بازار ریلی پرطرفدار ولی خطرناک بانکوک

بازار ریلی پرطرفدار ولی خطرناک بانکوک

جستجو در مجله گردشگری

تاریخ آخرین به روز رسانی: 03 مهر ، 1398

بازار ریلی پرطرفدار ولی خطرناک بانکوک

بازار ریلی مائه کلونگ چسبیده به خط راه آهن است و فروشندگان به محض این که لوکوموتیو از راه می‌رسد، سایه‌بان حجره‌های خود را عقب می‌دهند و بلافاصله پس از رد شدن قطار آن‌ها را برپا می‌کنند. خریداران نیز مسیر را خالی کرده و خود را به کناره‌های مسیر ریلی می‌رسانند.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

بازار ریلی مائه کلونگ در جنوب غربی بانکوک یکی از محبوب‌ترین مراکز خرید غذای دریایی تایلند است.بانکوک، پایتخت تایلند شهری رازآلود است که در جای جای آن می‌توانید با تور تایلند تابستان97، اتفاقات غیرمنتظره و هیجان انگیزی را شاهد باشید. بازار ریلی مائه کلونگ در این شهر، چسبیده به خط راه آهن تشکیل شده و به محض از راه رسیدن قطار، فروشندگان سایه‌بان‌های خود را جمع‌آوری می‌کنند و همه به کناره‌های ریل پناه میبرند و پس از عبور قطار دوباره روز از نو، روزی از نو!

اما این مکان بسیار خطرناک هم هست، چرا که وقتی قطار از راه می‌رسد، اگر نتوانید از مسیر ریل راه آهن خارج شوید، سفر شما به یک تراژدی غم‌انگیز تبدیل می‌شود.نام دیگر این منطقه تالات روم هاپ (به معنای فروشگاهی که در آن سایه‌بان جلوی مغازه‌ها مدام پایین کشیده می‌شوند) است که دلیل این نام‌گذاری آمد و شد قطارهایی است که در طول روز چندین بار از میانه این فروشگاه بزرگ رد می‌شوند.

فروشندگان با زمانبندی بسیار دقیق، به محض این که لوکوموتیو از راه می‌رسد، سایه‌بان حجره‌های خود را عقب می‌دهند و بلافاصله پس از رد شدن قطار آن‌ها را برپا می‌کنند. خریداران نیز مسیر را خالی کرده و خود را به کناره‌های مسیر ریلی می‌رسانند و ساکن می‌مانند تا قطار رد شود. سبدهای فروشندگان نیز در کنار ریل باقی می‌مانند و لبه‌های کناری قطار با فاصله میلیمتری از کنار آنها رد می‌شوند. در تور بانکوک پائیز 98 گشتی در این بازار بزنید.

بازار ریلی مائه کلونگ  بانکوک-الفبای سفر

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt