7 دلیل که چرا باید به استانبول سفر  کنید

7 دلیل که چرا باید به استانبول سفر کنید

جستجو در مجله گردشگری

تاریخ آخرین به روز رسانی: 18 دی ، 1401

7 دلیل که چرا باید به استانبول سفر کنید

استانبول شهری پر جنب و جوش و پارادوکسی که هر توریستی را مجذوب خود می کند. از زیباییهای بسفر گرفته تا بقایای امپراطوری بیزانس، غذاهای خوش طعم و جمعیت جوان و پویا، همراه با الفبای سفر برخی از دلایل سفر به استانبول را بررسی می کنیم.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

استانبول شهری پر جنب و جوش و پارادوکسی که هر توریستی را مجذوب خود می کند. از زیباییهای بسفر گرفته تا بقایای امپراطوری بیزانس، غذاهای خوش طعم و جمعیت جوان و پویا، همراه با الفبای سفر قبل از رزرو بلیط هواپیما ارزان استانبول، برخی از دلایل سفر به استانبول را بررسی می کنیم.

1.آثار به جای مانده از عثمانیان

نمی توانید با تور ارزان استانبول سفر کنید بدون اینکه آثار گذشته غنی اش را مشاهده نکنید، به ویژه بقایای قابل توجه از امپراتوری عثمانی مانند کاخ توپکاپی و کاخ دولما باغچه. مکانهای که انگار با ماشین زمان به دوران گذشته در سلسه عثمانیان سفر می کنید، زمانی که حکومت قدرتمند عثمانی فرمانروایی می کرد که آثار تاریخی شاهکار با معماری بی نظیر آن اکنون در استانبول به جای مانده است.

میراث عثمانی

2.غذاهای خوشمزه و لذیذ

ترکیه غذاهای مختلف با دستور العمل های گوناگون برای طبخ در هر یک از مناطق خود را دارد ولی در استانبول است که در آن همه غذاهای خوش عطر و خوشمزه در یک جا جمع شده اند. از غذای خیابانی تا آشپز خانه های لوکس و مجلل را در این شهر خواهید یافت. شما به معنای واقعی کلمه، علاوه بر هر نوع غذای ترکی، محلی و سنتی، انواع غذاهای بین المللی را  باطعم و مزه بی نظیر در تور استانبول ویژه نوروز  پیدا خواهید کرد.

غذاهای لذیذ استانبول

3.خوراکیهای جوروارجور بازارچه ها

تقریبا در تمامی محله های استانبول، بازارهای هفتگی برپا می شود. به غیر از بازار ادویه که در منطقه فاتح قرار دارد، در همه بازارها هر کالای که تصورش را می کنید پیدا خواهید کرد.محصولات و غذاهای تازه که از روستاها می آیند، شیرینیهای ترکی، انواع بی شماری از پنیر و زیتون و بسیار دیگر از خوراکیهای و تنقلات رنگارنگ و خوشمزه بازارهای استانبول، شما را مشتاق به رفتن و گشتن در این بازارچه های محلی، از جاذبه های گردشگری استانبول می کند.

4.موزه ها و گالریهای هنری

استانبول دارای مهمترین گالری های هنری و موزه های ترکیه است که نه تنها آثار تاریخی شگفت انگیز ترکیه را نمایش می دهد، بلکه نمایشگاه هایی از آثار هنرمندان مشهور محلی و بین المللی را نیز در معرض نمایش قرار داده است.
 زمانی را نیز برای بازدید از دو موزه کمتر شناخته شده استانبول اختصاص دهید، موزه ای که آثار هنری برخی از مهمترین هنرمندان جهان را به نمایش گذاشته است، موزه ساکیپ سابانجی  Sakıp Sabancı و موزه  پرا Pera Museum.

موزه های استانبول

5.عتیقه های ارزشمند و زیبا

در استانبول با داشتن تاریخ بسیارغنی، تعداد زیادی عتیقه فروشی وجود دارد که یک جایی رویایی برای علاقه مندان به اشیای قیمتی می باشد.در منطقه Çukurcuma استانبول تعداد بسیاری مغازه عتیقه فروشی وجود دارد.
موزه معصومیت استانبول Museum of Innocence که ( اولین موزه‌ در جهان است که طبق یک رمان ساخته شده) نیز یک موزه فوق العاده است که آثار آن متعلق به 1970 است جایی که نوستالژی این شهر را در خود جای داده است.

عتیقه های عثمانی

6.بناهای یادگار از امپراطوری بیزانس

به غیر از بناهایی با معماری امپراتوری عثمانی در سراسر استانبول، شما نیز بقایای قابل توجه از امپراتوری بیزانس را خواهید یافت.از کلیسای چورا تا مسجد ایاصوفیه، در بسیاری از نقاط استانبول آثار پرقدمت و کم نظیر از امپراطوری رم شرقی قابل مشاهده است.

بناهای تاریخی استانبول

7.آثار تاریخی کمتر شناخته شده

در استانبول همیشه چیز جدیدی برای کشف کردن وجود دارد و همین ویژگی، این شهر را بسیار تحسین برانگیز کرده است. در سفرتان حتما از کاخ توپکاپی بازدید کرده اید اما آیا در مورد کاخ کوچوک سو Küçüksu Palace که مربوط به دوران عثمانیان است و در قسمت آسیایی استانبول قرار دارد نیز چیزی شنیده اید؟ و یا دیوارهای شهر استانبول که به دیوارهای قسطنطنیه شهرت دارند city’s former land walls که یادگار دوران امپراطوی بیزانس است؟؟ این بقایای تاریخی استانبول نیز از دیگر آثار کمتر شناخته شده این شهر هستند.

🔍 مشاهده تورهای لحظه آخری استانبول

🔍 مشاهده لیست تورهای خارجی

🔍 راهنمای خرید سیم کارت در ترکیه

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt