بی ادب ترین و با ادب ترین کشورهای جهان کدام هستند

بی ادب ترین و با ادب ترین کشورهای جهان کدام هستند

دسته‌بندی ها

پربازدید ترین ها

تاریخ آخرین به روز رسانی: 23 خرداد ، 1400

بی ادب ترین و با ادب ترین کشورهای جهان کدام هستند

بی ادب ترین و باادب ترین کشورهای جهان می تواند از دید هر گردشگری متفاوت به نظر بیاید زیرا این موضوع ریشه در فرهنگ های متفاوت مردم کشورها دارد.

یکی از ویژگی های سفر، کسب تجربه های فراوان می باشد. از تماشای طبیعت و جاذبه های مقاصدی که نمونه های آن ها در هیچ جایی یافت نمی شوند گرفته تا برخورد با مردم بومی هر شهر و کشوری. برخورد و تعامل با مردمانی با فرهنگ و زبان های متفاوت از جذاب ترین و حتی چالش برانگیزترین کارهایی است که می توان در سفر آن ها را تجربه کرد. گاهی اوقات در سفرتان ممکن است با مردمانی مواجه شوید که به صورت خونگرم و مهربان با شما برخورد می کنند و گاهی هم با دسته دیگری که ممکن است از نظر شما غیر متمدن به نظر برسند. اما نباید این را فراموش کرد که هر کشوری فرهنگ خاص خود را دارد. مثلا ممکن است هرچیزی که شما از آن با نام ادب و حیا میشناسید برای مردم دیگر کشور همچین معنا و مفهومی نداشته باشد. در این باره به بررسی تعدادی از بی ادب ترین و باادب ترین کشورهای جهان از نظر آرا مردمی در وبسایت اسکای اسکنر می پردازیم. پس با آژانس مسافرتی الفبای سفر در ادامه این مقاله جذاب همراه باشید.

بی ادب ترین کشورهای جهان 

1-فرانسه

عنوان بی ادب و بی حیا ترین کشور جهان از نظر گردشگران در اختیار فرانسه قرار دارد. نکته جالب در این نظرسنجی این می باشد که فرانسه توانسته است نزدیک به 20 درصد یعنی حدود یک پنجم آرا را کسب نماید. با این حال درصورت تعامل با مردم فرانسه اگر می خواهید خاطرات خوبی در ذهن خود داشته باشید پیش نهاد می کنیم که حتما به موارد زیر توجه کنید:

 1. سعی کنید قبل از سفر به فرانسه تا حدودی به زبان این کشور آشنا باشید زیرا مردم فرانسه شدیدا نسبت به این موضوع حساس هستند.
 2. در سفر به فرانسه مخصوصا پاریس سعی کنید همواره خونسرد باشید. زیرا مردم این کشور به غرور، خونسردی و بی تفاوتی معروف هستند.
 3. توجه کنید که فرانسوی ها علاقه مند به بحث کردن هستند و سعی کنید به دل نگیرید.

فرانسه در صدر لیست بی ادب ترین مردم دنیا

2- روسیه

خیلی از گردشگران در سفر به روسیه از مردم این کشور به عنوان مردمی سرد، بسیار سرسخت و بی ادب یاد می کنند اما در بالاتر هم گفتیم که ادب در هر کشور و فرهنگی به اشکال مختلفی تعریف می شود. در ادامه به بررسی عواملی می پردازیم که مردم روسیه نسبت به آن حساس بوده و ممکن است با انجام آن ها رفتارهایی را ببینید که از دید شما به عنوان بی ادبی و بی حیایی تلقی شود. امالازم میدانیم به شما بگوییم اگر با تور روسیه به این سرزمین سفر کنید اینکه شما رفتار سرد و زننده ای از مردم ین کشور ببینید احتمالش بسیار کم است.

 1. به هیچ عنوان هنگام غذاخوردن سرو صدا نکنید
 2. غذاهایتان را به صورت کامل صرف کنید.
 3. با کفش وارد خانه ای نشوید.
 4. در مکان های بسته همچون خانه به هیچ عنوان سوت نزنید.
 5. با انگشت به چیزی اشاره نکنید.

مردم روسیه دومین مردم بی ادب دنیا

3- انگلیس

انگلیس صاحب رتبه سوم بی ادب ترین کشورهای دنیا است. این را در نظر داشته باشید مردم انگلستان مردمی صمیمی بوده و نسبتا برخوردهای خوبی با گردشگران خارجی دارند. نکاه جالب این است که هم در این نظرسنجی و هم در  هرچند که ممکن است در سفر به این کشور با انجام دادن یکسری از کارها و یا رفتارها که از دید شما برخوردی ساده به نظر می رسد از دید آن ها برخوردی توهین آمیز حساب شود و در قبال آن شما شاهد رفتار بی ادبانه باشید و در نهایت در ذهن خود مردم این کشور را بی حیاترین مردم دنیا تلقی کنید.

 1. از پرسیدن سوالات شخصی همچون حقوق خودداری کنید.
 2. هرگز با کسی که صمیمی نیستید او را با نام کوچک صدا نکنید.
 3. هنگام احوال پرسی سعی کنید کسی را نبوسید مگر اینکه خیلی با هم صمیمی باشید.
 4. وقت شناسی از صفات مردم انگلستان است و سعی کنید در قرار با طرف انگلیسی خود این موضوع را رعایت نمایید.
 5. یکی از مواردی که ممکن است در این باره بسیار به چشم بیاید. فوتبال است که مردم این کشور بسیار زیاد نسبت به این ورزش و تیم های باشگاهی محبوب خود تعصب دارند.

آلمان، آمریکا، اسپانیا، ایتالیا، لهستان و ترکیه از دیگر کشورهای موجود در میان بی ادب ترین کشورهای دنیا قرار دارند.

مطالب جذاب زیر را از دست ندهید!

لیست کشورهای جهان

دست و دلبازترین و خسیس ترین مردم دنیا را بشناسید

باادب ترین کشورهای جهان

1-برزیل

از برزیل به عنوان با ادب ترین کشور جهان یاد می شود. می توان ادعا کرد که سفر به برزیل از بابت تعامل با مردم این کشور می تواند یکی از خاطره انگیزترین مسافرت ها برای گردشگران باشد. هرچند در برزیل نژادهای گوناگون از کشورهای مختلف مشاهده می شود اما گردشگران همواره از سفر به این کشور و از برخورد با مردم برزیل به نیکی یاد می کنند. برخی از رفتارهای جالب مردم برزیل به شکل زیر است:

 1. مردم برزیل پیش از گفتگو دستان یکدیگر را فشرده و به چشمان هم نگاه می کنند.
 2. ایجاد وقفه در گفتگو خیلی کار ناپسندی به شمار نمی رود.
 3. برای دیدارها آقایان همواره از کت و شلوار رسمی استفاده می کنند.
 4. در صورت ازدواج ، زنان دو بار - یک بار در هر گونه - بوسه می کنند. زنان مجرد بوسه سوم را اضافه می کنند.
 5. برزیلی ها هر کاری را برای دوستان انجام خواهند داد، از این رو عبارت: "برای دوستان ، همه چیز. برای دشمنان ، قانون". روابط مهمتر از یک سند حقوقی در تجارت است.
 6. برزیلی ها همیشه دست های خود را قبل از غذا شستشو می دهند و بندرت مواد غذایی را با دست لمس می کنند. برای همه چیز، حتی میوه از چاقو و چنگال استفاده می شود.

برزیلی ها، مودب ترین مردم دنیا

2- فیلیپین

تایلند، لائوس و کامبوج از کشورهای مودب و همینطور خوش رو در جنوب شرقی آسیا به حساب می آیند اما فیلیپین نیز که در این ناحیه قرار دارد با کشورهای ذکر شده قابل قیاس نیست و نمی توان در سفر آن جا شاهد رفتارهای بی ادبانه از سوی مردم و یا حتی بد رفتاری بود. در واقع می توان فیلیپین را علاوه بر با ادب ترین کشور دنیا، بافرهنگ ترین کشور جهان و نجیب ترین مردم دنیا دانست.

 1. مردم فیلیپین همچون ایرانیا در ملاقات با یکدیگر همراه با لبخند دستان یکدیگر را می فشارند
 2. هنگام دست دادن معمولا خانم ها اول باید دستان خود را دراز کنند.
 3. لمس شانه ها و پشت هنگام ملاقات رفتار ناشایستی به شمار می آید.
 4. مردم فیلیپین معمولا از کلمه "نه" استفاده نمی کنند زیرا تاحدودی آنرا بی ادبی می دانند و ممکن است به جای آن از "بعدا" و "شاید" استفاده کنند.

مردم فیلیپین، نجیب ترین مردم دنیا

3- حوزه کارائیب

مکزیک، گواتمالا، باکو، جمهوری دومینیکن، پورتوریکو، باربادوس و باهاما تعدادی از کشورهای حوزه کارائیب می باشند که در این نظرسنجی از رتبه قابل توجهی برخوردار هستند و در مجموع می توان آن ها را جز بافرهنگ ترین کشورهای جهان دانست. در میان کشورهای حوزه کارائیب میتوان مکزیک را به عنوان توریستی ترین و مودب ترین کشور دانست که حتی در رده بندی وبسایت فرندواید توانست رتبه اول دوستانه ترین کشور دنیا را از آن خود کند. با این حال میتوان فهمید با گردش در مکزیک که مهربان ترین کشور جهان نیز است و در کنار تعامل با مردم آن جا نه تنها این امکان وجود ندارد که گردشگران از برخورد اهالی آن جا آزرده خاطر شوند، بلکه به هیچ عنوان کلمه تنهایی در این نقطه از کره خاکی معنا ندارد.

 1. از نکات جالبی که در میان مردم مکزیک دیده می شود این است که اگر شخص غیر اسپانیایی زبان به دنبال یادگیری این زبان باشد آن ها همواره این کار را با خوشرویی تمام انجام می دهند.
 2. مردم برای صدا کردن کسی سوت می‎زنند و معمولاً رفتار بی ادبانه ای تلقی نمی شود.
 3. مردم مکزیک از اینکه شخصی در قرار با آن ها تاخیر داشته باشد واکنشی نشان نمی دهند اما اگر این کار بصورت مدام توسط فردی انجام شود برای آن ها تا حدودی نامید کننده می باشد.
 4. این مورد حتی برای کسانی که در زبان های مختلف اسپانیایی صحبت می کنند تعجب آور است زیرا آنها به جای گفتن qué؟"چه"، از کلمه mande؟ "ببخشید؟"، حتی در بین دوستان و خانواده استفاده می کنند.

مردم مکزیک مودب ترین و دوستانه ترین مردم دنیا

سوالات متداول

✅ در کدام کشور پرسیدن شغل افراد بی ادبی محسوب می شود؟

هلند یکی از کشورهایی است که پرسیدن این سوال را نوعی بی احترامی می دانند.

در آلمان چه کارهایی بی ادبی محسوب می شود؟

مطمئنا موارد کمی وجود ندارد اما برای مثال صحبت کردن با شخصی هنگامی که دستتان در جیبات است نوعی بی احترامی محسوب می شود.

در سفر به چین از چه حرکتی خودداری کنیم؟

در چین، تماس چشمی بی احترامی تلقی می شود. 

چه کارهایی در روسیه بی ادبی است؟

سوت زدن در محیط بسته و همچنین هدیه دادن گل با تعداد زوج در این کشور بی ادبی محسوب می شود؟

منابع:

 • farandwide.com
 • theculturetrip.com
 • ediplomat.com
 • skyscanner.com
 • lifehack.org
 • scmp.com

نظرات یا پیشنهادهای خود را در این قسمت به اشتراک بگذارید

به این صفحه امتیاز دهید
میانگین امتیاز کاربران | امتیاز 4 از 5 (از 1120 رای)
امتیاز کاربران
ناشناس 15 تیر ، 1401

عع یعنی فرانسوی ها و آلمانیا و انگلیسیا جز بی ادب ترین کشور ها هستن ؟! اتفاقا این کشور ها جز پیشرفته ترین کشور های جهانن مردم با فرهنگ و با ادب و مهمون نوازی دارن و به هیچ کس هم بی احترامی نمیکنن یکی از اقواممون رفت آلمان گفت خیلی با فرهنگ و مهمون نوازن.فعلا ایرانه که تو لیست بی ادب ترین کشور های جهان اوله و شما دارین از حسودی میترکین

ناشناس 24 آذر ، 1400

در مورد برزیل و مکزیک مطمعنید؟اخه شنیده ها و مخصوصن فیلم و سریالایی ک دیدم بر عکس اینه ک شما فرمودین 😬😅

پاسخ مدیر

اگه اینجوری باشه پس ایران باید جای اونها باشه بخاطر تلویزیون و فیلم هایی که پخش میشه

ممد 10 آذر ، 1400

ایران چی پس؟هر توریستی میاد ایران میگه ایرانی ها خیلی بافرهنگ هستن و همینطور به احترام کسی بلند میشن

ناشناس 01 تیر ، 1400

به نظر من مودب ترین مردم مردم کره جنوبی هستن هم مهربونن هم با فرهنگ کره ای ها عشقن

ناشناس 25 خرداد ، 1400

آلمان کشوری دوستداشنی است

ناشناس 22 خرداد ، 1400

سلام من رستوران دارم در ملبورن استرالیا تقریبا با تمام ملیت های مختلف در روز سر کار دارم . متاسفانه باید بگویم جماعت خاور میانه اکثرا آداب اجتماعی را بلد نیستند. مخصوصا هندی ها . فکر می‌کنم دلیلش هم این است که این جماعت فرهنگ خود شیفتگی در کشورهایشان رایج است . چیزی که متاسفانه خیلی زیاد بین مردم خودمان هم مشاهده می‌کنیم.

محمد آقا 23 بهمن ، 1399

جالبه که توی لیست شما اشاره ای به کشورهای خاورمیانه نشده. نمیدونم چرا ولی وقتی صحبت بی فرهنگی میشه آدم ناخودآگاه یاد خاورمیانه میافته!! البته همه جا آدم با فرهنگ و بی فرهنگ هست. به هرحال از مطلب جالبتون متشکرم و امیدوارم موفق باشید. راستی من یه تور استانبول با آژانس شما 2 سال پیش رفتم و خیلی بهم خوش گذشت. اگه اشتباه نکنم مسئول تور برای هماهنگی خانوم کوهی بودن. الان که این مطلب شمارو توی گوگل دیدم یادم افتاد از ایشون و آژانستون تشکر کنم.

پاسخ مدیر

درود

انشاالله افتخار داشته باشیم باردیگر میزبان شما باشیم

آبتین 02 دی ، 1399

خیلی خوب بود . آدم میفهمه که تو یه کشور رفت بدونه چه قوانینی تو این کشور هست تا توی این کشور به مشکل بر نخوره. واقعا این مطالب مفید هست. ممنون

خواننده 20 شهریور ، 1399

با این تفاسیر مهربان ترین مردم دنیا همون برزیلیا هستن پ درسته؟

پاسخ مدیر

هیچ وقت نمیشه به صورت قاطع ترین ها رو گفت حتی این مقاله هم بنا به نظرسنجیا و تحقیقات نوشته شده اما باتوجه به نظرات گفته شده و همچنین برخوردی که با مردم آمریکای جنوبی داشتیم مردم این ناحیه بخصوص برزیل، مکزیک و کلمبیا واقعا با ادب ترین و مهربان ترین مردم دنیا هستند. 

mehman 02 مرداد ، 1399

سلام لطفا اینجور مطالب رو بیشتر قرار بدید.مطلب جالبی بود

پاسخ مدیر

سلام 

حتما

star 15 اردیبهشت ، 1399

خیلی خوب و جامع بود ممنون میشم اگه همچین مطالبی رو به صورت کامل برای هر کشوری بنویسید فکر میکنم واقعا مفیده. چون واقعا توی یکی دوتا از مسافرت هایی که داشتم این رفتارا برام پیش اومده.

پاسخ مدیر

سلام. با سپاس از لطف شما حتما

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt