جاذبه های گردشگری قبرس شمالی

جاذبه های گردشگری قبرس شمالی

جاذبه های گردشگری قبرس شمالی

کشور قبرس شمالی

قبرس شمالی در بخش شمالی جزیره قبرس قرار دارد که شبیه به گیتار می باشد و به دلیل اینکه توسط ارتش ترک فتح شد با نام قبرس ترک نیز شهرت پیدا کرد. به همین دلیل در این جزیره مردم آن جا به زبان ترکی صحبت می کنند و واحد پول رایج در این بخش از جزیره قبرس لیر است.

آب و هوای قبرس شمالی

قبرس شمالی به دلیل اینکه جزیره ای در دریای مدیترانه می باشد دارای آب و هوای مدیترانه است، به این معنا که دارای تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل است و متغیر دما در طول سال در این کشور بین 15 و 45 درجه سانتی گراد است.

جاذبه های گردشگری قبرس شمالی

قبرس شمالی نیز جاذبه های طبیعی زیادی در خود جای داده است همچنین باتوجه به این که این جزیره فراز و نشیب های زیادی در طول تاریخ گذرانده است بناهای تاریخی و باستانی قابل توجهی در آن جا قابل مشاهده هستند که مقبره پادشاهان، ساحل نیسی، کوهستان ترودوس، مسجد لالا مصطفی پاشا تعدادی از جاذبه های زیبای این کشور هستند.

هتل های قبرس شمالی

قبرس شمالی باتوجه به اینکه جز ده کشور امن دنیا است و از طرفی از سواحل زیبا و آب و هوای عالی برخوردار می باشد به یکی از مقاصد توریستی برتر در دنیا تبدیل شده است و به همین دلیل هتل های مجلل و شیک در نقاط مختلف این کشور برای گردشگران ساخته شده اند که سالامیس بی کنتی،هتل الکسوس، سالامیس، مریت رویال و مریت پارک جز هتل های مشهور این کشور هستند.

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt