فستیوالهای تابستانی مالزی که نباید از دست داد

فستیوالهای تابستانی مالزی که نباید از دست داد

جستجو در مجله گردشگری

تاریخ آخرین به روز رسانی: 27 فروردین ، 1398

فستیوالهای تابستانی مالزی که نباید از دست داد

کشور مالزی دارای مذاهب مختلفی است از جمله اسلام، بودیسم، هندوئیسم و مسیحیت و.. این نشان از آن است که جشنواره ها و رویدادهای کوالالامپور اکثرا ریشه مذهبی دارند. اما جشنوارههای تابستانی فوق العاده کوالالامپور کدامند؟ با الفبای سفر همراه باشید.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

کشور مالزی دارای مذاهب مختلفی است از جمله اسلام، بودیسم، هندوئیسم و مسیحیت که در مرکز توجه قرار دارند واین نشان از آن است که جشنواره ها و رویدادهای کوالالامپور اکثرا ریشه مذهبی دارند.  تعطیلات و جشنهای ملی و مهم مالزی شامل رمضان، سال نو چینی،  کریسمس و... است اما جشنوارههای تابستانی کوالالامپور کدامند؟ با الفبای سفر همراه باشید.

جشنواره خرید مالزی Malaysia Mega Sale

جشنواره خرید مالزی 2 بار در سال برگزار می شود که اولین جشنواره در نیمه اول سال یعنی ماهای جولای و آگوست برگزار می شود که شامل حراجهای 70% است که گردشگران زیادی برای خرید مناسب و خوب در تابستان به این کشور سفر می کنند. علاوه بر گردشگران، این جشنواره برای مردم مالزی نیز یک فرصت عالی است تا علاوه بر بازدید از جاذبه های گردشگری مالزی، از برندهای معتبر با قیمت های مناسب اجناس مورد نظرشان را خریداری کنند.

فروشگاهای محلی نیز برای خرید کردن بسیار وسوسه انگیز هستند و شامل جوایز و مسابقات هیجان انگیز هستند. این حراجی های فوق العاده در سراسر مالزی برگزار می شود و فرصت بی نظیری برای خرید کردن است.
علاوه بر این، به خریدارن از طرف شرکت های مختلف تولید کننده کارتهای اعتباری پیشنهاد ویژه می شود. به عنوان مثال، به دارندگان MasterCard که بیش از RM300 مالزی را در طول دوره جشنواره خرید کنند، جایزه های لوکس مانند گذراندن تعطیلات عالی در مالزی به صورت رایگان ارائه می دهد.رویداد ویژه ای به نام bejeweled  نیز برای مشتریان سازماندهی شده که هدایای بسیار خوبی به خریدارن در فروشگاه های جواهرفروشی در کوالالامپور ارائه می دهد.

جشنواره خرید مالزی-الفبای سفر

جشنواره موسیقی Good Vibes

جشنواره موسیقی Good Vibes همراه با سبک های مختلف موسیقی در تعطیلات آخر هفته  آگوست برگزار می شود. جشنواره شاد و جذاب و پر هیجانی که توسط هنرمندان مالزی برگزار می شود که شامل انواع موسیقی، متال، هیپ هاپ و.. اجرا می شود.

  جشنواره موسیقی Good Vibes در بلندیهای گنتینگ برگزار می شود که علاقه مندان می توانند بلیط های آن را که از 2 روز قبل ارائه میشود را خریداری کنند. با 1 ساعت رانندگی از مرکز شهر کوالالامپور به محل برگزاری این جشنواره خواهید رسید، همچنین برای رفاه حال مسافران، هتلهای مختلفی مانند هتل آوانا the First World Hotel, Genting Grand, and Hotel Seri Malaysia برای اقامت وجود دارد.

جشنواره موسیقی Good Vibes مالزی-الفبای سفر

روز ملی هاری مردکا Hari Merdeka

Merdeka  به معنای مستقل است و با اینکه مالزی بیش از 50 سال پیش از بند استعمار آزاد شده ، این جشن همچنان یک رویداد سالانه با شکوه با موضوعات و برنامه های مختلف در 31  آگوست هر سال برگزار می شود.در این روز باشکوه مالزی، بخش های مختلف دولتی و خصوصی در مقابل رهبران کشور و نخست وزیر و شهروندان از گوشه و کنار کشور راهپیمایی می کنند. این یکی از بهترین زمان ها است تا شاهد وحدت جامعه مالزی باشید، چرا که مردم از تمام نژادها و مذاهب  به تماشای این رژه می نشیند.

مراسم آغازین جشن مردکا در دریاچه ی پوتراجایا برگزار می شود و در پی آن، آتش بازی و اجراهای با شکوه موسیقی  وکنسرت ها، مسابقات و بازی های بین المللی و همچنین بازار مواد غذایی خواهد بود. تور مالزی تعطیلات خرداد فرصت عالی برای شما برای تماشای این مراسم با شکوه است.

روز ملی هاری مردکا-الفبای سفر

فستیوال کیک یا میان پاییز Mid-Autumn Festival

فستیوال میان پاییز Mid-Autumn Festival یا فستیوال کیک ماه یا فانوس Moon Cake یا Lantern Festival در تاریخ 4 سپتامبر برگزار می شود.  ریشه این فستیوال به جنگی باز می گردد که در قرن چهاردهم در چین اتفاق افتاد. چین ها در کشورهای مختلف این جشن را با آداب و رسوم متفاوتی برگزار می کنند، اما همگی موافق هستند که این جشنواره برای بزرگداشت فصل و زمان برداشت محصولات تابستانی توسط نیاکان آن ها و همچنین مراسم یادبود سقوط سلاطین مغول در چین، بعد از شورش موفقیت آمیز مردم، برگزار می شود. رهبران شورش در روز قیام، صدها کیک ماه را به خانه های مردم در تمامی نقاط شهر فرستادند که داخل هر کدام از این کیک ها نامه ای قرار داشت که زمان و تاریخ قیام را بیان کرده بود.

چینی ها در مالزی با خرید و مصرف کیک های ماه با طعم های مختلف و متفاوت، حتی بعضی  طعم های غیرعادی مثل دوریان و قهوه برگزار می کنند.  حتی هتل ها و اقامتگاه ها در سرتاسر مالزی برای نشان دادن کیک با یکدیگر به رقابت می پردازند. در شب فستیوال، کودکان فانوس های کاغذی به اشکال مختلف مانند حیوانات و ماشین ها، یا فانوس های سنتی چینی تان لوک (Tan Lok) را در دست گرفته و به خیابان می آیند. برای تماشا و لذت این فستیوال جذاب،بلیط هواپیما کوالالامپور را رزو کنید و این مراسم سنتی جذاب را از نزدیک ببینید.

فستیوال کیک یا میان پاییز مالزی-الفبای سفر

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt