راز ایستادن مهماندار مقابل درب هواپیما

راز ایستادن مهماندار مقابل درب هواپیما

جستجو در مجله گردشگری

تاریخ آخرین به روز رسانی: 03 مهر ، 1398

راز ایستادن مهماندار مقابل درب هواپیما

درحالی که برخی گمان می‌کنند ایستادن مهمانداران مقابل درب هواپیما برای خوش آمدگویی به مسافران و هدایت آنان به سمت صندلی هایشان است، به نظر می رسد واقعیت چیز دیگر است.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

درحالی که برخی گمان می‌کنند ایستادن مهمانداران مقابل درب هواپیما برای خوش آمدگویی به مسافران و هدایت آنان به سمت صندلی هایشان است، به نظر می رسد واقعیت چیز دیگر است و شرکت های هواپیمایی دلیلی مهم‌تر برای این کار دارند.

به گزارش کن نیوز، پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از پایگاه راشا تودی، هدف از ایستادن مهمانداران مقابل درب ورودی هواپیما که به ظاهر با هدف خوش آمد گویی و استقبال از مسافران صورت می گیرد، ارزیابی سریع مهمانداران از هر یک از مسافران طی چند ثانیه و اطمینان از این امر است که وقتی هواپیما در فاصله ۳۵ هزار پایی از زمین است، آن ها مشکلی در داخل هواپیما ایجاد نکنند.

ایستادن مهماندار جلوی درب هواپیما

گایا بیریگینو یک مهماندار سابق هواپیما گفت شرکت های هواپیمایی تلاش می کنند تا مسافران در بدو ورود به هواپیما احساس خوبی داشته باشند و حس کنند که مورد استقبال واقع شده اند و این برداشت خوب در آنان ایجاد شود که خدمه و پرسنل پرواز، مهربان، مهمان نواز و قابل اعتماد هستند.اما درواقع وقتی که کارت های ورود به هواپیما را بررسی می کنند و با مسافران خوش و بش می کنند، تلاش می کنند تا شخصیت هر مسافر را تجزیه و تحلیل کنند. آنها می خواهند مطمئن شوند که آیا در بین مسافران کسی هست که بیمار یا مست باشد و یا در وضعیت خوب قرار نداشته نباشد، و آیا می توان در شرایط اضطراری به این فرد اعتماد کرد؟

مهمانداران همچنین به این مسئله توجه دارند که آیا در میان مسافران کسی هست که از نقص عضو یا معلولیت جسمانی رنج ببرد، به طوری که نشستن در اماکنی مشخص در هواپیما برایش دشوار باشد و نیز می خواهند مطمئن شوند درصورتی که اتفاقی غیرمترقبه برای این مسافر روی دهد، آیا درمیان مسافران یا خدمه پرواز کسی هست که بتواند به وی کمک کند.البته ناگفته نماند که نظارت مهمانداران و ارزیابی آنان فقط به مسائل منفی محدود نمی شود، بلکه آنها تلاش می کنند تا هر مسافری را که از نظر جسمی مساعد است و بنیه بدنی قوی دارد، شناسایی کنند تا در صورتی که هواپیما با حمله یا آدم ربایی مواجه شد، یا یکی از مسافران، رفتاری خصمانه را درپیش گرفت، بتوان از آن مسافر برای مهار و کنترل فرد اخلالگر در داخل هواپیما استفاده کرد. برای خرید بلیط هواپیما ارزان و دیدن برخورد مهماندار با مسافران به الفبای سفر مراجعه کنید.

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt