جشن آب پاشان ایروان ارمنستان

جشن آب پاشان ایروان ارمنستان

تاریخ آخرین به روز رسانی: 12 مرداد ، 1401

جشن آب ارمنستان 1401 | زمان برگزاری و تصاویر

جشنواره آب پاشان (وارداوار) از دیدنی ترین و هیجان انگیزترین فستیوال های ارمنستان در 2022 است. تاریخ جشن آب ارمنستان 1401 به همراه عکس و اطلاعات کامل را اینجا بخوانید.

جشن آب ارمنستان 1401

در ماه جولای ارمنستان یکی از محبوب ترین تعطیلات تابستانی خود را سپری می کند. وارداوار جشنواره معروف آب ارمنستان 1401 است که در طی آن همه مردم یکدیگر را با آب غوطه ور می کنند. همراه ما باشید تا با این جشن محبوب که علاقه مندان به تور ارمنستان تابستان همواره به دنبال سفر به آن جا در این موقع از سال هستند را ببینید.

جشن آب پاشان ایروان ارمنستان

جشن آب پاشان ایروان ارمنستان

تاریخچه جشن وارداوار (تاریخ جشن آب بازی ارمنستان)

اگرچه وارداوار اکنون یک سنت مسیحی است ، اما تاریخ وارداوار به دوران بت پرستی برمی گردد. این جشنواره باستانی به طور سنتی با خدای Astghik همراه است ، که الهه آب ، زیبایی ، عشق و باروری بود. جشن های مربوط به برگزاری مراسم مذهبی آستقیک در اصل "Vartavar" نامگذاری شد زیرا ارامنه گل های رز او را به عنوان یک جشن تقدیم می کردند ("vart" در ارمنی به معنی "گل سرخ" و "var" به معنی "برخاستن" است). به همین دلیل این رویداد در زمان برداشت جشن گرفته شد ... در حال حاضر وارداور 98 روز (14 هفته) پس از عید پاک جشن گرفته می شود. در طول روز، معمول است که مردم سطل آب از بالکن ها به سمت عابران پیاده می ریزند. اوج هیجان این جشنواره دقیقا همینجاست.

هیجان در تابستان ارمنستان با جشن وارداوار

هیجان و تفریح در ایروان با فستیوال وارداوار

تاریخ برگزاری جشنواره آب پاشان

همانطور که گفته شد این جشن وارداوار 98 روز بعد از عید پاک برگزار می شود اما در برخی از مناطق و استان ها کمی تفاوت وجود دارد و برگزاری آن به شرح زیر می باشد:

سالروز
20247 ژوئیه
202316 ژوئیه
202224 ژوئیه
202111 ژوئیه
202019 ژوئیه

چگونه مردم ارمنستان جشنواره آب وارداوار را جشن می گیرند

در روز وارداوار در ارمنستان می توان كودكان و نوجوانانی را دید كه به طرز جالبی سطلهای پر از آب خود را به هم می زنند نکته جالب اینجاست که اغلب بزرگسالان نیز به این سرگرمی می پیوندند. در این روز هیچکس مجاز نیست احساس آزاری و ناراحتی کند و همچنین کسی به عمد موجب آزرده خاطر شدن کسی شود. مردم به عنوان نمادی از خلوص روی یکدیگر آب می پاشند.

دیگر فستیوال های معروف ارمنستان

ماهیت برگزاری فستیوال آب پاشان (وارداوار)

در این روز ریختن آب به نوعی لطفی به کسانی که خیس می شوند است و نوعی تقسیم قسمت حس خوب خنکی در یک روز گرم تابستان می باشد همچنین لازم به ذکر است که این فستیوال در حال حاضز نماد پاکی و شفابخشی نیز می باشد. بنابراین ، اگر کسی یک سطل آب خنک را روی سر شما ریخت ، احساس آسیب و ناامیدی نکنید. اما اگر در آن روز اتفاقاً جایی بیرون باشید ، بهترین کاری که می توانید در این شرایط انجام دهید این است که آرام باشید و از این تعطیلات لذت ببرید و چرا که نه و حتی یک سطل برای خود تهیه کنید و به آن سرگرم شوید.

فشتیوال تابستانی وارداوار

لذت و شادی مسافران تور ارمنستان و مردم این کشور در فستیوال وارداوار

اوج هیجان در جشن وارداوارد با تور ارمنستان

وارداوار می تواند یکی از بهانه های آمدن به ارمنستان باشد. بنابراین علاوه بر اینکه می توانید فرهنگ غنی و بناهای دیدنی را کشف کنید می توانید روزی پر از هیجان را در ایروان همراه با آژانس مسافرتی الفبای سفر با تور ارمنستان سپری کنید.

سوالات متداول

جشن وارداوار ارمنستان چیست؟
ورداوار یا وارتاوار (به ارمنی: Վարդավառ، Homshetsi: Vartevor یا Behur) یک جشنواره ارمنی در ارمنستان است که مردم یکدیگر را با آب غوطه ور می کنند. این جشنواره همچنین توسط مردم همشین ترکیه ، یک گروه اکثریت مسلمان و ارمنی تبار ، مشاهده می شود.

جشن وارداوار چه برنامه‌هایی را شامل می شود؟
آب بازی، مراسم تجلی مسیح در کلیساها، آزادسازی کبوترها 

آیا با تور تابستانی ارمنستان امکان شرکت در فستیوال وارداوار وجود دارد؟
بله می توانید باا تور ارمنستان به ایروان بروید و در این جشنواره شرکت کنید.

نظرات یا پیشنهادهای خود را در این قسمت به اشتراک بگذارید

به این صفحه امتیاز دهید
میانگین امتیاز کاربران | امتیاز 3/8 از 5 (از 1013 رای)
امتیاز کاربران
soorena 14 تیر ، 1400

جشن آب بازی ارمنستان خداییش خیلی خوبه فرض کن توی گرما از خیابون رد میشی یکی از بالا نشونه گرفتت سطل آب یخ خالی میکنه روت و جالب اینه همه واکنش هاشون با خنده و شوخیه

پاسخ مدیر

بله جشن اب ارمنستان باتوجه به تاریخی که داره فوق العاده برای مردم این کشور مخصوصا ایروان اهمیت زیادی داره و اون روز غم و کینه و ... دور میریزن
6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt