0214935

تور سریلانکا نوروز 99

امتیاز کاربران برای تور سریلانکا نوروز 99 | امتیاز 4.5 از 5 (از 2426 رای)
نوروز 99 هم مانند سالهای گذشته با افتخار در کنارتان هستیم

آفر تور سریلانکا نوروز 99

تعطیلاتی متفاوت با تور سریلانکا ویژه نوروز 99

تور سریلانکا در عید نوروز، عیدی آژانس هواپیمایی الفبای سفر برای شما است. عده ای تصمیم گرفته اند که در تعطیلات سال نو به شهرهای کلمبو، کندی و بنتوتا سریلانکا سفر کنند اما پیدا کردن بهترین قیمت تور سریلانکا نوروز 99 را بسیار دشوار میدانند  به همین دلیل کارشناسان زبده آژانس مسافرتی الفبای سفر برای کمک به شما در مورد رزرو تور سریلانکا در بهار سال جدید با استفاده از تور ارزان قیمت سریلانکا در ایام تعطیل نوروز خاطراتی فراموش نشدنی برای خود در فروردین ماه ثبت کنید. 

قیمت تور سریلانکا نوروز 99

بهترین و ارزانترین قیمت تور سریلانکا ویژه تعطیلات نوروز

همانطور که میدانید قیمت تور سریلانکا براساس قیمت بلیط هواپیمای پرواز ایرانی (قشم ایر،ایران ایر و ماهان) و پرواز خارجی (سریلانکان ایرلاینز، ایر اسنوک، سینامون ایر و ...) به مقصد شهرهای کلمبو، کندی و بنتوتا سریلانکا و قیمت هتل رزرو شده در سریلانکا متفاوت و متغییر است. علاوه بر این دو فاکتور که تاثیر زیادی در قیمت تور ویژه نوروز 1399 سریلانکا دارند، تعداد روزهای مدت تور و فصلی که در آن به سریلانکا سفر میکنید نیز میتوانند نرخ تور سریلانکا را دستخوش تغییرات کنند. به یاد داشته باشید همیشه ارزانترین قیمت تورهای نوروز 99 نمیتواند دلیل بر بهتر بودن تور باشد، برخی با ارائه تور ارزان تر و بی کیفیت فقط باعث هدر رفت سرمایه و زمان گردشگران میشوند.

جشنواره نوروزی تور سریلانکا

فستیوالها، جشنها و مراسم های سریلانکا در ایام نوروز

کشور سریلانکا با دارا بودن چهار دین و مذهب اصلی دارای فرهنگ های گوناگونی نیز می باشد. کشور سریلانکا که مانند قطره اشک می باشد دارای فستیوال ها، مراسم های رنگارنگ و جشن های متفاوتی است و برای کسانی که به سریلانکا سفر می کنند تجربه های بسیار هیجان انگیز و زیادی از اماکن دیدنی در سطح بین المللی تا ساحل هایی پر از درختان نخل، مزارع چای سبز، پارک های ملی تماشایی به همراه حیات وحش زیبا و متنوع را تدارک دیده است. جشنواره های کشور سریلانکا نه تنها نشان دهنده ی فرهنگ و مذهب های این کشور است بلکه بیانگر تاریخ جذاب و رسم و رسوم های زیبای این کشور است. جشنواره ها و فستیوال های سریلانکا با شور و شعف فراوان برگذار می شوند و بهترین فرصت ممکن را برای علاقمندان به سفر پدید می آورد تا این فستیوال ها را از نزدیک تماشا کنند و بتوانند در فرهنگ و سنت های زیبای این کشور شرکت کنند. برخی از فستیوال ها، جشن ها و مراسم های سریلانکا عبارتند از:

تای پونگال – Thai Pongal: جشن تای پونگال بیش از هزار سال است که برگذار می شود و یکی از محبوب ترین عیدهای قوم تامیل می باشد. جشن تای پونگال در اولین روز تقویم تامیل که معمولاً در اواسط ماه ژانویه (اواخر دی ماه) می باشد برگذار می شود. این جشن مهم برداشت محصول برای احترام گذاشتن به خدای خورشید (سوریا) و همینطور گاو که هر دوی آنها نقش موثری در کاشت و برداشت محصول را دارند برگذار می شوند. به طور سنتی این فستیوال در کشور هند بیش از چهار روز برگذار می شود اگرچه کشور سریلانکا تمایل به برگذاری این فستیوال در دو روز دارد. در روز اول تای پونگال خانواده ها در سریلانکا خانه های خود را با برگ های موز، گل هایی که از آرد برنج ساخته شده اند تزیین می نمایند و غذاهایی با برنج هایی که در شیر پخته شده اند به همراه ادویه جات، آجیل و کشمش را تهیه می کنند و با دیگر بومیان هدیه می دهند. در روز دوم برای قدردانی از گاوهایی که به کشاورزان در مزارع برنج کمک کرده بوده اند را حمام کرده و با رنگ های رنگارنگ آنها را رنگ نموده و از گردن و شاخ هایشان حلقه های گل زیبا آویزان می نمایند.
جشنواره ماها شیواراتری – Maha Shivarathri: ماها شیواراتری یکی از مهمترین جشن ها برای شیواتی ها می باشد چرا که در این روز شیوا و پارواتی با یکدیگر ازدواج کردند، باید گفت که اکثریت جمعیت هندوها در کشور سریلانکا را شیواتی ها تشکیل می دهند. این فستیوال شامل برنامه هایی از قبیل شب زنده داری و عبادت، پای کوبی اطراف خانه ها و معابد در کل جزیره. در شروع روزهای اول عبادت کنندگان حمام تطهیر انجام می دهند و بعد از آن با استفاده از دیگچه ها با خود آب به معبد های محلی برای شستشوی مجسمه شیوا با شیر و عسل می برند همچنین زاهدهای شیوا در این روز، تمام طول روز را روزه می گیرند. مراسم های مدیتیشن هم یکی از مهمترین برنامه های جشنواره ماها شیواراتری است و برخی از معابد مانند Sri Kailshwarar در شهر کلمبو با اجرای موسیقی و نمایش های رقص همراه است.
سال نو سینهال و تامیل – Sinhala and Tamil New Year: سال نو سینهال و تالی در ابتدای سال نو چینی در تقویم لونار (Lunar) که عموماً در ماه آوریل (اواسط فروردین ماه) جشن گرفته می شود. در هنگام برگذاری این جشن به خاطر فستیوال های متنوع و رنگارنگ تمام جزیره سرزنده می شود. برای جشن گرفتن سال نو در سریلانکا تمام مردم خانه های خود را تمییز و تزیین می نمایند، شیرینی های سنتی و دسرهای متنوعی آماده می کنند و زمان خود را با خانواده هایشان سپری می کنند.
وسک پُیا – Vesak Poya: فستیوال وسک پُیا یکی از مهمترین فستیوال های فرهنگی و مذهبی بوداییان است و در زمان کامل شدن ماه در تقویم قمری بودایی که برابر با ماه مارس (اواسط اسفند ماه) برگذار می شود. فستیوال وسک پویا که به مدت یک هفته برگذار می شود به نام فستیوال نور نیز شناخته می شود. در این فستیوال تولد بودا، دستیابی به روشنگری و گذر او به نیروانا را جشن می گیرند. در زمان جشنواره وسک پُیا تمام جزیره سریلانکا مخصوصاً شهر کلمبو پر از نورهای رنگی و فانوس ها می شود ضمن اینکه مریدان بودا غذا و نوشیدنی به دیگران می دهند و روز خود را در معبدهای محلی با روزه گرفتن و عبادت می گذرانند.

آب و هوای سریلانکا در نوروز 99

بهار 99 بهترین فصل سفر به سریلانکا

در تعطیلات نوروز 99 عده بسیاری تصمیم به گذراندن تعظیلات خود در شهرهای کلمبو، کندی و بنتوتا  سریلانکا گرفته اند اما هر سفری نیازمند این است که از آب و هوا اطلاع داشته باشید و بدانید چه لباس هایی با خود ببرید. اواسط اسفند ماه الی اواسط فروردین ماه (ماه مارس) بهترین زمان برای سفر به سریلانکا است چرا که فصل بارانی در سریلانکا به پایان رسیده است و همینطور از تعداد توریست هایی که به سریلانکا سفر کرده اند نیز کاسته شده است. در این مدت زمان هوا گرم به همراه تابش آفتاب و گاه به گاه باران در شب ها می بارد و این شرایط آب و هوا تا اواسط اردیبهشت ادامه پیدا خواهد کرد اما از اواسط اردیبهشت ماه قسمت جنوب غربی جزیره تحت تاثیر آب و هوای موسمی قرار می گیرد اگرچه که ناحیه شمال شرقی جزیره از آب و هوای موسمی در امان خواهد بود و اعتدال خود را حفظ خواهد نمود.

اطلاعات تکمیلی سریلانکا

واحد پول: واحد پول سریلانکا روپیه سریلانکا است.
طول پرواز: مدت زمان پرواز از تهران به مقصد سریلانکا 6:07 می باشد.
اختلاف زمان با تهران: شهر سریلانکا در منطقه زمانی +5.5 GMT قرار دارد و زمان سریلانکا دو ساعت جلوتر از تهران می باشد.
ولتاژ برق: برق در سریلانکا دارای ولتاژ 220 الی 240 است و پریزهای برق دو شاخه می باشند.
کد تلفن: پیش شماره سریلانکا 94+ یا 0094 است و پیش شماره شهرهای سریلانکا به شرح زیر می باشند: کلمبو 11 کندی 8 بنتوتا 034
آب لوله کشی: آب لوله کشی سریلانکا قابل آشامیدن نیست و بهتر است آب معدنی تهیه کنید.

سوالات متداول تور سریلانکا نوروز 99

1- برای سفر به سریلانکا گذرنامه باید دارای چند ماه اعتبار باشد و آیا نیاز به اخذ ویزا دارد؟
برای سفر به سریلانکا احتیاج به اخذ ویزا سریلانکا خواهید داشت و پاسپورت شما باید دارای 6 ماه اعتبار باشد.

2- ایمیل تأییدیه رزرو تور سریلانکا نوروز 99 را گم کرده‌ام، چگونه می‌توانم اطلاعات تور را به دست آورم؟
با ورود به حساب کاربری خود در وبسایت الفبای سفر در قسمت قراردادها می توانید اطلاعات مربوط به رزرو تور سریلانکا نوروز 99 خود را مشاهده نمایید.

3- آیا می‌توانم برای فرد دیگری به نام خود برای نوروز 99 رزرو تور سریلانکا بگیرم؟
شما می‌توانید برای فرد یا افراد دیگری رزرو بگیرید اما در قسمت نام مسافر حتماً باید نام و مشخصات مسافر وارد شود.

4- اگر در زمینه رزرو تور سریلانکا به مشکلی برخوردم و یا سوالی برایم پیش آمد چه کاری باید انجام دهم؟
برای تماس با آژانس و مطرح کردن سوالات و مشکلات خود، اطلاعات تماس با آژانس در قسمت پایین وبسایت موجود می باشد.

5- اگر در تاریخ رزرو شده به هتل نرسم چه اتفاقی می افتد؟
قوانین هتل برای دیر رسیدن مسافر، پس از 12 ساعت این گونه است که هتل هزینه یک روز را حساب می نماید.

آب و هوای سریلانکا نوروز 99

SRI LANKA WEATHER

نظرات کاربران

ثبت امتیاز برای پکیج های این مسیر :
با سپاس!امتیاز شما برای این مسیر