ترکیه، پیشرو در صنعت گردشگری سلامت

ترکیه، پیشرو در صنعت گردشگری سلامت

جستجو در مجله گردشگری

تاریخ آخرین به روز رسانی: 12 خرداد ، 1399

ترکیه، پیشرو در صنعت گردشگری سلامت

گردشگری پزشکی بیشتر برای جراحی ها (جراحی های زیبایی و موارد دیگر) یا درمان های مشابه انجام می شود، اگرچه افرادی نیز برای معالجه دندانپزشکی یا باروری به کشورهای دیگر سفر می کنند.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

به گزارش سلامت نیوز در ارتباط با گردشگری سلامت در ترکیه و به نقل از الفبای سفر، گردشگری پزشکی به افرادی که به منظور معالجه پزشکی به خارج از کشور سفر می کنند، اشاره دارد و در گذشته، معمولا به کسانی که از کشورهای کمتر توسعه یافته به مراکز اصلی پزشکی در کشورهای بسیار پیشرفته سفر می کردند، گردشگر سلامت یا گردشگر پزشکی گفته می شد. با این حال، در سالهای اخیر نیز به همان اندازه مراجعه کننده به کشورهای توسعه یافته برای درمان های پزشکی با قیمت پایین و کیفیت بالا وجود دارد. این انگیزه ممکن است به دلیل استفاده از خدمات پزشکی که در کشور غیر قابل استفاده و یا دارای مجوز نیستند نیز باشد. گردشگری پزشکی بیشتر برای جراحی ها (جراحی های زیبایی و موارد دیگر) یا درمان های مشابه انجام می شود، اگرچه افرادی نیز برای معالجه دندانپزشکی یا باروری به کشورهای دیگر سفر می کنند.

گردشگری پزشکی در ترکیه

پیشرفت ترکیه در جذب گردشگری سلامت

دکتر سلام در رابطه با صنعت توریسم سلامت ترکیه می گوید، خدمات بهبود یافته با فناوری پیشرفته، متخصصان ذیصلاح و قیمت های ارزان، اخیرا ترکیه را به مقصدی جذاب در بین شهروندان و گردشگران سلامت در سراسر جهان تبدیل کرده است و گردشگران سلامت با خرید بلیط هواپیما استانبول خود را به این شهر رسانده و درمان خود را آغاز می کنند. این کشور در توریسم مراقبت های بهداشتی و پزشکی با ارائه خدمات گسترده و ایجاد درآمد، به پیشرفت چشمگیری رسیده است. با داشتن میزبانی 1 میلیون نفر در اهداف گردشگری سلامت، متخصصان بهداشت و درمان ترکیه با تمرکز بر جنبه گردشگری این بخش، اکنون قصد دارند از 2 میلیون گردشگر سلامت در سالهای آینده استقبال کنند. انتظار می رود تعداد گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما آنتالیا یا تور استانبول به عنوان توریست سلامت وارد این شهرها می شوند، رکورد سالهای گذشته را نیز بشکنند. دکتر فولیا سالیک، رئیس انجمن بین المللی بهداشت ترکیه گفت: جهانگردی سلامت، یکی از قدیمی ترین انواع جهانگردی در جهان، طی سالهای اخیر یک بخش با سرعت بالا و یک نوع جایگزین بسیار مهم گردشگری است. وی افزود که ترکیه در نظر دارد 20 تا 25 میلیارد دلار از گردشگری سلامت در سال های آینده درآمد به ارمغان آورد.
ترکیه به لطف بیمارستانهای مدرن، نیروی انسانی آموزش دیده، پزشکان متخصص، زیرساختهای تکنولوژیکی و تجربه خدمات درمانی را که در حد استانداردهای اروپایی ارائه می دهد، تعداد بسیاری گردشگر سلامت را با تور آنتالیا به خود جذب می کند. لازم به ذکر است کیفیت خدمات بسیاری از بیمارستانهای خصوصی در ترکیه توسط اعتبار جهانی تأیید شده اند. آژانس های اعتباربخشی جهانی، 42 مؤسسه بهداشتی، 37 بیمارستان، سه آزمایشگاه و یک مرکز پزشکی سرپایی ترکیه را در رتبه دوم جهان قرار داده اند.

پزشکان ترکیه در حال انجام اعمال درمانی

آماده بهترین گردش در ترکیه شوید

بهترین مقصد برای گردشگری پزشکی و سلامت

نظر الو دکتر در مورد توریسم سلامت ترکیه این است که ترکیه در چهارراه اروپا و آسیا قرار گرفته و فاصله زمانی کوتاهی با ایران به وسیله هواپیما دارد. از سوی دیگر وجود برخی بیمارستان ها و مراکز درمانی اروپایی و آمریکایی پیشرفته، معافیت ویزا و روابط مختلف بین دو کشور، ترکیه را به گزینه مناسب برای مراجعه ایرانیان به منظور معالجه و گردشگری پزشکی و سلامت تبدیل کرده است. همچنین درمان در ترکیه در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی به صرفه جویی در حدود 60 درصد از هزینه های پزشکی کمک می کند و این به تنهایی یکی از دلایل بزرگ برای جذب گردشگر سلامت از ایران می باشد. آلمانی ها، لیبیایی ها و عراقی ها در بین گردشگران پزشکی در ترکیه، بیشترین تعداد بیماران خارجی در حوزه چشم پزشکی بوده اند. گردشگران اروپایی و دیگر کشورهای آسیا نیز به عنوان گردشگر سلامت در حوزه دندانپزشکی، جراحی قلب و جراحی پلاستیک، به ترکیه مراجعه می کنند.

ابزار پزشکی در صنعت گردشگری پزشکی ترکیه

تجربه سفری متفاوت به ترکیه با الفبای سفر

ترکیه کشوری است در همسایگی ایران که بخش عمده آن در آسیا و بخش کوچکی از آن نیز در قاره اروپا می باشد. پایتخت این کشور شهر آنکارا است و شهرهای عمده توریستی و جذاب آن برای  گردشگران استانبول، آنتالیا، کوش آداسی، ازمیر، قونیه و آلانیا می باشند. مهمترین بیمارستان های ترکیه نیز در استانبول، آنتالیا و ازمیر واقع شده اند. علاوه بر مراکز درمانی، وجود آثار تاریخی فراوان، داشتن سواحل زیبای مدیترانه و مردمی خونگرم و مهمان نواز فرصتی مناسب برای ترکیب گردشگری سلامت و تفریح با یکدیگر می باشد. اگر می خواهید به ترکیه سفری داشته باشید که هم از امکانات درمانی فوق العاده پیشرفته این کشور استفاده کنید و هم در بهترین جاذبه های گردشگری آن تفریح و گشت و گذاری داشته باشید، فصل بهار بهترین زمان برای انجام این سفر دومنظوره است. آژانس الفبای سفر تورهای مختلف از جمله تور استانبول، تور آنتالیا، تور بدروم، تور آنکارا، تور مارماریس و تورهای ترکیبی ترکیه را به شما عزیزان که به دنبال معالجه جسم و روح خود هستید، ارائه می دهد.

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt