توصیه ها به افرادی که ترس از پرواز دارند

توصیه ها به افرادی که ترس از پرواز دارند

جستجو در مجله گردشگری

تاریخ آخرین به روز رسانی: 04 مهر ، 1398

توصیه ها به افرادی که ترس از پرواز دارند

در این مطلب توصیه هایی برای افرادی که ترس از پرواز دارند را گردآوری کرده ایم. برای اطلاع از این توصیه ها با ما همراه باشید.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]
نخستین برخورد با کسانی که از هواپیما، بالابر یا پله برقی می‌ترسند معمولا تعجب و ابراز شگفتی از ترس آنهاست.
حال آنکه به گفته روانشناس ها بیشتر ما آدم ها از ترس های غیرمنطقی اینچنینی که فوبیا نام دارد رنج می‌بریم. یکی از سوسک می ترسد و دیگری از شنا و برخی نیز از هر فضای بسته ای دچار دلهره می‌شوند. بنابراین بد نیست برای غلبه بر این ترس نیز خود را تنها ندانیم و فکری به حال این مشکل کنیم. در اینجا برای غلبه بر ترس از هواپیما که گاهی می‌تواند یک سفر لذتبخش را لغو کند چند راه را یادآوری می‌کنیم.
چنانچه ازپرواز با هواپیما می‌ترسید مطالبی را در مورد ایمنی این وسیله مطالعه کنید. بد نیست به این نکته توجه کنید که هواپیما در میان بقیه وسایل نقلیه کمترین میزان ریسک خطر را دارد.

ترس از پرواز با جویدن دندان ها

تمام قطعات ضروری این وسیله دارای قطعه‌ای جایگزین استکه هنگام نقص فنی یکی، بلافاصله دیگری به‌کار می‌افتد.
همچنین به ازای هر یک ساعت پرواز هواپیما 12 ساعت صرف بازدید، تعمیر و نگهداری آن می‌شود.
چنانچه ترس از هواپیما دارید با مسئول فروش بلیت مشکل خود را مطرح کرده و صندلی کنار بال‌ها را رزرو کنید. این بخش از هواپیما کمترین تکان را دارد و کمک می‌کند پروازی آرام‌تر داشته باشید.هر وسیله‌ای که می‌تواند ذهن شما را درگیر خود کند و امکان همراه داشتنش را دارید همراه خود به داخل هواپیما ببرید و خود را مشغول کنید. صحبت کردن با همسفران چنانچه حوصله همصحبتی دارند نیز می‌تواند کمک کند.
از مهماندار‌ها و دیگر خدمه پرواز می‌توانید دلیل هر صدای پرسش‌برانگیزی را بپرسید و دلیل آن‌را بدانید.نفس عمیق را هنگام ترس و اضطراب فراموش نکنید. می‌توانید برای 10 ثانیه نفس خود را حبس کنید و نتیجه آن‌را خیلی زود احساس کنید. با خود این واقعیت علمی را تکرار کنید که امکان تصادف من در این هواپیما یک به 11میلیون است.پیش از پرواز با پزشک خود مشورت کنید. چنانچه نتوانید بر ترس خود غلبه کنید درمان‌های دارویی نیز به‌صورت موقت برای شما مفید خواهد بود.
6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt