سفر هوایی با کودکان

سفر هوایی با کودکان

جستجو در مجله گردشگری

تاریخ آخرین به روز رسانی: 04 مهر ، 1398

سفر هوایی با کودکان

برای سفر هوایی با کودکان باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا در سفر با هواپیما، آسایش و لذت از سفر را همراه داشته باشید.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

سرگرم کردن بچه ها روی زمین هم چندان کار آسانی نیست، چه برسد به وقت سفرهای هوایی با کودکان که بچه ها در فضای محدود و همراه با غریبه ها باید مدت زمان مشخصی را بگذرانند. بد نیست نکات زیر را قبل از سفر بخوانید و وسایل لازم را آماده کنید تا بتوانید علاوه بر مقصد، در حین سفر هم خاطره ی خوب و لذت بخشی را برای کوچولوها فراهم کنید.
انتخاب هوشمندانه ی زمان پرواز: پدر و مادرهای خوشبختی که کوچولویشان سر ساعت مشخص و به راحتی می خوابد، می توانند با خرید بلیط هواپیما طی این ساعات، سفر آرامی را بگذرانند. اگر قضیه برعکس است، ممکن است کوچولو خسته شود و بدخلقی کند؛ بنابراین بهتر است پروازتان در طول روز باشد.
وسیله ی بازی: وسایل بازی برای بچه ها تنوع زیادی دارند. از عروسک یا ماشین اسباب بازی محبوب شان گرفته تا بازی هایی که روی گوشی هوشمند یا تبلت نصب می شوند. برای انتخاب وسیله ی بازی، حتما چیزی را انتخاب کنید که دوست داشته باشند و البته حمل شان هم چندان دشوار نباشد. همراه بردن اسباب بازی قدیمی ای که بچه دیگر میلی به آن ندارد، ایده ی چندان خوبی نیست، اما هدیه دادن یک اسباب بازی جدید، می‌تواند مدتی طولانی بچه را سرگرم کند. هدیه ی کوچک تان را کادو هم بگیرید تا لذت باز کردن کادو هم به آن اضافه شود.
اگر برای سرگرم کردن کودک از گوشی هوشمند یا تبلت استفاده می کنید، فراموش نکنید که با همراه داشتن یک هدفون، از اذیت کردن بقیه ی مسافرها به خاطر سر و صدای بازی پیش گیری کنید.
خلاقیت: نقاشی کردن برای بچه ها در هر سنی سرگرم کننده است. یک ورق کاغذ سفید و یک بسته مدادرنگی، ممکن است در فضای جدید و هیجان انگیزی که در آن هستند جواب ندهد، اما هیجان‌انگیز کردن نقاشی هم کاری ندارد: می‌توانید از بچه بخواهید که مسافران را نقاشی کند، یا از او بخواهید خلبان هواپیما و اتاق کنترل را تصور کرده و بکشد. کتاب های رنگ آمیزی هم برای بچه هایی که خصوصا در سنین پایین هستند، جذاب است.
یک راه دیگر، استفاده از پاکت های جلوی صندلی تان است. به راحتی و با استفاده از مدادرنگی، برچسب و یا هر چیز دیگری که به فکرتان می‌رسد، یک عروسک درست کنید و توی دست تان، نمایش عروسکی کوتاهی برپا کنید. کشیدن یک خرس، گورخر، اسب یا حتی طاووس روی پاکت چندان کار سختی نیست.
خواندنی ها: بچه‌ها، چه خودشان بتوانند بخوانند و چه نتوانند و بخواهند برایشان بخوانید، از کتاب خواندن لذت می برند. یک داستان سرگرم کننده با نقاشی های رنگارنگ و جذاب هم انتخاب خوبی برای همراه داشتن و خواندن است.
خوردنی‌ها: تنقلات خوشمزه و البته سالم در سفرهای طولانی تر می‌تواند جلوی بعضی غرغرها را بگیرد! بهتر است چیزی را انتخاب کنید که خوردنش زیاد باعث کثیف کاری نشود تا برای خودتان هم دردسری پیش نیاید.

کودک در هواپیما

نکات ایمنی:

  • یک هفته قبل از سفر، وضعیت سلامتی کودک را نزد پزشکش بررسی کنید. اگر امکان داشته باشد، بهتر است که طی این هفته برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های واگیردار، کودکتان را به محیط های شلوغ نبرید.
  • وقت بستن اسباب ها، فراموش نکنید چند قلم داروی ساده برای مقابله با درد و دل پیچه و این جور چیزها را در کیف دستی تان بگذارید.
  • شب قبل از پرواز، یک خواب راحت می تواند جلوی بداخلاقی بچه ها را در روز اول سفر بگیرد.
  • اگر زودتر به فرودگاه برسید و جزو اولین مسافرانی باشید که کارت پرواز دریافت می‌کنند، می توانید صندلی هایی را بخواهید که فضای بیشتری دارند، مثل صندلی های نزدیک خروجی اضطراری.
  • هیچ وقت بچه را روی صندلی کنار راهرو نگذارید. با وجود مسافران چمدان به دست و چرخ غذا، امکان صدمه دیدنش وجود دارد.
  • اگر امکان خرید بلیط یک صندلی اضافه برای کودک زیر دو سالتان را دارید، این کار را انجام دهید. بعضی مدل های صندلی ماشین بچه را می شود داخل هواپیما برد و با گذاشتن کودک روی این صندلی، هم می شود محیط آشنایی برای او درست کرد و هم خودتان راحت تر خواهید بود.
  • با حفظ آرامش خودتان، جلوی هیجان زده شدن کودک هم تا حد زیادی گرفته می شود.
  • اگر عضلات بلع موقع بلند شدن و نشستن هواپیما مشغول باشند، دیگر گوش درد نمی‌گیرید؛ چه خودتان و چه کودکتان.
  • خوردن یک آب نبات یا شکلات، حتی نوشیدن شیر یا یک لیوان آب را فراموش نکنید. برای نوزادان، گذاشتن یک تکه پنبه در گوش شان هم می تواند درد را تسکین دهد.
6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt