از چشم اندازهای بی نظیر استانبول لذت ببرید

از چشم اندازهای بی نظیر استانبول لذت ببرید

جستجو در مجله گردشگری

تاریخ آخرین به روز رسانی: 02 بهمن ، 1401

از چشم اندازهای بی نظیر استانبول لذت ببرید

گردشگران شهر استانبول پس از تفریح در این شهر به دنبالی محلی با چشم انداز زیبا هستند تا جذابیتهای آن را از زاویه دیگری تماشا کنند که آن ها را بررسی کرده ایم.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

زیباییهای استانبول مانند طبیعت و بناهای تاریخی آن برای همه  شناخته شده است.گردشگران زیادی به دنبال این هستند که پس از گشت و گذار و تفریح در این شهر به دنبالی محلی با چشم انداز زیبا رو به شهر باشند و جذابیتهای آن را از زاویه دیگری تماشا کنند. الفبای سفر شما را با این مکانها آشنا می کند.

پل گلدن هورن Golden Horn Bridge استانبول

این پل که در سالهای اخیر ساخته شده است و از راه خط مترو منطقه فاتح در بخش تاریخی شهر را به محله بی اغلو متصل می کند، یکی از مکانهای عالی است تا در آن اندکی توقف کنید و از مناظر اطراف آن لذت ببرید. به خصوص که به شما توصیه می کنیم که در شب در زیر نور مهتاب که انعکاس آن به روی آب می درخشد به این پل بروید و در تور استانبول از تماشای مناظر لذت ببرید.

پل گلدن هورن- استانبول،الفبای سفر

مدرسه مذهبی روهبان اکولو استانبول Ruhban Okulu

 در جزیره هیبلی آدا Heybeliada که یکی از مجموع جزایر پرنسس است، یکی از مدارس مهم علوم مذهبی قرار دارد که به کلیسای ارتدوکس شرقی تعلق داشت.پس از بسته شدن آن در سال 1971 طبق قانون ممنوعیت مدارس و آموزش های خصوصی ترکیه، این مدرسه به همراه کلیسای آن به یکی از مکانهای محبوب هیبلی آدا تبدیل شد

 در پشت این مدرسه ساختمانی قرار دارد که در داخل باغ آن می توانید قدم بزنید و چشم انداز بی نظیری از دریا در تور لحظه آخری استانبول داشته باشید.

مدرسه مذهبی روهبان اکولو استانبول،الفبای سفر

کشتی سواری در محله کادیکوی استانبول

بندر کشتی محله کادیکوی دارای جذابیتهای بسیار و فضای قدیمی خود را همچنان حفظ کرده است.جایی با کشتی های قدیمی شناور بر روی آب و فروشندگان ساندویچ ماهی که در گوشه کنار این بندر ساندویچهای معروف ماهی را عرضه می کنند.

 این بندر کوچک یک نقطه عالی برای تماشای کل منطقه سلطان الحمد و همچنین بخش آسیایی استانبول است. اگر هم که فکر می کنید این فضا برای شما کافی نیست، می توانید در تور لحظه آخری استانبول سوار کشتی شوید و از تمام زوایا این منطقه را تماشا کنید.

کشتی سواری استانبول،الفبای سفر

 کافه اوبا پارک  Oba Park Café استانبول

اگر خودرو ندارید با کمی پیاده روی به این محل می رسید ولی با این حال این محل به حدی دیدنی است که ارزشش را دارد که پیاده آن را طی کنید زیرا این مسیر شما به سوی جایی می رساند که چشم اندازهای متفاوتی از شهر را ارائه می دهد. شما می توانید به کافه اوبا پارک بروید تا از چشم انداز شگفت انگیزی پل سلطان محمد فاتح که رو به روی شما قرار دارد لذت بروید.بهتر است تا شب صبر کنید چراکه این پل با چراغانی زیبایی روشن می شود و جذابیتهای اطراف را در تور ارزان استانبول دوچندان میکند.

کافه اوبا پارک استانبول،الفبای سفر

مسجد یاووز سلطان سلیم Yavuz Sultan Selim استانبول

این مسجد امپرایالیستی که در قرن 16 توسط پادشاه عثمانی بنا شده یک چشم انداز خیره کننده را ارائه می دهد.این مسجد از سنگ مرمر و گرانیت ساخته و با کاشیهای İznik تزیین شده است. برای آنکه چشم انداز و دید وسیع تری داشته باشید می توانید به حیاط بیرونی آن نیز  بروید و نمای زیبایی را مشاهده کنید. برای سفر خود به این شهر زیبا، بلیط هواپیما استانبول را رزرو کنید.

مسجد یاووز سلطان سلیم استانبول،الفبای سفر

 محله Abdi Subaşı Sokak استانبول

محله های فنر و بالات استانبول به معنای واقعی کلمه یک موزه فضای باز هستند که در آنها خانه های یونانی ارتودکس وخانواده های یهودی و همچنین کلیساهای مختلف قرار دارد. در حالی که در این محله های دیدنی از اماکن توریستی استانبول گشتی می زنید به انتهای این خیابان بروید که به شما نمای حیرت انگیزی از دانشکده ارتدکس یونانی فانار را ارائه می دهد.

دانشکده ارتدکس-یونانی فانار استانبول،الفبای سفر

چایخانه جهانگیر استانبول The Cihangir Tea Corner

یکی از بهترین ایده ها برای لذت بردن از زیباییهای استانبول، نشستن بر روی صندلی پلاستیکی در چایخانه جهانگیر، با نمای باور نکردنی از محله سلطان احمد و قسمت آسیایی همراه با سفارش دادن و نوشیدن یک فنجای چای و عکاسی از مناطق اطراف است.

چایخانه جهانگیر استانبول،الفبای سفر

مرکز فرهنگی هنری سالت گالاتا Salt Galata استانبول

در یک روز بارانی، سالت گالاتا یکی از بهترین جاها برای لذت بردن از نمای زیبا از پشت بنای شیشه ایی این محل همراه با نشستن و ریلکس کردن بر روی صندلی راحت است. می توانید در این مرکز فرهنگی چند ساعتی زمان بگذارید، از کتابخانه، موزه، کتاب فروشی و فضای نمایشگاهی آن دیدن کنید. برای رزرو هتل های استانبول با الفبای سفر همراه باشید.

مرکز فرهنگی-هنری سالت گالاتا استانبول،الفبای سفر

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt