با آداب و رسوم مردم ارمنستان قبل از سفرتان آشنا شوید

با آداب و رسوم مردم ارمنستان قبل از سفرتان آشنا شوید

جستجو در مجله گردشگری

تاریخ آخرین به روز رسانی: 28 آبان ، 1401

با آداب و رسوم مردم ارمنستان قبل از سفرتان آشنا شوید

فرهنگ و آداب و رسوم ارمنی دارای تاریخ کهنی است. مردم ارمنی رفتار دوستانه و مهربان دارند و به بزرگان خود احترام می گذارند. بهتر است قبل از سفر به ارمنستان کمی با سنت و آداب و رسوم مردم این کشور آشنا شوید. با الفبای سفر همراه باشید.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

فرهنگ و آداب و رسوم ارمنی دارای تاریخ کهن و پر فراز و نشیبی است. مردم ارمنی رفتار دوستانه و مهربان دارند و به بزرگان خود احترام می گذارند و در تربیت کودکان خود دقت زیادی به خرج می دهند. بهتر است قبل از سفر به ارمنستان کمی با سنت و آداب و رسوم مردم این کشور آشنا شوید. با الفبای سفر همراه باشید.

دست دادن و روبوسی در هنگام دیدار

برای آشنایی با آداب و رسوم مردم ارمنستان بهتر است بدانید که زمانی که آنها همدیگر را ملاقات می کنند چه رفتاری نشان می دهند. مردم ارمنستان زمانی که همدیگر را می بینند صورت همدیگر را می بوسند که در بین اقوام و خانواده خود این رسم رایج است. خانها نیز در دیدارها دست یکدیگر را می فشارند.

این همیشه نشانه ارتباط نزدیک آنها با یکدیگر نیست بلکه یک برخورد ساده برای نشان دادن ارتباط دوستانه است. در تور ایروان با برخورد آنها با یکدیگر آشنا خواهید شد.

دست دادن در ارمنستان-الفبای سفر

استفاده از واژه فرانسوی برای تشکر کردن

به طور رایج لغت تشکر کردن به زبان ارمنی shnorakalutsyun گفته می شود. آنها به جای استفاده از این واژه ارمنی از قرن 16 به بعد از لغت فرانسوی merci  برای تشکر کردن استفاده می کنند و لغت jan که در زبان فارسی ما آن را عزیز و گرامی ترجمه می کنیم.

گردشگران تور ایروان برای تشکر کردن از مردم این شهر می توانند از لغت فرانسوی merci برای تشکر کردن استفاده کنند.

سعی کنید گرسنه به میهمانیها بروید

درست مانند هر کشوری در قفقاز، ارمنیها نیز بسیار میهمان نواز بوده و زمانی که در خانه های خود میهمان دارند به خصوص میهمان خارجی، به گرمی از آنها استقبال می کنند. آنها انواع خوراکی و غذاهای جورواجو را برای پذیرایی از میهمانان خود قرار می دهند.

شاید باید از تمامی غذاها و خوراکیهایی که به شما تعارف می کنند میل کنید در غیر این صورت در فرهنگ ارمنی انگار که به میزبان توهین کرده و محبت او را نادیده گرفتید. پس به شما توصیه می کنیم در موقع سفر تور ایروان تعطیلات ژانویه 2019 اگر میهمان مردم این کشور هستید بهتر است که گرسنه به میهمانی آنها بروید تا بتوانید از غذاهایی که به شما تعارف می شود همه را امتحان کنید.

میهمان نوازی مردم ارمنی-الفبای سفر

خودداری از دیدن نوزادان تا 40 روز

با اینکه این قضیه خرافات است اما بسیاری از مردم ارمنی همچنان از آن پیروی می کنند. برخی از مردم ارمنستان به هیچکس اجازه نمی دهند تا نوازد تازه متولدشان را تا 40 روز کسی ببیند. تنها بستگان و اقوام بسیار نزدیک اجازه دارند تا نوزاد تازه متولدشان را ببینند.

این اعتقاد مردم ارمنستان ریشه پزشکی دارد. زیرا نوزادان بسیار آسیب پذیر هستند و ممکن است به راحتی باکتری ها را جذب کنند و بیمار شوند.

نوزاد ارمنی-الفبای سفر

پریدن تازه عروس و داماد از روی آتش

مناسبات و تعطیلات ارمنستان شامل فرهنگ مسیحیت و فستیوال وارداوار یا آب پاشان (روز جهانی آب که مردم ارمنی برای رفع زشتیها بر روی هم آب می پاشند) می شود که ریشه در آداب و رسوم ارمنی دارند. جشنواره واردوار نیز از مراسمهای محبوب در میان مردم این کشور است.

علاوه بر این، مردم ارمنستان توجه زیادی به مراسمها و سنتهای خود دارند. از جمله پریدن تازه عروس و داماد از روی آتش برای دور کردن شیطان و پلیدیها برای آغاز زندگی جدید می باشد. شاید برای شما هم پیش بیاید که در طول سفر تور ارمنستان لحظه آخری این مراسمها را از نزدیک مشاهده کنید.

پریدن تازه عروس و داماد ارمنی از روی آتش-الفبای سفر

خوردن شیرینی و خواب دیدن همسر آینده

ممکن است این سنت ارمنستان کمی عجیب به نظر برسد اما برای مردم ارمنی یک چیز سرگرم کننده است. در روز t. Sarkis Day  نسخه ارمنی از روز ولنتاین، زنان سالخورده خانواده، شیرنیهای بسیار شور با دستور خاصی می پزند و دختران مجرد این شیرینهای را می خورند تا همسر آینده خود در خواب ببینند. 

آن فردی که دختران مجرد در خواب می بینند ممکن است یک فرد غریبه باشد اما اگر در خواب به آنها یک لیوان آب بدهد به این معنی است که همسر آینده آن دختر است.

خوردن شیرینی،الفبای سفر

پرسیدن سوالات شخصی از آنها

مردم ارمنی آدمهای باهوشی هستند و به راحتی با شما ارتباط برقرار می کنند و شاید ممکن است به نظر بیاید که آنها تمایل ندارند با شما ارتباط برقرار کنند. مردم ارمنی علاقه مند هستند به صورت رو در رو و همراه با ارتباط چشمی با شما صحبت کنند.

ممکن است گاهی پیش بیاید تا از آنها سوالات خصوصی و شخصی بپرسید. این قضیه در کشور ارمنستان یک امر عادی است و گستاخی محسوب نمی شود. شما نیز در سفر تور ارمنستان تعطیلات کریسمس می توانید با مردم این شهر به راحتی گفتگو کنید در مورد اماکن توریستی ارمنستان راهنمایی بخواهید و یا سوالات شخصی از آنها بپرسید.

 
6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt