تنگه چاهکوه قشم؛ هر آنچه که باید قبل از سفر بدانید

تنگه چاهکوه قشم؛ هر آنچه که باید قبل از سفر بدانید

جستجو در مجله گردشگری

تاریخ آخرین به روز رسانی: 15 تیر ، 1400

تنگه چاهکوه قشم؛ هر آنچه که باید قبل از سفر بدانید

تنگه شگفت انگیز "چاهکوه" در روستای چاهوی شرقی جزیره قشم، با حفره ها و دالان ها و اشکال اعجاب آور در دیواره های خود، ببینند را مبهوت می کند. تنگه چاهکوه، پدیده ای شگفت از فرسایش سنگ های رسوبی زمین است .

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

دره چاهکوه، از دیدنی های قشم

تنگه شگفت انگیز "چاهکوه" در روستای چاهوی شرقی جزیره قشم،با حفره ها و دالان ها واشکال اعجاب آور در دیواره های خود گردشگران بهترین تورهای قشم را مبهوت می کند. تنگه چاهکوه،پدیده ای شگفت از فرسایش سنگ های رسوبی زمین،در جزیره قشم واقع شده که کمتر معرفی شده و به همین دلیل کمتر مورد بازدید گردشگران قرار گرفته است. دره یا تنگه چاهکوه،در بخش شهاب از توابع شهرستان قشم،دره ای به عمق 100 متر، نمایشی از فرسایش سنگهای رسوبی است.

تنگه چاهکوه در جزیره قشم

به طور دقیق تنگه چاهکوه کجاست؟

مسافران تور قشم همواره به دنبال آدرس تنگه چاهکوه قشم هستند در همین مورد میبایست گفت فاصله قشم تا تنگه چاهکوه 70 کیلومتر است و این دره در کنار روستای چاهوی شرقی،در بخش غربی ساحل شمالی جزیزه قشم قرار دارد و یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری جزیزه قشم است. این دره شگفت انگیز،در دل کوه سنگی یکپارچه که به شکل ضربدر برش خورده قرار دارد . چاهکوه در ابتدا عریض و با دیواره های بلند در برابر دیدگان مخاطب ظاهر می شود،ولی به تدریج از عرض آن کاسته تا جایی که عبور از میان آن دشوار می شود،این درحالی است که ارتفاع دیواره ها همچنان زیاد است و به همین دلیل داخل دره نور کمی وجود دارد.

نمایی از تنگه چاهکوه

نمایی هوایی از تنگه چاهکوه

دلیل نامگذاری تنگه چاهکوه

دلیل نام گذاری چاهکوه،وجود جاده های است که در ابتدای دره حفر شده است ، چند چاه کم عمق و کانال هایی برای هدایت آب، از سوی اهالی روستای چاهو حفر شده و زیبایی این تنگه را دو چندان می کند. از آنجا که با توجه به گرم وخشک بودن منطقه، آب شیرین ذخیره شده ارزش بالایی دارد،این چاهها محل ذخیره آب باران است.این کانال ها و چاهها، قدمتی باستانی دارند و از زمان های دور برای تامین آب شیرین اهالی این بخش از جزیره مورد استفاده قرار داشته است.


6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt