دستگاه های خودپرداز بیت کوین در ترکیه

دستگاه های خودپرداز بیت کوین در ترکیه

جستجو در مجله گردشگری

تاریخ آخرین به روز رسانی: 15 شهریور ، 1400

دستگاه های خودپررداز【 ATM】بیت کوین در ترکیه

دستگاه های خودپرداز بیت کوین در ترکیه(ATM) جایی برای تبدیل ارز دیجیتال در ترکیه که میتوانید بدون دسترسی به حساب بانکی معاملات خود را در استانبول انجام دهید

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

دستگاه Bitcoin مانند دستگاه‌های خودپرداز سنتی شبیه به یک حساب بانکی هستند و به جای آن کاربر را به طور مستقیم به شبکه بلاک چین متصل می‌کنند.
کیوسک‌های خود پرداز بیت‌کوین بصورت دقیق همان دستگاه‌ های خودپرداز سنتی نیستند اما با روشی مشابه کار می‌کنند،اینگونه که اینترنت متصل هستند و امکان قراردادن پول نقد یا کارت اعتباری در ازای معاوضه با بیت‌کوین را دارند. حال این دستگاه ها بدون اینکه به سیسنم بانکی وصل شوند مشتری را مستقیماً به صرافی بیت‌ کوین متصل می‌کنند تا به راحتی برای خرید حضوری بیت‌کوین اقدام کنند. مکانهای معمول برای خودپردازهای بیت‌ کوین در داخل فروشگاه، رستوران، مرکز خرید یا فرودگاه است. جالب است که بدانید اولین دستگاه های خودپرداز ارز دیجیتال بیت کوین در سه نقطه استانبول (Dolapdere, Bağcılar,Kayışdağı) نصب شدند و مسافران تور استانبول می توانند از آن نیز به سادگی استفاده نمایند.

 دستگاه های خودپرداز بیت کوین

دستگاه خودپرداز بیتکوین

چگونه دستگاه ATM بیتکوین را پیدا کنیم؟

علاوه بر مردم این کشور مسافران تور مسافرتی ترکیه نیز می توانند از سایت هایی برای یافتن نزدیک ترین ATM استفاده نمایند Coinatmradar محبوب‌ترین گزینه است که دارای ویژگی‌های مفید بسیاری است و پایگاه داده آن تقریباً 7000 دستگاه گویای ارز دیجیتال را در جهان لیست کرده است
همچنین می‌توانید با استفاده از ارزهای دیجیتال که پشتیبانی می شوند گزینه‌های خریدوفروش و جستجوی خود را محدود کنید و بر روی یک کشور، شهر و مکان خاص تمرکز کنید.
این سایت از جستجو توسط کشورها پشتیبانی می‌کند و جزئیات مربوط به هردستگاه خودپرداز بیت کوین در ترکیه که ذکرشده، مانند آدرس دستگاه، راه های رسیدن به آن، ساعت کار و اطلاعات تماس اپراتور آن را ارائه می‌دهد. خودپردازهای بیت‌کوین به دلیل دسترسی و هزینه‌های جاری‌شان، معمولاً هزینه‌های معامله را نسبتاً زیاد می‌گیرند که با این سایت می‌توانید این اطلاعات را نیز به‌دست آورید

معاملات بیت کوین در ترکیه

معاملات بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده در ترکیه طی چند سال گذشته رو به افزایش بوده است. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد ، عمدتا در دسترس بودن پیشنهادات مبادلات محلی خوب و تورم شدید لیره ترکیه که آن را برای سرمایه گذاری بلند مدت نامناسب می کند.
برای خرید بیت کوین با پول نقد می توانید از نقشه خودپرداز بیت کوین استفاده کنید. خودپردازهای بیت کوین می توانند راهی سریع و آسان برای خرید بیت کوین باشند و همچنین خصوصی هستند. اما این راحتی و حریم خصوصی بهایی دارد. هزینه اکثر دستگاههای خودپرداز 5 تا 10 درصد است.
همانطور که مشاهده می کنید ، ارزش لیر ترکیه (TRY) به طور پیوسته در برابر دلار آمریکا در حال از دست دادن است و تنها در سال گذشته -20٪ کاهش یافته است.
اگر پس انداز شما معادل 100،000 دلار آمریکا در سال 2015 بود ، امروز این مبلغ حدود 40،000 دلار میبود که معادل 60 درصد ضرر در 5 سال است. دلار آمریکا عمدتا در این مدت قدرت خود را حفظ کرده است ، هرچند که همچنان تحت تاثیر کاهش تورم قیمت ها قرار دارد.

ارز یجیتال ترکیه

ارز دیجیتال ترکیه

آیا می توانم بیت کوین با گیفت کارت در ترکیه بخرم؟

تعدادی سایت وجود دارد که به شما امکان می دهد کارت هدیه را با بیت کوین معامله کنید.
Paxfulیکی از بزرگترین مبادلات همتا به همتا (P2P) در خارج است و طیف وسیعی از گزینه ها را برای خرید بیت کوین با کارت هدیه دارد. در خریدهایی که با کارت های هدیه به لیره ترکیه انجام می شود ، یک نشانه گذاری شدید وجود دارد ، بنابراین اگر بتوانید از آن با دلار استفاده کنید ، نرخ بسیار بهتری دریافت خواهید کرد.
CoinCola یکی دیگر از بازارهای بیت کوین/کارت هدیه است ، هرچند با گزینه های محدود برای کارت های دارای ارزش TRY. اما گزینه های زیادی برای کارت های اعتباری آمازون ، Google Play ، و Visa/MasterCard/American Express و بسیاری دیگر وجود دارد.

دستگاه های atm بیت کوین در دنیا

دستگاه های atm بیت کوین در دنیا

آیا Coinbase در ترکیه کار می کند

Coinbase در دسترس ساکنان ترکیه است. با این حال ، کاربران ترک نمی توانند از Coinbase به عنوان یک فیات درون یا خارج از سطح شیب دار استفاده کنند ، یعنی راهی برای خرید یا فروش ارزهای رمزنگاری شده در Coinbase ترکیه وجود ندارد. کاربران فقط می توانند بین دارایی های مختلف تبدیل کنند و از حساب Coinbase خود به عنوان کیف پول استفاده کنند.

قیمت بیت کوین در ترکیه چقدر است؟

بهترین راه برای بررسی قیمت بیت کوین در ترکیه این است که مبادله دلخواه خود را انتخاب کرده و قیمت را به ارز محلی خود که بیت کوین آخرین بار آن را فروخته است ، بررسی کنید. قیمت یک دارایی فقط این است - ارزش غرامت که اخیراً مبادله شده است. این قیمت در بازارها متفاوت است ، به این معنی که هر صرافی بسته به موانع مختلف ورود و نقدینگی ممکن است قیمت کمی پایین تر یا بالاتر داشته باشد. بنابراین ، قیمتی که بیشترین اهمیت را دارد ، قیمتی است که می توانید با آن معامله کنید. به احتمال زیاد این قیمت در صرافی است که بیشتر از آن استفاده می کنید.
بر اساس نظرسنجی ماه جولای توسط BTCTurk که با همکاری گروه آمار و تحقیقات دانشگاه استانبول انجام شد ، اعتماد به بیت کوین از ابتدای همه گیری 23 درصد افزایش یافت. این علاقه روزافزون در شرایطی ایجاد می شود که بسیاری از مردم با واکنش های غیر رسمی نسبت به شرایط جهانی ، چه از نظر اقتصادی و چه از نظر اجتماعی ، بیگانه شده اند. با این حال ، یک نکته قابل توجه در مورد این مطالعه ، حجم نمونه کوچک 379 نفر است.

تبدیل ارز دیجیتال در ترکیه

بیت کوین در ترکیه

آیا بانک مرکزی ترکیه با بیت کوین تهدید شده ؟

ترکیه و مردم آن در سالهای اخیر با آثار تورم پولی و بی ثباتی اقتصادی به طرز دردناکی آشنا شده اند. آیا بیت کوین می تواند بخشی از راه حل باشد؟ واکنش رسمی به بیت کوین در ترکیه آهسته و محتاطانه بوده اما نامطلوب نیست.

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt