مالزی، سرزمین مناظر رویایی

مالزی، سرزمین مناظر رویایی

جستجو در مجله گردشگری

تاریخ آخرین به روز رسانی: 26 خرداد ، 1403

مالزی، سرزمین مناظر رویایی

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

مالزی دو تجربه گردشگری بسیار متفاوت را به گردشگران تورهای مالزی ارائه می دهد. یکی شبه جزیره بورنئو، جزیره ای که با اندونزی و برونئی مشترک است و دیگری غرب مالزی که ترکیبی از فرهنگ های مالایی، چینی و هندی که پایتخت کارآمد و مدرن آن کوالالامپور است. بورنئو مالزی با جنگل های زیبا و قله ها و قبایل دور افتاده، برخی از مکان های جالب در مالزی و بهترین جاذبه های گردشگری مالزی را به نمایش می گذارد. مالزی دارای تعداد بسیاری جزایر زیبا و استراحتگاه های لوکس می باشد. تقریباً 2 میلیون گردشگر خارجی در سال 2010 به مالزی سفر کرده اند که بیشتر آنها گردشگرانی از اندونزی بودند. در این مطلب برخی از بهترین جاذبه های گردشگری مالزی را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

خیابان های بوکیت بینتانگ در کوالالامپور

جزیره مانوکان، دومین جزیره بزرگ در تونکو

فعالیت ها و تفریحات آبی در جزیره مانوکان، دومین جزیره بزرگ در پارک ملی تونکو و اولین پارک ملی دریایی مالزی، یکی از بهترین سفر ها را برای گردشگران تورهای مالزی رقم می زند. این منطقه در ایالت صباح شرقی مالزی، سرزمین مناظر رویایی، واقع شده است و به دلیل سواحل بی نظیری که دارد بسیار شناخته شده می باشد. بهترین ساحل در انتهای ضلع شرقی جزیره است. جزیره مانوکان دارای توسعه یافته ترین امکانات گردشگری و توریستی در مقایسه با پنج جزیره واقع در تونکو است. راه درسترسی به این جزیره زیبا با کشتی و از مسیر کوتا کینابالو می باشد.

پل چوبی قرمز در ساحل جزیره مانوکان مالزی

غارهای باتو، زیستگاه خدای بزرگ هندو

مسافرانی که راهی غارهای Batu در نزدیکی کوالالامپور می شوند، با برخی از هنرهای بسیار جذاب هندو شگفت زده می شوند. سه غار اصلی که مجموعه غارهای باتو را تشکیل می دهند، آن را به محبوب ترین حرم هندو در خارج از هند تبدیل کرده و هزاران نمازگزار را در یک جشنواره سالانه هندو جذب می کند. نکته قابل توجه و دیدنی این مکان مجسمه غول پیکر یک خدای هندو است که با صعود 272 پله به غار کلیسای جامع رسیده است. در اینجا می توانید از بازی کردن با میمون ها نیز لذت ببرید.

مجسمه بزرگ هندو و پله های منتهی به غارهای باتو در مالزی

راه آهن شمال بورنئو

گردشگران می توانند سوار بر قطار بخار 1900s راه آهن شمال بورنئو شده و سفری به گذشته را تجربه کنند. این قطار قدیمی که تنها قطار بورنئو نیز می باشد، فاصله حدود 83 مایلی از Tanjung Aru تا Papar را طی می کند. سوار شدن به این قطار یک راه خوب برای دیدن روستاهای محلی که با خانه های بی نظیر تزئین شده اند، می باشد. مسافران در هنگام مسافرت در یکی از پنج واگن ترمیم شده با وعده های غذایی که عمدتا غذاهای آسیایی می باشند، لذت می برند. حرکت این قطار فقط در روزهای چهارشنبه و شنبه می باشد.

قطار قدیمی بورنئو مالزی

جزیره ردانگ، نگینی در مالزی

جزیره Redang برای دوستداران ساحل های زیبا ساخته شده است. سواحل ماسه ای سفید و آب کریستالی و شفاف اقیانوس است که این جزیره را در بین غواصان محبوب کرده است و غواصی را در اینجا بسیار لذت بخش می کند. اگرچه این یکی از بزرگترین جزیره های شرقی مالزی است، اما گردشگران می توانند پیاده و در جنگل ها و جاده های بی نظیر، این جزیره را بپیمایند.

ساحل زیبای جزیره ردانگ مالزی

کلیسای مسیح در ملاکا

کلیسای مسیح یک مکان آرامش بخش در Melaka می باشد. کلیسای ملاکا توسط هلندی ها در اواسط قرن 18 ساخته شده است و قدیمی ترین کلیسای مهم و فعال پروتستان در مالزی است. این بنا که به سبک معماری هلندی قرن 18 ساخته شده است، نه تنها به خاطر نمای زیبا، بلکه برای طرح داخلی بی نظیرش نیز مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. در میان این زیبایی ها نیز یک زنگ بسیار قدیمی که متعلق به سال 1698 می باشد، وجود دارد. سنگ قبرهای شگفت انگیزی نیز که روی آن ها به زبان پرتغالی نوشته شده است، در کف کلیسا گنجانده شده اند.

کلیسای ملاکا در مالزی

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt