روسیه و ساحل رنگین کمانی شیشه ای

روسیه و ساحل رنگین کمانی شیشه ای

جستجو در مجله گردشگری

تاریخ آخرین به روز رسانی: 27 خرداد ، 1403

روسیه و ساحل رنگین کمانی شیشه ای

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

روسیه دارای یک ساحل شیشه ای بسیار زیبا است که وجود شیشه های رنگی این ساحل را به جای بسیار زیبا و دیدنی تبدیل کرده است، اما این شیشه های رنگی چرا بر روی این ساحل قرار دارند؟ با الفبای سفر همراه باشید.

ساحل استکلیاشکا روسیه-الفبای سفر

تاریخچه ساحل شیشه ای روسیه

ساحل استکلیاشکا Steklyashka یا ساحل شیشه ای روسیه در نزدیکی بندر ولادی وستوک قرار دارد.در مورد تاریخچه و اینکه چرا این ساحل به ساحل شیشه ای شهرت دارد باید گفت که در سالهای خیلی دور و در زمان شوروی، در این ساحل بطری و تکه های چینی کارخانه ی چینی سازی توسط کامیونها ریخته می شد. خرده شیشه های رنگی این ساحل را به محلی زیبا ولی خطرناک تبدیل کرده بودند به طوری که تا سالها ورود به این ساحل ممنوع شده بود. اما به مرور زمان و با فرسایش امواج این ساحل خطرناک به محلی زیبا و خیره کننده تبدیل شد و آن را به یکی از جاذبه های گردشگری روسیه تبدیل کرد.

سالها فرسایش امواج بر روی شیشه ها تکه های تیز و برنده آن را صاف کرد و صیقل داد و یک شکل زیبا و تماشایی به ساحل استکلیاشکا بخشید انگار که کف ساحل را با مدادهای رنگی نقاشی کرده اند. بعد از سالها این ساحل که تا مدتها کسی اجازه ورود به آن را نداشت به منطقه ای حافظت شده تبدیل شد و توریست های زیادی درآنجا به تماشای منظره رویایی می پردازند و عکسهای زیبا ثبت می کنند.

در فصل زمستان و وجود برف و یخ، زیبایی این محل دو چندان می شود چرا که شیشه های رنگی در میان سفیدی برف مانند پولکهای رنگی می درخشند.در تابستان نیز با انعکاس اشعه نور خورشید به شیشه های رنگی و وجود آب های تمیز و شفاف جلوه حیرت انگیزی به ساحل استکلیاشکا می بخشند. در سفر با تور روسیه تابستان 97 حتما از این ساحل شگفت انگیز دیدن کنید.

ساحل استکلیاشکا روسیه-الفبای سفر

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt