روستایی با 100 نفر جمعیت که هنوز هم غارنشین اند

روستایی با 100 نفر جمعیت که هنوز هم غارنشین اند

جستجو در مجله گردشگری

تاریخ آخرین به روز رسانی: 04 مهر ، 1398

روستایی با 100 نفر جمعیت که هنوز هم غارنشین اند

روستای ژونگ دونگ (Zhongdong) روستایی با 100 نفر جمعیت که هنوز هم غارنشین اند و یکی از عجیب ترین روستاهایی است که بشر در طول تاریخ کشف کرده است.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

روستای ژونگ دونگ (Zhongdong) یکی از عجیب ترین روستاهایی است که بشر در طول تاریخ کشف کرده است. روستای ژونگ دونگ (Zhongdong) در غاری عظیم و بزرگ بنا شده که محل جغرافیایی و عدم دسترسی افراد عادی و گردشگران تورهای چین به این روستا سبب شده تا عنوان یکی از دست نخورده ترین روستاهای جهان را به خود اختصاص دهد. شهر گوئیژو (Guizhou) مکانی است که روستای ژونگ دونگ در ارتفاعات آن قرار دارد و روستایی با 100 نفر جمعیت که هنوز هم غارنشین اند، می باشد. غاری که این روستا در آن به وجود آمده 1800 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و برای رسیدن به آن لازم است تا 1 ساعت با پای پیاده در ارتفاعات این شهر پیاده روی کنید.

خانه های غارنشینان در روستای ژونگ دونگ

دولت چین به دلیل سیاست‌های شهری و روستایی خود مدرسه روستای ژونگ دونگ را در سال 2008 تعطیل کرد چرا که دولت این کشور معتقد است تمام افرادی که قصد فراگیری آموزش را دارند بایستی طبق برنامه ها و سیستم آموزشی دولت پیش روند. به خاطر تعطیل شدن مدرسه روستای ژونگ دونگ کودکان و دانش آموزان مجبور هستند روزانه 2 ساعت پیاده روی کرده تا به مدرسه جدید خود در مکانی خارج از محیط غار و روستا دسترسی داشته باشند. بزرگان و صاحب نظران روستای ژونگ دونگ به منظور احداث راه های ارتباطی مناسب تر برای سهولت در رفت و آمد روستاییان و ارتباط بیشتر آن‌ها با دنیای خارج از غار با دولت محلی وارد مذاکراتی شده‌اند تا شرایط و اوضاع فعلی روستای ژونگ دونگ بهبود یابد. اگرچه هم اکنون روستای ژونگ دونگ به سیگنال های تلویزیونی و رادیویی دسترسی دارد اما تا حد زیادی با دنیای خارج بیگانه است.

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt