جاذبه های کمتر شناخته شده آنتالیا کدامند؟

جاذبه های کمتر شناخته شده آنتالیا کدامند؟

تاریخ آخرین به روز رسانی: 01 بهمن ، 1401

جاذبه های کمتر شناخته شده آنتالیا کدامند؟

با رفتن به غار کارائین یا بالا رفتن به بالای کوه تحتالی، از گرما فرار کنید. کشف ویرانه های شهرهای یونان باستان و شعله های آتش سوزی Chimaera را از دست ندهید! برای تفریحات بیشتر در شهر با الفبای سفر همراه باشید.

آنتالیا مقصد محبوب تعطیلات است، پس از تهیه بلیط هواپیما آنتالیا، شهر قدیمی آنتالیا را کشف کنید، دروازه هادریان و مناره شکسته را ببینید. با رفتن به غار کارائین یا بالا رفتن به بالای کوه تحتالی، از گرما فرار کنید. کشف ویرانه های شهرهای یونان باستان و شعله های آتش سوزی Chimaera را از دست ندهید! برای تفریحات بیشتر در شهر با الفبای سفر همراه باشید.

از موزه باستان شناسی بازدید کنید

موزه باستان شناسی آنتالیا یکی از بهترین موزه های ترکیه است که شما را با تاریخ آنتالیا به بهترین شکل آشنا می کند. این موزه دارای مجموعه قابل توجهی از اشیایی است که از حفاریهای مختلف در آنتالیا به دست آمده و قدمت برخی از آنها به پنج هزار سال قبل میرسد که حاوی آثار هنری از عصر برنز تا دوره بیزانس است که در مجموع بیش از ۱۲ هزار ابزار و اشیای باستانی در این موزه قرار دارد.

مهم‌ترین گالری موزه مربوط به تندیس الهه‌ها از شهر پرگ Perge و موزاییک‌های باستانی از شهر سلوکیا می باشد. به غیر از دوشنبه در بقیه روزهای هفته می توانید از این موزه که از جاذبه های گردشگری آنتالیا است بازدید کنید.


موزه باستان شناسی آنتالیا-الفبای سفر

در پارک کارالیوگلوی گشتی بزنید

پارک کارالیوگلوی Karaalioğlu Park یکی از پارکهای مهم آنتالیا است که می توانید در یک روز گرم در سفر با تور آنتالیا، زیر سایه درختان ریلکس کنید یا در بعد از ظهر در آن قدم بزنید و لذت ببرید. در گوشه ای از پارک می توانید قلعه باستانی هیدیرلیک Hidirlik رومیها با قدمتی از قرن 2 را مشاهده کنید که مشرف به لنگرگاه قدیمی است. این قلعه با 14 متر ارتفاع دارای چشم انداز بی نظیر رو به شهر و خلیج است.
در عصر و هنگام غروب خورشید در این پارک سرسبز قدم بزنید و از تماشای چشم اندازه رو به بندر قدیمی رومی های باستان لذت ببرید. این پارک یک مکان عالی برای پیک نیک کردن است و ورود به آن رایگان می باشد و همیشه باز است.

پارک کارالیوگلوی آنتالیا-الفبای سفر

 مسجد کورکوت را ببینید

مسجد کورکوت Korkut Camii یا مسجد کبیر یا کسیک مناره آنتالیا در منطقه کالجی، شهر قدیم آنتالیا  قرار دارد.منارهای این مسجد در قرن نوزدهم توسط آتش سوزی از بین رفت و اکنون نیز بقاهای آن به همان شکل باقی مانده است. این بنا در ابتدا به عنوان یک معبد در قرن دوم ساخته شد که در 600 سال بعد به کلیسای بیزانس تبدیل شد.

پس از حمله امپراتوری سلجوقی به ترکیه، این کلیسا به یک مسجد تبدیل شد و مناره نیز به آن اضافه شد. در طی جنگ های صلیبی در سال 1361 میلادی مسجد دوباره به کلیسا تبدیل شد. سرانجام در طول ظهور قدرت عثمانی در قرن 15 میلادی، مجددا این بنا به مسجدی تبدیل شد که خرابه های آن امروزه قابل مشاهده است.

مسجد کورکوت آنتالیا-الفبای سفر

غار کارائین را مشاهده کنید

غار کارین که در 27 کیلومتری شمال شرقی آنتالیا واقع شده، در دامنه یک کوه قرار دارد و از چندین غار بزرگ تشکیل شده که تماشای همه آنها به عموم باز است. 200 هزار سال از قدمت این غار می گذرد و در طی حفاریها در این غار، اشیایی بدست آمده که مربوط به دوران اولی و میانی پارینه سنگی است از جمله جمجمه ای که مربوط به انسانهای اولیه است.بعضی از اشیای کشف شده غار کارائین در موزه کوچکی در این غار نمایش داده می شود و تعداد دیگر نیز در موزه باستان شناسی آنتالیا قرار دارند که در تور آنتالیا تعطیلات خرداد می توانید از آن دیدن کنید.

غار کارائین  آنتالیا-الفبای سفر

 جذابیتها پارک ملی Gulluk Dagi را کشف کنید

به پارک ملی Gulluk Dagi واقع در شمال غربی آنتالیا با نیم ساعت رانندگی خواهید رسید. ویرانه های از شهر باستانی Termessos  در این پارک نهفته شده است. Termessos در بالای کوه ساخته شده است و منظره شگفت انگیز از سراسر منطقه اطراف را ارائه می کند.بقایای آمفی‌تئاتر که از سنگ‌های همان کوه ساخته شده یکی دیگر از جاذبه های این محل می باشد.

پارک ملی Gulluk Dagi آنتالیا-الفبای سفر

قله کوه تاهتالی را فتح کنید

 تماشای منظره از بالای کوه تاهتالی Tahtali، این جاذبه طبیعی سر به فلک کشیده به ارتفاع 2365 متر بسیار خیره کننده است. برای برخی از گردشگران ممکن است چالش بالا رفتن از این کوه دشوار باشد، اما شما می توانید با استفاده از تله کابین نیز به قله برسید.

در یک روز از انتهای ساحل به بلند ترین نقطه این منطقه بروید و از منظره حیرت انگیز خط ساحلی و کوه های تاروس Taurus در مسیر لذت ببرید . یک گردشگر ماجراجو ممکن است که با پاراگلایدر و یا در فصل زمستان با اسکی از کوه پایین بیاید اما مسلما این کار گردشگران حرفه ای و با تجربه است.


کوه تاهتالی آنتالیا-الفبای سفر

نظرات یا پیشنهادهای خود را در این قسمت به اشتراک بگذارید

به این صفحه امتیاز دهید
امتیاز کاربران
6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt