جاذبه های گردشگری پاتایا

جاذبه های گردشگری پاتایا

جاذبه های گردشگری

رستوران های

جاذبه های گردشگری پاتایا

پاتایا

پاتایا شهر کوچک ساحلی  در کشور تایلند است که در ساحل شرقی خلیج تایلند واقع شده است و از مهم‌ترین مناطق گردشگری کشور تایلند به شمار می رود. مردم این شهر به زبان تایلندی سخن می گویند و دین  آنها بودا می باشد. واحد پول پاتایا مانند تمام شهرهای تایلند بت است.  پاتایا شهر پر مقصد، به دلیل آب و  هوای مناسب هم از نظر جاذبه های طبیعی مانند طبیعت شگفت انگیز و سرسبز با درختان گوناگون، ساحلی شنی با چشم انداز های حیرت آور، پارک های ملی و باغ وحش های متعدد و هم از نظر جاذبه های شهری مانند معابد قدیمی و تاریخی با معماری های فوق العاده، انواع مجسمه های بودا، کافه ها و رستوران های جذاب مسافران زیادی را مشتاق تور پاتایا تفریحات پاتایا و تماشای این شهر می کند.

آب و هوای پاتایا

شرایط آب و هوای پاتایا به 3 بخش تقسیم می گردد، فصل گرم،خنک و فصل بارانی. گرم ترین ماه های سال در این کشور مارس، آوریل و مه هستند.  دمای هوا در این زمان  بین 25 تا 37 درجه متغییر است. هوا در این مدت گرم و آفتابی بوده و با رطوبت زیاد همراه است. فصل بارانی در پاتایا بین ژوئن تا اکتبر می باشد.این دوره  با بارش ها ی شدید و کوتاه مدت همراه است و میانگین دما بین 25 تا 30 درجه در حال تغییر است. از نوامبر تا فوریه فصل خنک پاتایا آغاز می شود که هوا در این مدت معتدل و خشک است  و به همین علت بهترین زمان سفر به پاتایا محسوب می شود.

غذاهای پاتایا

پاتایا شهری با ترکیب فرهنگ های مختلف است و اقوام تایلندی زیادی را در بر دارد. هر کدام از این قوم ها ، دارای آشپزی محلی منحصر به خود است، به ویژه اهالی روستای ایسان یا ناحیه شمال شرقی تایلند که آشپزی محلی آنها از عطر و طعم خیلی خوبی برخوردار است. غذاهای دریایی و چینی،به وفور در پاتایا طبخ می شود. انواع نودل با سس مخصوص مانند سوپ نودل به نام کو آی تیو،غذهای برنجی که معروف ترینشان کائو فاد است  است که با سیر، پیاز، گوجه‌فرنگی و گشنیز سرخ شده و با گوشت و سس مخصوص سرو میشود. ادویه کاری از پر کاربرد ترن ادویه های در شهر پاتایا است که گنگ خیو وان کای از پرطرفدارترین غذاها در مجموعه کاری‌ها است که با فیله‌ی مرغ، فلفل تازه، ذرت، گیاهان بومی ، رب کاری  وسبز پخته می شود که بسیار لذیذ است.

هتل های پاتایا

رزور یک هتل خوب و اقامت در آن و استفاده از امکانات هتل لذت سفر را  دو چندان می کند. هتل های پاتایا در درجات مختلف و خدمات گوناگون و منحصر به  فرد خود پاسخگوی نیاز گردشگران می باشد.این هتل ها در سراسر شهر قرار دارند و با توجه به قیمت و درجه بندی خود انتخاب می گردند.انواع هتل های پنج ستاره پاتایا، هتل های 4ستاره پاتا، هتل های 3 ستاره پاتایا در این شهر وجود دارند.

جاذبه های گردشگری پاتایا

جاذبه های پاتایا در نوع خود بسیار جذاب و حیرت انگیز بوده و گردشگران را در سراسر دنیا مجذوب خود می کنند. طبیعت سرسبز این شهر از زیبایی این شهر را به تکه ای از بهشت تبدیل کرده است که تمام دوستدارن طبیعت را برای تماشای این محل سر شوق می آورد. سواحل شگفت انگیز با چشم اندازهای فوق العاده و نور خورشید که مانند الماس می تابد، معابد و بناهای کهن با معماری باشکوه عهد باستان، باغ های پر گل، باغ وحش و.. تنها بخش کوچکی از نقاط محبوب پاتایا می باشند.

🔍 مشاهده تورهای لحظه آخری پاتایا
🔍 مشاهده لیست هتلهای پاتایا
🔍 دیدنیها، سرگرمی و تفریحاتی که در پاتایا نباید از دست دهید!

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt