خلیج هالونگ نگین درخشان ویتنام

خلیج هالونگ نگین درخشان ویتنام

جستجو در مجله گردشگری

تاریخ آخرین به روز رسانی: 21 آبان ، 1402

خلیج هالونگ نگین درخشان ویتنام

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

خلیج هالونگ واقع در ویتنام با چشم انداز بی نظیرش، قندیلهای حیرت انگیز آهکی،غارهای شگفت انگیز، آبهای زمردین و زلال و طبیعت سر سبز و خیره کننده اش آن را به یکی از محبوب ترین مکان های گردشگری در قاره آسیا تبدیل کرده است. برای آشنایی بیشتر آن، با الفبای سفر همراه باشید.

خلیج هالونگ ویتنام

خلیج هالونگ ویتنام Ha Long Bay 1600  با جزیره  با وسعتی در حدود ۴۳,۴۰۰ هکتار و طبیعت کم نظیر خود در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.وجود صدها ستون آهکی مرتفع و طبیعی در شکل و ابعاد مختلف که بر فراز آن ها درختان تنومند قرار دارد، جلوه بسیار تماشایی و منحصر به فردی به این خلیج بخشیده اند. به دلیل طبیعت مرتفع این خلیج، قسمت های زیادی از آن دست نخورده باقی مانده است.

ستون های آهکی و سرسبز این خلیج که سر از آبهای زلال و زمردین در آورده اند، چشم انداز خارق العاده ای را به وجود آورده اند. وجود غارها، طاق ها و برج های سنگی هالونگ، شکل کروی ستونها که بر اساس فرسایش به وجود آمده اند باعث خاص و متفاوت بودن چشم انداز این خلیج هالونگ شده اند.

تفریحات پر هیجان در خلیج هالونگ

کوهنوردی: یکی از بهترین مناطق کوهنوردی و ماجراجویی در دنیا، کوه های خلیج هالونگ است. همراه با تور می توانید به محل مورد نظر برای کوهنوردی بروید و پس از آن بر فراز کوه از منظره خیره کننده این خلیج لذت ببرید.

خلیج هالونگ ویتنام-الفبای سفر

کایک سواری:کایاک سواری بر روی آب های روان خلیج هالونگ حس لذت بخش و تکرار نشدنی است و با عبور از روی آبها از دریاچه ها و روستاهای شناور ماهی گیری هالونگ بازدید کنید و طبیعت کم نظیر این منطقه را از نزدیک لمس کنید، همچنین با این قایق های می توانید وارد غارها شوید.

خلیج هالونگ ویتنام-الفبای سفر

غار نوردی:یکی دیگر از تفریحات جذاب جزیره هالونگ، ورود به غارهای اسرارآمیز است. هنگام تماشای این غارها، استالاگمیت ها و استالاکتیت هایی فوق العاده با اشکال و ابعادی مختلف، چشم شما را به خود خیره خواهند کرد.

خلیج هالونگ ویتنام-الفبای سفر

شنا و غواصی:با غواصی و شنا در میان آب های زلال خلیج هالونگ، از دیدن انواع ماهی ها و آبزیان و مرجان های دریایی لذت ببرید. برای غواصی تجهیزات کافی و امن برای گردشگران وجود دارد. به علت اینکه رنگ آب های این خلیج سبز زمردین است قادر نیستید کف دریا را ببینید.

برای آشنایی بیشتر با جاهای دیدنی ویتنام، مقاله‌ای با همین موضوع را در سایت ما بخوانید.

خلیج هالونگ ویتنام-الفبای سفر

دوچرخه سواری و پیاده روی: خلیج هالونگ و جزیره کات با (Cat Ba) برای پیاده روی و دوچرخه سواری بهترین جا هستند. با پیاده روی در این مکان بهشتی می توانید غرق در تماشای مناظر شوید و یا در مسیرهای مشخص دوچرخه سواری کنید و از دیدن حیوانات بومی این مرز و بوم حیرت زده شوید.

هلی کوپتر سواری: با این تور قادر خواهید بود در طی پروازی به مدت 45 دقیقه بر فراز آسمان آبی و زیبا از ارتفاع 300 متری، شگفتیهای خلیج هالونگ را مشاهده کنید. پس از آن نیز، در تپه جیاپ پیاده می شوید و با یک راهنما و راننده امکان گردشی ۴ ساعته را با قایقی تفریحی خواهید داشت.

خلیج هالونگ ویتنام-الفبای سفر

 
6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt