و با تمام اینکه قیمت کالاها بسیار پایین می است اما از لحاظ کیفیت خیالتان راحت چرا که تمام کالاها از کیفیت های مناسبی برخوردار می باشند. از اجناسی که می توانید در این مرکز خرید بیابید انواع لباس ها، کفش، لباس ورزشی و لباس های مخصوص ساحل است که البته خانم ها از انتخاب گسترده ای که برای لباس خواهند داشت بسیار استقبال خواهند نمود همچنین چندین مغاره بزرگ با کالاهای مخصوص کودکان نیز در این مرکز خرید وجود دارند. مرکز خرید Migros در آنتالیا نیز بسیار محبوب و شناخته شده است چرا که مرکز خرید میگروس یک مجتمع تجاری تفریحی بزرگ است که علاوه بر خریدهای خوب اوقات خوبی را نیز به همراه خانواده خود سپری کنید. در این مرکز خرید می توانید انواع لباس های مردانه، زنانه و مخصوص کودکان را بیابید که همگی از کیفیت های مطلوبی برخوردار می باشند. علاووه بر لباس لوازم آرایشی و عطر نیز می توانید بخرید و سپس برای استراحت می توانید در یکی از رستوران های دنج غذا میل کنید. یکی دیگر از بزرگترین مراکز خرید آنتالیا مجتمع تجاری TerraCity است که این مجتمع با بیش از ۱۶۰ فروشگاه نمایانگر لباس و کفش از مارک های معروف اروپایی و ترکی است حتی یک فروشگاه لوازم الکترونیکی در این مرکز خرید وجود دارد که محصولات جدید را با قیمتی ارزان تر نسبت به اروپا ارائه می دهد و همینطور این مرکز با فروشگاه Burberry & Burberry Kids که دارای لباس کودکان است با جاذبه های خود کودکان و نوجوانان را به سمت خود جلب می کند. مرکز خرید مارک، مرکز خرید بلک و مرکز خرید تراسیتی دیگر مراکز خرید مشهور آنتالیا می باشند. اگر برنامه ای برای خرید از بهترین مراکز خرید آنتالیا دارید، پیشنهاد میکنیم تورهای ویژه آنتالیا را از دست ندهید و همینطور از ارزانترین قیمت تور آنتالیا الفبای سفر استفاده کنید.

همه چیز درباره آنتالیا

رقم زدن لحظاتی خاطره انگیز با تور آنتالیا، خواسته و آرزوی ما در الفبای سفر است اما برای اینکه درصدی به مشکلاتی برنخورید ما مطالبی را در اختیارتان قرار میدهیم که با مطالعه آن ها اطلاعات کلی را از آن جا بدست خواهید آورد:

تفریحات شبانه آنتالیا را به خوبی سپری کنید

چرا نام آنتالیا بر برد اطلاعات فرودگاه امام خمینی نیست؟

بیشتر

سوالات متداول

باتوجه به اینکه به یکباره موج های جدیدی در کشور آغاز میشود مواقعی اورها برقرار شده و مواقعی کنسل میشوند اما در صورت برقراری میبایست 73 ساعت قبل از پرواز تست منفی pcr داشته باشید

شهر آنتالیا در جنوب غربی کشور ترکیه و در ساحل دریای مدیترانه قرار گرفته است با نام دروازه فیروزه ای ترکیه شناخته می شود. آنتالیا با سواحل فیروزه ای رنگ، اماکن باستانشناسی و آب و هوای مدیترانه ای شناخته می شود.

برای بازدید از شهر آنتالیا و دیدن سواحل فیروزه ای و اماکن باستانی آنتالیا با تور مسافرتی حداقل 6 شب باید در آنجا اقامت داشته باشید

منطقه کالچی - مناسب برای کسانی که برای اولین بار به آنتالیا سفر می کنند.
ساحل کُنیالتی - مناسب برای سفری اقتصادی به آنتالیا
منطقه بلک - بهترین منطقه در آنتالیا برای شب های زنده
منطقه لارا - مناسب برای سفر خانوادگی به آنتالیا

فاصله آنتالیا با آلانیا ۱۲۳ کیلومتر است که مسافت جاده ای بین آنتالیا و آلانیا ۱۳۵ کیلومتر است.

ساحل لارا در ۱۶ کیلومتری شهر آنتالیا قرار گرفته است

تاکسی ها با هزینه ۳۵ دلار شما را از فرودگاه آنتالیا به هتل مورد نظرتان خواهند رساند.

از واژه پکیج تور آنتالیا برای؛ رزرو بلیط هواپیما آنتالیا، رزرو هتل های آنتالیا و خدمات مسافرتی استفاده می شود. امروزه در سایت های مختلف انواع تورهای آنتالیا با قیمت های مختلف را می توان مشاهده کرد، هم اکنون شما قادر به خرید و یا رزرو تور آنتالیا به صورت آنلاین نیستید ولیکن در آینده ای بسیار نزدیک می توانید به صورت اینترنتی خرید تور مورد نظر خود را انجام دهید. پس از مشاهده شرایط و امکانات پکیج های مختلف آنتالیا می توانید با آژانس مسافرتی معتبری که در نظر دارید تماس گرفته و خرید خود را انجام دهید.

غذا و خوراک در سفر بسته به هتل انتخابی شما در آنتالیا تعیین خواهد شد. پس از انتخاب یکی از ارزان ترین هتل های آنتالیا می بایست سرویس اتاق خود را مشخص نمایید. برخی از هتل های آنتالیا با وجود دارا بودن رستوران، هیچکدام از وعده های غذایی را روی سرویس اتاق ها قبول نمی کنند که به آنها هتل های (OR) یا (Only Room) گفته می شود، برخی دیگر تنها صبحانه می دهند (BB) یا (Bed and Breakfast) و برخی از آنها صبحانه و نهار یا شام را ارائه می کنند (HB) یا (Half Board). هتل هایی هم هستند که یک وعده صبحانه، یک وعده نهار و یک وعده شام را در لیست سرویس های خود دارند که به آنها (FB) یا (Full Board) گفته می شود. 

به هنگام رزرو تور آنتالیا از الفبای سفر، مسئول تور در بدو ورود شما به شهر زیبای آنتالیا وسیله نقلیه ای را رزرو می کند تا به راحتی به محل اقامتتان برسید که در اصطلاح به آن (Transfer) ترانسفر فرودگاهی می گویند. چنانچه از آژانس مسافرتی الفبای سفر تور نوروزی آنتالیا خود را تهیه نمایید، می توانید با مسئولی که در هتل شما وجود دارد برای باقی رفت و آمد هایتان و همچنین تورهای شهری و گردشگری هماهنگ نمایید که وسیله نقلیه مناسبی را برای شما تهیه نماید، همچنین شما می توانید با کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر و راهنمایی های لازم مسئول تورتان در آنتالیا اتومبیل یا موتور سیکلت اجاره نمایید.

سرویس ALL و UALL در هتل های آنتالیا به این معنا هستند که تمامی خدمات در آنها اعم از صبحانه، نهار و شام و نوشیدنی رایگان سرو می شوند. با این تفاوت که در سرویس (All inclusive) تا ساعت 12 بامداد همه خدمات هتل رایگان می باشند و از آن به بعد برای وعده غذایی و نوشیدنی باید هزینه ای جدا پرداخت نمایید. در سرویس (Ultra Inclusive) خدمات هتل 24 ساعته رایگان می باشد. باید در نظر داشته باشید که خدمات خاص همانند ماساژ در این سرویس ها به صورت رایگان ارائه نمی شوند، بلکه هزینه اضافی باید پرداخت نمایید.

آژانس الفبای سفر پیشنهاد می کند برای سفرهای خارجی همانند سفر به آنتالیا، دلار با خود داشته باشید و در مقصد تبدیل ارز انجام دهید، تنها مقدار کمی ارز مقصد را داشته باشید برای خرید های کوچک همانند خرید آب معدنی و یا برای حساب کردن کرایه تاکسی. 

پرواز های تهران تا آنتالیا حدودا 2:30 الی 3 ساعت به طول می انجامد.

بهترین زمان سفر به آنتالیا از لحاظ آب و هوا از مرداد ماه الی اواخر شهریور ماه و همچنین بازه زمانی اواخر شهریور ماه الی اواسط آبان ماه بازه های زمانی مناسبی برای سفر به آنتالیا می باشند اما از لحاظ قیمت های اقامت بهترین زمان در فصل تابستان است.

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt