موزه هنرهای زیبای پوشکین مسکو

موزه هنرهای زیبای پوشکین مسکو

تاریخ آخرین به روز رسانی: 04 آذر ، 1398

موزه هنرهای زیبای پوشکین مسکو

موزه هنرهای زیبای پوشکین

موزه هنرهای زیبای پوشکین از نقاط محبوب مسکو، مجموعه ای از آثار ارزشمند  است که در حال حاضر یکی از بزرگترین مجموعه های هنری جهان از مصر باستان و یونان تا امروز است. امروزه آثارموزه شامل حدود 700 هزار اثر هنری از دوره های مختلف است. مجموعه جواهرات فرانسه  درقرن نوزدهم و قرن بیست و یکم و یکی از معروف ترین مجموعه نقاشی های امپرسیونیست و پست امپرسیونیست در جهان در این موزه قرار دارد.
 این موزه در سال 1912 تاسیس شده و در مرکز تاریخی مسکو، نه چندان دور از کرملین واقع شده است. هر ساله موزه پوشکین نمایشگاه های را به نمایش می گذارد. این موزه دربردارنده هنرهای معاصر نیز می باشد و تلاش می کند تلفیقی از آثار هنری مدرن و کلاسیک را به نمایش گذارد. این موزه جزو جاذبه های گردشگری روسیه به شمار رفته و مانند گنج هنری ارزشمند می باشد.

پس از آنکه پایتخت روسیه در سال 1918 به مسکو منتقل شد، دولت شوروی تصمیم به انتقال هزاران آثار از موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ به پایتخت جدید کرد. کل مجموعه هنر غرب از موزه رویمجانسف نیز به این مجموعه اضافه شده است. موزه پوشکین دارای یکی از با ارزش‌ترین مجموعه‌های هنر از نقاشانی چون ساندرو بوتیچلی، لوکاس کراناخ پدر، رامبرانت، رافائل، ادگار دگا، پل سزان، پل گوگن ، پابلو پیکاسو و... است.

نام این موزه نخست الکساندر سوم بوده است، پس از انقلاب ۱۹۱۷ روسیه و سقوط دولت رومانوف، نام آن به موزه هنر غربی تغییر کرده و در سال۱۹۳۷، دولت روسیه نام موزه را به دلیل صدمین سال درگذشت الکساندر پوشکین به نام موزه هنرهای زیبایی پوشکین تغییر داد.

هتل های مسکو نزدیک به موزه پوشکین

  • (273متر) زد- هاستل
  • (257متر) هاستل کرملین لایت
  • (337متر) هاستل هانی کامب

رستوران های نزدیک به موزه پوشکین مسکو

  • (177متر) پلمینی
  • (128متر) دابلبی
  • (273متر) ایل پیتزاییولو

گردش بیشتر در مسکو

شهر سوچی روسیه 

موزه دولتی روسیه

نگارخانه تریتاکوف مسکو

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt