امکان برقراری اینترنت در خطوط هوایی ایران

امکان برقراری اینترنت در خطوط هوایی ایران

جستجو در مجله گردشگری

تاریخ آخرین به روز رسانی: 02 تیر ، 1403

امکان برقراری اینترنت در خطوط هوایی ایران

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

رئیس سازمان فضایی ایران پس از اعلام همکاری با سازمان هواپیمایی کشوری گفت:امکان اتصال به به اینترنت وای فای در خطوط هواپیمایی ایران برقرار میشود. این خبر را با جزییات بیشتر دنبال کنید.

اتصال اینترنت از طریق ماهواره

مرتضی براری گفت: سازمان هواپیمایی کشوری و سازمان فضایی ایران با برگزاریی چندین جلسه، موضوع نیاز مسافران به اینترنت در خطوط هوایی ایران را مطرح نمود تا راه حلی برای آن ارائه شود. وی به توافق انجام شده در این مورد اشاره کرد و گفت: قرار شده که سازمان هواپیمایی کشوری برای نمونه سازمان هواپیمایی یک هواپیما در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم روی این هواپیما تست‌های اولیه این طرح را پیاده کنیم. برای رزرو تورهای خارجی و سفر به شهرهای مختلف ما را دنبال کنید.

رئیس سازمان فضایی ایران با اشاره به اینکه برقراری ارتباط در خطوط هوایی از سرویسی که از اپراتورهای موبایل بروی سیم کارت روی تعدادی خطوط هوایی عرضه شده متفاوت است افزود: پوشش آنتن‌های BTS موبایل به اندازایی نیست که قادر باشد تا در آسمان اینترنت را روی سیم کارت ارائه کند ولی می‌توان این ارتباط را از راه ماهواره ایجاد کرد.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه هدف ما این است که از راه ماهواره مخابراتی این امکان فراهم شود تصریح کرد: در این شیوه، سیستم دریافت ماهواره‌ای قادر است از طریق ماهواره، امکان اتصال به اینترنت را در داخل هواپیما به صورت وای فای محیا کند.

براری با اشاره به اینکه این سیستم بروی هواپیما نصب شده و امواج را دریافت می‌کند گفت: در چند هفته آینده این تفاهم همکاری نهایی شده و هواپیمای مورد نظر در اختیار ما قرار می‌گیرد تا کارهای مربوط به آن صورت گیرد. به وزیر ارتباطات گزارش اجرای این طرح را اعلام خواهیم نمود. برای خرید بلیط هواپیما خارجی با الفبای سفر همراه باشید.

برقراری اینترنت در هواپیما،الفبای سفر

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt