گردش 1 روزه با تور شانگهای

گردش 1 روزه با تور شانگهای

جستجو در مجله گردشگری

تاریخ آخرین به روز رسانی: 24 فروردین ، 1398

گردش 1 روزه با تور شانگهای

شانگهای، شهری تاریخی در کشوری پر قدمت که با بناهای کهن، غذاهای مختلف، طبیعت زیبا پذیرای مسافران خود است.اما اگر تنها 24 ساعت در شانگهای هستید بهتر است چه کارهایی انجام دهید و از چه جاهای بازدید کنید؟ الفبای سفر شما را راهنمایی می کند. با ما همراه باشید.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

شانگهای از شهرهای دیدنی چین با زیباییهای خود، برای هر گردشگری جذاب خواهد بود. شهری تاریخی در کشوری پر قدمت که با بناهای کهن، غذاهای مختلف، طبیعت زیبا پذیرای مسافران خود است.اما اگر تنها 24 ساعت در شانگهای هستید بهتر است چه کارهایی انجام دهید و از چه جاهای بازدید کنید؟ الفبای سفر شما را راهنمایی می کند. با ما همراه باشید.

صبح

برای شروع سفر در شانگهای بهتر است از منطقه باند Bund دیدن کنید. منطقه باند یک تفریحگاه و یک کنارگذر تاریخی است که در طول ساحل رودخانه هوانگ پو قرار دارد. در مورد این منطقه دیدنی باید گفت که تضاد زیبایی در معماری و بناهای این محل وجود دارد. از جمله در قسمت چپ رودخانه، ساختمانهای قدیمی اروپایی به جایی مانده از دوران استعمار چین قابل مشاهده است در حالی که در سمت راست، آسمان خراشهای مدرن که تصاویر آن بر روی کارت پستال و تمبر نیز دیده می شوند قرار دارند. 

اگر می خواهید بهترین چشم انداز به این منطقه در تور شانگهای داشته باشید بهتر است به پشت بام کافه فلر Flai که در شرق رودخانه هوانگ پو واقع شده بروید و همراه با میل کردن صبحانه خود، محو زیباهایی این منطقه شوید.

منطقه باند، شانگهای-الفبای سفر

کافه فلر،شانگهای-الفبای سفر

ظهر

پس از بازدید و عکاسی از منطقه باند، به سمت متروی شانگهای رفته و سوار متروی خط 2 شوید و به سمت یکی از مشهورترین خیابانهای شانگهای یعنی خیابان نانجینگ Nanjing حرکت کنید. خیابانها و پیاده روی این منطقه در طول دوران استعمار چین، قلب شانگهای محسوب می شد اما امروزه مراکز خرید مهم و بزرگ و محلی پرطرفدار در بین توریستهای تور لحظه آخری شانگهای است.

خیابان نانجینگ متشکل از دو بخش غربی و شرقی است که در بخش شرقی رستوران‌هایی به سبک اروپایی و کافه‌ ها و در سمت غربی مرکز خریدهای لوکس، رستوران‌ها و ساختمان‌های اداری قرار دارد. در این خیابان می توانید از مراکز خرید چین دیدن کنید و در یکی از رستورانهای لوکس و یا اروپایی ناهار در تور پکن شانگهای میل کنید.

خیابان نانجینگ، شانگهای-الفبای سفر

عصر

میدان مردم از دیگر جاهای دیدنی چین است که بازدید آن را نباید از دست بدهید. میدان مردم در بین خیابان نانجینگ غربی و نانجینگ شرقی قرار دارد. میدان مردم مرکز فعالیت های فرهنگی این شهر محسوب می شود.میدان مردم تعداد زیادی از مراکز دیدنی شانگهای از جمله رستورانهای محلی، پارکها،موزه های گوناگون، خیابان برندهای معروف هنگ کنگ، ساختمان شهرداری فعلی، تالار شهر و ساختمان شیشه ای هنری و دولتی تئاتر را در خود جای داده است که می توانید از برخی از آنها در تور چین پاییز بازدید کنید، همچنین از مرکز نمایشگاهی طراحی شهری شانگهای Shanghai Urban Planning Exhibition Center که در میدان مادر قرار دارد نیز می توانید دیدن کنید.

ساختمان این نمایشگاه در 6 طبقه با موضوع محیط زیست و شهر است و تاریخچه دستاوردها در راستای برنامه ریزی ها و ساخت و ساز های شهری مانند تحقیقات، ارتباطات، بازسازی ها را در معرض نمایش قرار داده است. اینکه در آینده در توسعه شهری شانگهای چه اتفاقاتی قرار است رخ دهد کار بسیار دشواری است اما بازدید از این نمایشگاه شاید سر نخهایی به شما بدهد.

میدان مردم،شانگهای-الفبای سفر

شب

سفر به شانگهای بدون امتحان کردن غذاهای مختلف چینی و محلی این شهر کامل و به یاد ماندنی نخواهد بود. از غذاهای خیابانی ارزان قیمت گرفته تا رستورانهای لوکس و گران قیمت در شانگهای وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید.
خوشبختانه در سمت راست میدان مردم، بهترین غذاهای محلی به فروش می رسند که برای امتحان کردن آنها لازم نیست راهی دور بروید. 

به رستوران جیا جیا تانگ بائو Jia Jia Tang Bao بروید و غذای ژیائو لانگ بائو Xiao Long Bao غذای معروف شانگهای را امتحان کنید. در این خیابان با صفهای طولانی برای خرید ممکن است مواجه شوید. علاوه بر این می توانید به انتهای خیابان یوننان Yunnan بروید و نودل های خوشمزه و کبابهای حلال را در سفر تور چین خود میل کنید.

رستوران جیا جیا تانگ بائو،شانگهای-الفبای سفر

ژیائو لانگ بائو، شانگهای-الفبای سفر

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt