شفق قطبی، بی نظیرترین جاذبه گردشگری روسیه

شفق قطبی، بی نظیرترین جاذبه گردشگری روسیه

تاریخ آخرین به روز رسانی: 05 آبان ، 1400

شفق قطبی ✨ بی نظیرترین جاذبه گردشگری روسیه

شفق قطبی روسیه چه زمانی رخ می دهد؟ روسیه سرزمینی است که به مدت چند هفته پدیده شفق قطبی در آنجا دیده می شود. آیا تور شفق قطبی روسیه وجود دارد؟ با ما همراه باشید

فقط هشت کشور به قطب شمال منتهی می شوند اما بدون شک روسیه مهم ترین کشور در این محدوده است. اگرچه این به معنای وجود زمستان های بسیار سرد و یخبندان با شب های طولانی است که به مدت چند هفته به طول می انجامد. اما یک جاذبه مهم در این کشور به نام شفق قطبی وجود دارد. در این مطلب بهترین مناطق منحصر به فرد برای مشاهده شفق قطبی روسیه را آورده ایم. با ما همراه باشید.

تماشای شفق های قطبی روسیه

مورمانسک، شبه جزیره کولا

مورمانسک در شمال غربی روسیه و نزدیکی فنلاند واقع شده است و بیش از 40 روز از سال را در شب غرق می شود و آن را به یکی از مقاصد برتر جهان برای دیدن شفق قطبی روسیه و از بهترین جاذبه های گردشگری روسیه تبدیل می کند. شما می توانید با قطار (30 ساعت) یا پرواز (2 ساعت) از مسکو یا سن پترزبورگ به مورمانسک بروید. این منطقه برای تجربه دیدن شفق قطبی از اواخر اوت تا ماه مه، با شرط اینکه دمای شب زیر منفی 10 درجه سانتیگراد باشد، بسیار مناسب است. بنابراین سفر خود را برای اواسط سپتامبر تا اواسط آوریل برنامه ریزی کنید.

شفق های قطبی در مورمانسک روسیه

آرخانگلسک (Arkhangelsk)

یکی دیگر از مناطقی که در آن می توانید شفق قطبی را به خوبی مشاهده کنید، آرکانگلسک (قلب شمال روسیه) می باشد. شفق قطبی در این منطقه از 10 دقیقه تا چند روز پدیدار است و دوام می آورد. پرواز از مسکو به آرخانگلسک (Arkhangelsk) دو ساعت و سفر با قطار حدود 22 ساعت به طول می انجامد.

تماشای شفق های قطبی در روسیه

جای ما را در سرزمین تزارها خالی کنید!

ناریان مار، محبوبیت فراموش شده

این پایگاه فراموش شده شمالی زمانی که مسیرهای آسانتری در سیبری از میان کوههای اورال باز شد اهمیت خود را از دست داد، اما هنوز در بین گردشگران تور روسیه بسیار محبوب است. در افسانه های بومی این منطقه (مانند سوت زدن در هنگام شفق قطبی) در یک سفر واقعا بی نظیر به قلب روسیه غرق شوید، و نهایت لذت را ببرید. شفق شمالی در قطب ناریان مار بسیار زیبا و از چندین رنگ تشکیل شده است که با سوسو زدن همراه می باشد و آسمان شب را به یک رویای واقعی تبدیل می کند. بهترین زمان برای مشاهده شفق قطبی در ناریان مار از نوامبر تا مارس است. این پدیده طبیعی معمولاً با تغییر شدید آب و هوا مشاهده می شود. پرواز به ناریان - مار از مسکو کمی کمتر از سه ساعت طول می کشد.

شفق های قطبی در روسیه

تماشای بهترین شفق قطبی روسیه در نوایا زملیا

این مجمع الجزایر شمالی که تنها با مجوز ویژه قابل دسترسی است، یکی از بهترین مکان ها برای مشاهده شفق های شمالی در آسمان می باشد. در حالی که در جزایر زیبا با دریای یخ زده و در یک شب قطبی قدم می زنید، درخشش شفق های قطبی و گله های گوزن شمالی را تماشا کنید. به راستی که این تجربه فقط یک بار در زندگی کافیست!

خودروی در برف و گردشگران در حال تماشای شفق های قطبی روسیه

شبه جزیره تائیمیر (Taimyr Peninsula)، سرمای بی نهایت

تائیمیر (Taimyr) به "لبه سرما" گفته می شود، زیرا زمستان در این منطقه از 235 روز در جنوب و 285 روز در شمال شبه جزیره، طول می کشد. در زمستان دمای هوای شبه جزیره تایمیر (Taimyr Peninsula) به منفی 40 درجه سانتی گراد تا منفی 60 درجه سانتی گراد نیز می رسد. تائیمیر همچنین به عنوان سرزمین شفق های نادر شمالی نیز شناخته شده است. می توانید با خرید بلیط هواپیما مسکو به این شهر رفته و با هواپیما از مسکو به نوریلسک (4 ساعت) و سپس با اتومبیل به روستاهای دیکسون، ایگکارا یا خاتانگا برسید. این روستاها در واقع به دلیل نمایش نور سفید روشن که فقط در تابستان مشاهده می شود، مشهور می باشند.

کمپ زدن گردشگران برای تماشای شفق های قطبی

سالخارد (یامال)، تنها شهر جهان در شمالی ترین نقطه قطب شمال

سالخارد (یامال) تنها شهر جهان واقع در شمال منطقه قطب شمال، است که در شفق های شمالی غرق می شود. سالخارد به رنگ خاصی از رنگهای محلی است که  به آن نجر هارپ یا چراغ مردگان نیز می گویند. سالکارد شهری است که زمستانی ترین تابستان را نمایش می دهد. به طور کلی شفق های قطبی در سالخارد از ماه اوت تا آوریل قابل مشاهده می باشند، اما بیشتر از ماه نوامبر تا مارس دیده شده که بهترین شفق ها در ژانویه و فوریه مشاهده می شوند. برای رسیدن به سالخارد می توانید از قطار از مسکو (45 ساعت) یا با پرواز مستقیم (2 ساعت)، استفاده کنید.

شفق قطبی در روسیه در مناطق جنوبی تر نیز مثل، کارلیا، والدای، سن پترزبورگ و یکاترینبورگ نیز مشاهده می شود.

با خرید تور مسکو سنت پترزبورگ به تماشای شگفت انگیزترین پدیده جهان باشید.

شفق قطبی روسیه و خودروی گردشگران در برف

نظرات یا پیشنهادهای خود را در این قسمت به اشتراک بگذارید

به این صفحه امتیاز دهید
میانگین امتیاز کاربران | امتیاز 4/5 از 5 (از 1017 رای)
امتیاز کاربران
6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt