0214935

خانه شیخ سعید آل مکتوم دبی

تاریخ آخرین به روزرسانی : شنبه 05 اسفند 96
خانه شیخ سعید آل مکتوم دبی، محل سکونت حاکم پیشین دبی، در سال ۱۸۹۶ ساخته شده و به یک موزه برای نمایش دادن تاریخ دبی تبدیل گشته .مجموعه ای از اسناد تاریخی و رسمی درباره امارات دبی، جواهرات گران قیمت، سکه، تمبر مربوط به آن دوره های تاریخی در این موزه وجود دارند.
خانه شیخ سعید آل مکتوم
خانه شیخ سعید آل مکتوم دبی، نزدیک دهانهٔ خور و در کنار تونل شندغه واقع شده‌است. این خانه محل سکونت حاکم پیشین دبی، بوده و در سال ۱۸۹۶ ساخته شده است. این خانه در زمان شیخ مکتوم بن حشر آل مکتوم بنا شده و تا زمان حکم شیخ سعید آل مکتوم که در سال ۱۹۵۸ میلادی فوت کرده ‌است، مقر حکم بوده ‌است. در حدود ۳۶۰۰ متر مربع، مساحت این ساختمان می‌باشد. همچنین در سال ۱۹۸۶ میلادی نیز بازسازی شده است. این خانه در حال حاضر به یک موزه برای نمایش دادن تاریخ دبی تبدیل گشته است، به عنوان مثال این موزه مجموعه ای از عکس های تاریخی شیخ ها دبی و روش زندگی در دبی را نشان می دهد که در عصر امروزی دچار تغییرات زیادی شده است.
همچنین مجموعه ای ارزشمند از اسناد تاریخی و رسمی درباره امارات دبی، جواهرات گران قیمت، سکه، تمبر و.... مربوط به آن دوره های تاریخی در این موزه وجود دارند. این نمایش ها در ۹ محوطه قرار گرفته اند، از جمله: تاریخچه ی خانه شیخ سعید آل مکتوم، خاندان آل مکتوم ، دبی زمان قدیم ، زندگی دریایی، مناظر دبی، زندگی اجتماعی در دبی، سکه ها و تمبرها، اسناد تاریخی و نقشه ها است که جزو ده مکان دیدنی دبی به شمار می رود.