برگزاری جشنواره شاتوت در تهران

برگزاری جشنواره شاتوت در تهران

تاریخ آخرین به روز رسانی: 30 اردیبهشت ، 1400

برگزاری جشنواره شاتوت در تهران

قرار است در آخر هفته جاری دومین جشنواره شاتوت محصولات باغی و سنتی روستایی در دهستان سلوقان از توابع استان تهران برگزار گردد. در ادامه با الفبای سفر همراه باشید.

قرار است در آخر هفته جاری دومین جشنواره شاتوت با محصولات باغی و سنتی روستایی در دهستان سلوقان از توابع استان تهران برگزار گردد. در ادامه با الفبای سفر همراه باشید.

هدف از برگزاری این جشنواره رونق تولید ملی

از جمله مناطق تولید و عرضه میوه‌ و محصولات باغی و سردرختی تهران، دهستان سولقان بخش کن و روستاهای همجوار آن مانند رندان، کیگا،، وردیج ، واریش، سنگان و طالون، کشار و ... هستند که در باغ‌های منطقه با وسعتی بیش از 1000 هکتار میوه‌هایی همچون گیلاس، شاتوت، آلبالو، هلو، خرمالو، گردو و ... تولید و عرضه میکنند که با این کار اشتغالزایی به نسبت مطلوبی را برای مردم منطقه، باغداران، کارگران دائم و فصلی به وجود آورده اند.

طبق آمارهای موجود جهاد کشاورزی، سالانه در دهستان سولقان حدود 950 تن شاتوت برداشت و به بازار های تهران توزیع می‌شود، با همکاری مشترک شهرداری منطقه 22 و دهیاری سولقان و بخشداری کن دومین جشنواره شاتوت برگزار خواهد شد که دلیل خوبی برای مشارکت مطلوب و مفید برای معرفی ظرفیت‌های اقتصادی و کشاورزی این ناحیه و رونق تولید ملی میباشد.( اخبار گردشگری را در الفبای سفر دنبال کنید.)

با حضور مسئولان و مدیران ملی و استانی، عصر روز پنجشنبه 27 تیر ماه جشنواره شاتوت در فضایی به وسعت 1000 مترمربع در قالب بیش از 30 غرفه، شاتوت و محصولات محلی و سنتی و تولیدات خانگی از جمله مرباجات‌، عرقیجات گیاهی و عسل سولقان برپا خواهد شد.پیش‌بینی می‌شود باغداران،کشاورزان، صاحبان مشاغل خانگی،‌ مسئولان استانی‌، شهری، منطقه‌ای و محلی و اقشار مردم در این جشنواره حضور داشته باشند.

به غیر از معرفی میوه خوش طعم شاتوت با خواص درمانی در کنترل فشار خون و همچنین برگ درخت آن با خواص درمانی و بهداشتی، در این جشنواره مشتقات این میوه مثل مربا، شربت، کیک و بستنی و سایر محصولات خانگی از جمله عرقیجات گیاهی، خشکبار، عسل ، مرباجات و میوه‌های درختی فصلی این ناحیه در غرفه های مختلف عرضه می شوند و همچنین به بازدید کنندگان این جشنواره آیین و رسوم محلی، پیشینه تاریخی، بعضی از آثار تاریخی و هویتی منطقه نیز معرفی خواهد شد. 

 هدف از برگزاری این جشنواره رونق تولید واشتغال، حمایت از مشاغل خانگی و تولیدات بومی و توسعه اقتصادی منطقه و عرضه مستقیم محصولات کشاورزی میباشد.جشنواره شاتوت در روز پنجشنبه از ساعت 17:30 تا 21 و روز جمعه 28 تیر ماه از ساعت 9 تا 21 از علاقه‌مندان خود استقبال میکند. با آژانس مسافرتی الفبای سفر همراه باشید.

جشنواره شاتوت تهران،الفبای سفر

نظرات یا پیشنهادهای خود را در این قسمت به اشتراک بگذارید

به این صفحه امتیاز دهید
میانگین امتیاز کاربران | امتیاز 1 از 5 (از 1001 رای)
امتیاز کاربران
6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt