معبد بوروبودور

معبد بوروبودور

تاریخ آخرین به روز رسانی: 21 آذر ، 1402

معبد بوروبودور

معبد بوروبودور اندونزی

معبد باشکوه بوروبودور، واقع در جزیره جاوا اندونزی، بزرگترین بنای بودایی جهان و یک مکان باستانی که به طور گسترده از آن به عنوان یکی از هفت عجایب جهان یاد می شود، است. این معبد با شکوه روی تپه ای قرار دارد که مشرف به مزارع سرسبز و تپه های دوردست است. طراحی معبد در معماری گوپتا و در قرن نهم ساخته شده است و تأثیر هند را بر منطقه نشان می دهد، اما هنوز صحنه ها و عناصر بومی کافی وجود دارد که بوربودور را منحصر به فرد و اندونزیایی نشان دهد.

معبد بوروبودور

مشخصات معبد بوروبودور اندونزی

معبد بوروبودور مساحت عظیمی را پوشش می دهد و ابعاد 123 در 123 متری دارد. این بنای تاریخی از طراحی شگفت انگیزی ساخته شده است و با ۲۶۷۲ تابلو و 504 مجسمه بودا تزئین شده است. معماری و سنگ تراشی این معبد هیچ مانندی در دنیا ندارد و بدون استفاده از هر نوع سیمان یا ملات ساخته شده است! ساختار این معبد مانند مجموعه ای از بلوک های عظیم لگو است که به هم چسبیده و بدون چسب در کنار هم قرار گرفته اند.
معبد بوربودور حتی الان ده قرن است که نیرومند و پابرجا مانده است. این معبد در سال 1815 کشف شد در حالی که زیر خاکستر آتشفشانی دفن شد بود. در دهه 1970 دولت اندونزی و یونسکو با هم همکاری کردند تا Borobudur را به شکوه و عظمت سابق خود بازگرداند و این بازسازی هشت سال به طول انجامید و امروزه این یکی از گنجینه های ارزشمند اندونزی و جهان است.

معبد بوربودور اندونزی

شگفتی ها و تزیینات معبد بوربودور

این معبد با نقش برجسته های حکاکی شده روی سنگ مرمر و تصاویری از زندگی بودا تزئین شده است. مفسران ادعا می كنند كه این بزرگترین و كامل ترین معبد بودایی در جهان است كه در شایستگی هنری بی نظیر می باشد.

نحوه رفتن به معبد بوربودور

بهترین راه برای کشف این سایت پیاده روی است. با صعود به بالای این معبد باشکوه با حکاکی های سنگی و پیچیده ای که در دیوارهای معابد نمایش داده می شود شگفت زده خواهید شد. مطمئناً اگر از این معبد عظیم بدون اینکه از تاریخ و اهمیت آن که در تکیه گاه های بسیار زیاد اسیر شده است بازدید کنید، یک تجربه عالی را از دست خواهید داد.
Borobudur با Yogyakarta اندونزی تنها یک ساعت با ماشین فاصله دارد. آسانترین راه برای رسیدن به معبد، استفاده از تور روزانه یا اجاره ماشین است. در طول بازدید از Borobudur، از هوای خنک و تازه و جاده های زیبای آن که با درختان بزرگ پوشیده شده اند، لذت ببرید. ورود به مجموعه معبد آسان است و بیشتر بازدید کنندگان تصمیم می گیرند که با پای پیاده مسافتی را برای رسیدن به ورودی طی کنند. اگر تمایل به پیاده روی ندارید می توانید یک کالسکه با اسب را با قیمت مناسب کرایه کنید.

هزینه راهنمایی برای بازدید از معبد بوروبودور

راهنماها برای شناساندن معبد به گردشگران حدود 50،000Rp هزینه می گیرند، اما این یک سرمایه گذاری عاقلانه است زیرا یک راهنما قادر خواهد بود تا شما به تمام مکان های معبد برده و تاریخ آن را از شروع ساخت معبد در دوران سلسله سیاییلندرا توضیح دهد. حجاری های سنگی که روی معبد ترسیم شده اند، افسانه ها و داستانهایی را نشان می دهند که از اهمیت فلسفی زیادی برخوردار هستند. برای سرگرمی کودکان نیز، منطقه وسیع چمن سبز اطراف Borobudur را از دست ندهید.

معبد بوروبودور اندونزی

خرید سوغاتی بعد از دیدن معبد بوربودور

وقتی از ورودی خیابان سبز و پارک عبور کنید، بسیاری از فروشندگان در این منطقه به شما سوغاتی و سایر اجناس را پیشنهاد می دهند، اما مقرراتی نیز برای جلوگیری از مزاحمت بازدید کنندگان وجود دارد.

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt