زیبایهایی ازمیر را چگونه کشف کنیم

زیبایهایی ازمیر را چگونه کشف کنیم

تاریخ آخرین به روز رسانی: 25 بهمن ، 1397

زیبایهایی ازمیر در چه جاهایی قرار دارد

ازمیر سومین شهر محبوب ترکیه با ریشه های تاریخی از دوران باستان یک شهر توریستی است. از تماشای دریای زیبای اژه گرفته تا مناظر شگفت انگیز، ازمیر جاهای زیادی برای تماشا کردن دارد. برای داشتن سفری جذاب و لذت بخش در ازمیر با الفبای سفر همراه باشید.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

ازمیر سومین شهر محبوب ترکیه با ریشه های تاریخی عمیق از دوران باستان یک شهر محبوب و توریستی است. از تماشای دریای زیبای اژه گرفته تا مناظر شگفت انگیز، ازمیر جاهای زیادی برای تماشا کردن و کشف کردن دارد. برای داشتن سفری جذاب و لذت بخش در ازمیر با الفبای سفر همراه باشید.

تماشای میدان کوناک ازمیر  Konak Square

 میدان کوناک ازمیر یکی از میادن اصلی ازمیر است که برج ساعت معروف در آن قرار گرفته است. طراحی این میدان در سال 1901 توسط یک معمار فرانسوی به نام ریموند چالز به مناسب بیست و پنجمین سالگرد پادشاه عثمانی عبدالحمید دوم ساخته شد. این برج ساعت زیبا دارای 25 ارتفاع است و در جنوب خیابان آتاتورک در منطقه کوناک ازمیر قرار گرفته است که در تور ازمیر نورزو 98 می توانید از آن دیدن کنید.

میدان کوناک ازمیر،الفبای سفر

گشت و گذار در اسکله کردون Kordon

 اسکله کوردون در شمال از میدان جمهوری تا آلسانکاک و در جنوب از بندر کناک تا میدان کناک امتداد دارد. این اسکله محل بسیار مناسبی برای قدم زدن، دوچرخه سواری و کالسکه سواری است. دراز کشیدن بر روی چمن زارهای اطراف و تماشای غروب خورشید و خوردن غذا در یکی از رستورانهای اطراف یا صرف یک نوشیدنی در یکی از کافه بارهای این منطقه، از جمله تفریحات لذت بخش در تور ازمیر بهار 98 است.

اسکله کردون،ازمیر-الفبای سفر

کشف بقایای اگوار ازمیر Agora

آگورا یا موزه فضای باز آگوار، قسمتی از بافت تاریخی ازمیر است که بر اساس نقشه شهر هیپوداموس در سه طبقه بنا شد که قدمت آن به قرن 4 قبل از میلاد بازمی گردد. اگورا به معنی میدان عمومی است و در آن زمان یک مکان دولتی برای تشکیل جلسات سیاسی و دادگاه های مردم بود. زلزله سال ۱۷۸ میلادی، منجر به تخریب آگورا تخریب شد ولی مجددا بازسازی شد. مجسمه‌های خدایانی چون هرمس، دیونیسوس، اروس و هرکول و آثار به جای مانده از سنگ، استخوان، شیشه، فلز و خاک رس با نقوش مرد و زن و حیوانات مختلف از دیگر دیدنیهای اگور ازمیر است. ( مجله گردشگری الفبای سفر را دنبال کنید.)

اگرا،ازمیر-الفبای سفر

بازدید از موزه نقاشی و مجسمه ازمیر

موزه نقاشی و مجسمه ازمیر در نزدیکی میدان کوناک قرار گرفته است. آثار هنری زیادی از هنرمندان ترکیه را در این موزه می توانید مشاهده کنید. آثار موزه از چندین بخش تشکیل شده از جمله 419 نقاشی، 49 اثر چاپ دستی، 35 عدد سرامیک و 37 عدد مجسمه که مربوط به دوره های تاریخی مختلف می باشد.علاوه بر این، اشیای ارزشمند دیگری مانند جواهرات و سکه نیز در این موزه قابل مشاهده است.

موزه مجسمه نقاشی ازمیر،الفبای سفر

بنای تاریخی آسانسور ازمیر

آسانسور ازمیر در سال 1907 برای راحتی در رفت و آمد مردم ساخته شد. این آسانسور که در میدان کاراتاش ازمیر قرار دارد بنای بسیار بلندی بود که به وسیله فشار آب برای جا به جایی مردم از ساحل کاراتاش به بالای تپه ساخته شد که بعدها با پیشرفت تکنولوژی این جابه جایی توسط نیروی الکتریکی انجام می شود.در حال حاضر این بنا تنها جنبه جاذبه توریستی دارد و در بالای آن رستورانی با نمای بی نظیر قرار دارد که محلی خوبی برای تماشای شهر است. 

بنای تاریخی آسانسور ازمیر-الفبای سفر

دیدن قلعه کادیفه ازمیر Kadifekale

این دژ پر جلال و شکوه در نزدیکی نوار ساحلی دریای اژه قرار دارد و در بالای آن می توان نمای خیره کننده ایی رو به خلیج ازمیر را مشاهده کرد. این قلعه با 186 متر ارتفاع در قرن 4 میلادی ساخته شده است . در طول امپراطوری عثمانی، یونان، رم و امپراتوری بیزانس دژ کادیفه دستخوش تغییرات زیادی شد. در اطراف آن نیز باغهای سرسبز و دیدنی زیادی وجود دارد.تماشای این قلعه دیدنی را در تور ازمیر عید 98 از دست ندهید.( برای خرید بلیط هواپیما مسیرهای مختلف با الفبای سفر همراه باشید.)

قلعه کادیفه-ازمیر،الفبای سفر

کاخ بیرگی کاکیراگا ازمیر Birgi Cakiraga

این کاخ زیبا و تاریخی در قرن 3 بنا شده و دارای معماری سنتی زیبایی است که همین ویژگی آن را با سایر بناهای قدیمی متمایز کرده است. این کاخ دارای سقف بلند و راهرو ههای باریکی  است که از چوب ساخته شده است. کاخ بیرگی کاکیراگا متشکل از 3 طبقه است که در طبقه همکف اصطبل‌هایی وجود دارد که در دورانی خانه اسب‌های نظامی بوده‌اند. در طبقه اول اتاق‌های خواب بزرگ با تزئینات خارق العاده قرار دارند و در طبقه بالاتر چشم انداز زیبایی از خیابانهای شهر قابل مشاهده است.

کاخ بیرگی کاکیراگا-الفبای سفر

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt