سرانجام شرایط لغو سفر اعلام شد

سرانجام شرایط لغو سفر اعلام شد

تاریخ آخرین به روز رسانی: 13 اسفند ، 1398

سرانجام شرایط لغو سفر اعلام شد

با شیوع ویروس کرونا درحالی که مرزهای زمینی و هوایی ایران با کشورهای همسایه تحت تأثیر قرار گرفته و پرواز بسیاری از ایرلاین‌ها تعلیق شده است، معاونت گردشگری سرانجام بخشنامه‌ای را به ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان‌ها ابلاغ و ساز و کار لغو احتمالی سفرها را تعیین کرد.

با شیوع ویروس کرونا شرایط خاصی در ایران حکم فرما شده است. درحال حاضر کشور هایی نظیر ترکیه، عراق، کویت، عمان، ارمنستان، امارات، افغانستان، گرجستان، روسیه و ... مرز زمینی و هوایی خود با ایران را بسته و گردشگران ایرانی که در کشورشان حضور دارند را با رعایت نکات امنیتی به ایران باز می گردانند، همین امر موجب شده است که تمامی پرواز های خارجی ایران لغو شده و افراد می توانند اقدام به لغو سفر و بلیط خود کنند و سپس هزینه خود را دریافت نمایند. 

ولی تیموری، معاون وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور در همین راستا با توجه به شرایط خاص روز‌های اخیر، ضمن تاکید بر رعایت الزامات «دستورالعمل پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا در تاسیسات گردشگری» گفت: چنانچه از تاریخ اول اسفندماه سال جاری تا اطلاع ثانوی، گردشگری درخواست انصراف از سفر نماید، کلیه تاسیسات گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری بدون هیچ گونه جریمه‌ای نسبت به استرداد وجوه دریافتی از گردشگران اقدام می‌نمایند.

اعلام شرایط لغو سفر

معاون گردشگری افزود: اطلاع‌رسانی این موضوع به نحو شایسته به کلیه تاسیسات گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری تحت پوشش در آن استان در دستور کار ادارات‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی قرار گیرد.

بخشنامه ی شرای کنسلی الفبای سفر را می توانید با ورود به لینک درج شده مطالعه نمایید.  

نظرات یا پیشنهادهای خود را در این قسمت به اشتراک بگذارید

به این صفحه امتیاز دهید
میانگین امتیاز کاربران | امتیاز 5 از 5 (از 1004 رای)
امتیاز کاربران
6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt