جاذبه های گردشگری هند

جاذبه های گردشگری هند

جاذبه های گردشگری هند

هند

هند یا هندوستان با نام رسمی جمهوری هندوستان  در جنوب آسیا قراردارد که پایتخت آن دهلی نو است.  هند  پس از چین دومین کشور پر جمعیت جهان محسوب می شود. کشوری با تاریخ و فرهنگ بسیار کهن وغنی که قدمت آن نزدیک به ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح میرسد . هند سرزمین نژادها، زبان‌ها، آیین‌ها، و فرهنگ‌های فراوان و گوناگون می‌باشد. در هند ۴۲۸ زبان وجود دارد که ۴۱۵ زبان، زنده هستند و کاربرد دارند و ۱۳ زبان امروزه منسوخ شده‌اند ولی در مجموع به غیر از زبان های هندی و انگلیسی  که زبان رسمی این کشور اعلام شده‌، ۲۲ زبان دیگر در یک یا چند ایالت موقعیت زبان رسمی را دارند. هند مجموعه ای از ادیان مختلف و فرقه‌های مذهبی گوناگون را در خود جای داده که اکثر آنها از اسلام و بوداو هندوئیسم نشات گرفته اند. واحد پول این کشور نیز روپیه هند است که به یکصد پیسه تقسیم می‌ گردد.

آب و هوای هند 

هند کشوری بزرگ و پهناور است و به همین  علت  آب و هوای  آن در نواحی مختلف این کشور متفاوت بوده و زمان مناسب سفر در نواحی مختلف هند با یکدیگر متفاوت است.
به طور کلی هند از 3 نوع وضعیت آب و هوایی برخوردار است  به همین دلیل می گویند که این کشور دارای آب و هوای پازلی است و 3 فصل آن :  تابستان، فصل باران های موسمی و زمستان است. تابستان این کشور از ماه مارس تا مِی یعنی از اسفند تا اول خرداد است. فصل باران های موسمی نیز از ژوئن تا سپتامبرمعادل خرداد تا مهر بوده  و از مهر تا اسفند نیزفصل زمستان میباشد. به همین علت می گویند هند آب و هوایی پازلی دارد. 
 به طور کلی بهترین زمان سفر با تور هند ماه اکتبر تا مارس است. در این  دو ماه قسمت شمالی این کشور دما بین 10 تا 25 درجه است و آب و هوا مطبوع و لذت بخش بوده و همچنین جشن ها و فستیوال های متعددی در این مدت برگزار میگردد.

غذاهای هند

غذاهای هند دارای ادویه فراوان و همچنین تا حدی نسبتا زیادی تند هستند. روش طبخ غذا در شهرهای مختلف این کشور با توجه به سلیقه مردم آن منطقه متفاوت است و از اصول خاصی برای پخت غذا استفاده می کنند.به غیر از ادویه های گوناگون ، ترشیجات نیز در میان هندی ها محبوبیت دارد.هندی ها همچنین از میخک، هل سیاه و سفید، بادیان، فلفل و برخی میوه ها مانند آلوچه در طبخ غذاهای خود به کارمی برند. درهند هم مانند اکثر کشورهای آسیایی برنج و غذاهای دریایی طرفداران زیادی دارد.استفاده از گوشت حیوانات بخصوص گوشت قرمز هم زیاد باب میل مردم این کشور نمی باشد. 
درست است که خوراکی های هندی در سطح دنیا به طعم تند مشهور است  اما در هر گوشه ای از این کشور طعم خاصی  مورد پسند است و مردمانش ذائقه ی متفاوتی دارند حتی برخی از آن ها غذا را بسیار شیرین ترجیح می دهند.

هتل های هند

هندوستان جزو کشورهای پر جمعیت دنیا و مورد توجه توریست های زیادی است.هر گردشگری از سفر خود به هندوستان دلایلی دارد. برخی از توریست‌ها به آثار تاریخی این کشور توجه زیادی نشان می دهند و برخی دوست دارند سبک زندگی عجیب مردم این کشور را از نزدیک ببینند. اما هتل‌ها مکانی هستند که مورد نیاز هر گردشگری است و البته هتل‌های هندوستان نیز در مهمان نوازی بسیار مشهور هستند . هندوستان هتل های معروف دارد که برخی نیز شهرت جهانی دارند و خدمات این هتل‌ها مورد توجه جمع کثیری از گردشگران است که امکانات این هتل‌ها بسیار ویژه بوده و مسافران نیز می‌‌توانند از اخدمات موجود در این مکان‌ها لذت ببرند. با توجه به میزان هزینه آنها، گردشگران می توانند هتل مورد نظر خود را انتخاب کنند مانند هتل رادیسون بلو دهلی نو، هتل های 5 ستاره دهلی، هتل های جیپور هند و...

جاذبه های گردشگری هند

هند مهد تمدن و فرهنگ و مذهب  ملیت های مختلف ، سرزمین امپراطوری های کهن، کشوری با جاذبه های گردشگری بی شمار که بسیارشگفت انگیز و وصف ناپذیر هستند. جاهای دیدنی آگرا، جاذبه های گردشگری دهلی، مراکز خرید هند،  مکان های دینی دهلی نو دارای طرفدارن بی شماری است.
اماکن مذهبی و تاریخی، قلعه و مساجد و معابد ها ، مناظر متنوع،رستوران های متعدد، سواحل گوناگون با چشم اندازهای خیر کننده، باغ ها و دریاچه های زیبا، آداب و فرهنگ جالب مردم این مرز و بوم، موزه های تاریخی در این کشور بسیار قابل توجه است.  
سر تا سر این کشور پهناور با شهرها و روستا های متعدد و آداب و رسوم ویژه  مردم هر ناحیه و تمامی جاذبه های گردشگری با توجه به قدمت کهن این کشور تجربه متفاوت و جذابی را برای تمام گردشگران به همراه دارد.

🔍 مشاهده تور مثلث طلایی هند
🔍 مشاهده لیست هتلهای هند
🔍 دیدنیها، سرگرمی و تفریحاتی که در هند نباید از دست دهید!


6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt