جاذبه های گردشگری باتومی

جاذبه های گردشگری باتومی

جاذبه های گردشگری باتومی

شهر باتومی

شهر پر رفت و آمد باتومی، مقصد محبوب گردشگران که در بین کوهستان و دریای سیاه قرار گرفته است به عنوان یک شهر بندری شناخته می شود و پایتخت کشور جمهوری گرجستان است. شهر باتومی یک شهر سرشار از سنت ها و رسم و رسوم های خاص خود است. شهر باتومی دارای ترکیب بسیار زیبایی از تمامی جوانب زندگی می باشد و از ویژگی های برجسته مردمان شهر باتومی می توان به مهمان نوازی آنها اشاره کرد درواقع گرجی ها با مهمانان خود برخورد گرم و صمیمی ای دارند.  برخی از جاذبه های توریستی باتومی عبارتند از: مجسمه علی و نینو، برج الفبا، ماشین کابلی آرگو، میدان پیاتزا، میدان اروپا و بلوار باتومی.

آب و هوای باتومی

باتومی دارای تابستان های گرم و پاک می باشد اما در زمستان ها آب و هوای باتومی سرد، مرطوب و نیمه ابری می شود. در طول سال درجه هوای شهر باتوی بین 3 درجه سانتیگراد و 26 درجه سانتیگراد متغییر است و به ندرت به زیر 0 درجه سانتیگراد و بالای 30 درجه سانتیگراد میرسد. بهترین زمان برای سفر به باتومی و لذت بردن از فعالیت های فصلی در فصل تابستانه از اواسط تیر ماه تا اوسط شهریور ماه است.

غذاهای باتومی

برای کامل کردن تجربیات سفر به هر شهر و کشوری باید حتما طعم غذاهای آن منطقه را چشید. غذاهای گرجی به شیوه و سبک منحصر به فرد خود طبخ می شوند مخصوصا پیش غذاهای گرجی که قلبا دارای گردو و انار می باشند.  در پخت این غذاها، استفاده از گوشت، سبزیجات و میوه و ماهی تازه بسیار رایج است. تنوع و طعم غذاهای گرجی یکی از شاخصه های  بزرگ ، برای این کشور در ناحیه اورآسیا و خاورمیانه است . تغییرات جغرافیایی در مقاطع  گوناگون تاریخی و تغییراتی که در این کشور اتفاق افتاده مانند قرارگیری در جاده ابریشم، نه تنها تاثیری بر اصول و روش آشپزی گرجی  نداشته، بلکه آنرا غنی تر و محبوب تر کرده است به صورتی که در بیشتر کشورها به خصوص روسیه  انواع رستورانهای  گرجی وجود دارد .  تنوع غذا های گرجستانی برای هر سلیقه ای پاسخی دارد . انواع غذاهای گوشتی خوش طعم ، خوراک های سبزیجات متنوع به همراه ترشی های خوش مزه و رنگارنگ، بخش کوچکی از سفره مردم این کشور است. بین غذاهای باتومی، چاناخی، چیکن تابا، چاکاپوای هم از دیگر غذا های مشهور باتومی هستند . از لذیذ ترین پیش غذاهای باتومی لوبیو، ایسپاناخی و کوچماچی اشاره کرد.

هتل های باتومی

قبل از سفر به باتومی، رزرو یک هتل با امکانات کافی، تجربه سفر را لذت بخش ترمی کند. هتل های باتومی دارای شرایط و امکانات متفاوتی هستند. هرکدام از هتل های 3 ستاره باتومی ، هتل های 4 ستاره باتومی و هتل های 5 ستاره باتومی از نظر قیمت و امکانات بسیار با یکدیگر اختلاف دارند. هتل هیلتون باتومی، هتل ردیسون بلو باتومی،راک هتل فرست لاین و... دارای امکانات و شرایط مخصوص به خود هستند.آنچه هتل های خوب را برجسته می کند، رفتار شایسته کارکنان هتل هاست، البته قیمت هتل های باتومی نیز نسبت به سایر شهرهای توریستی دیگر مناسب تر است .

جاذبه های گردشگری در باتومی

امروزه کشور گرجستان و مخصوصا شهر ساحلی باتومی به یکی از مقاصد گردشگری در فصل تابستان تبدیل شده است. شهر باتومی با تغییرات گسترده و  مناسبی که در زمینه گردشگری داشته است به مقصد محبوبی برای گردشگران تبدیل شده است، امروزه مسافران شهر مدرن باتومی می توانند از جاذبه های گردشگری باتومی، هتل های بین المللی، رستوران های شیک و شب های زنده باتومی لذت ببرند. اگرچه شهر باتومی در سال های اخیر دارای ساختمان های مدرن بسیاری شده است اما همچنان برای حفظ حس و حال زیبا و دوستداشتنی خود تلاش می کند.

گشت و گذار در باتومی

برای گشت و گذار در شهر باتومی گرجستان می توانید از حمل و نقل عمومی اتوبوس، ماشین های کابلی، مترو استفاده کنید و به مقصدهای مورد نظر خود بروید همچنین می توانید در ایستگاه های مترو باتومی کارت مترو خود را شارژ کنید.

🔍مشاهده تورهای لحظه آخری باتومی
🔍مشاهده لیست هتلهای باتومی
🔍 دیدنیها، سرگرمی و تفریحاتی که در باتومی نباید از دست دهید!

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt