فستیوال هنر بالی باشکوه و پر هیجان

فستیوال هنر بالی باشکوه و پر هیجان

تاریخ آخرین به روز رسانی: 21 بهمن ، 1399

فستیوال هنر بالی باشکوه و پر هیجان

در هر شهر و دیاری جشن ها و مراسمهای مختلف برگزار می شود که برخی سنتی و برخی نیز مدرن بوده و برخی هم به عنوان یاد بود است. همراه با الفبای سفر از جشنواره هنر بالی که سراسر شادی و موسیقی و رقص است بیشتر آشنا خواهید شد.

در هر شهر و دیاری جشن ها و مراسمهای مختلف برگزار می شود که برخی سنتی و برخی نیز مدرن بوده و برخی هم به عنوان یاد بود است. همراه با الفبای سفر از جشنواره هنر بالی که سراسر شادی و موسیقی و رقص است بیشتر آشنا خواهید شد.

درباره جشنواره هنر بالی

جشنواره هنر بالی اندونزی Bali Arts Festival هر سال در بین ماهای جون و جولای برگزار می شود. این جشنواره سنتی با رقص و شادی و موسیقی و هیجان همراه است. توریستهای مختلف از سراسر دنیا برای حضور در این فستیوال که جزو جاذبه های گردشگری اندونزی است به جزیره بالی پایتخت اندونزی سفر می کنند. در این فستیوال علاوه بر رقص و موزیک سنتی و هیجان و انواع هنرهای سنتی، لباسهای رنگارنگ محلی، رقصهای محلی، رقصهای روستایی و کهن فراموش شده و انواع غذاها و صنایع دستی اندونزی وجود دارد.این جشنواره بی نظیر و جذاب یک ماه به طول می انجامد و این کار فرهنگ سنتی آنها را زنده نگه می دارد و یک افتخار بزرگ برای کشور اندوزی محسوب می شود.

صدها نفر از بهترین هنرمندان بالی و سایر جزایر اندونزی برای شرکت در این جشنواره به این شهر سفر می کنند و این جشنواره بهترین چیز برای آشنایی با فرهنگ و سنت مردم بالی و کشور اندونزی است.
موضوع جشنواره سال 2018 "آتش خالق روح و جان" است و این ایده به این معنی است که آتش از زندگی انسان جدایی ناپذیر بوده و منبع انرژی حیاتی در زندگی انسان است. از دیدگاه عرفانی، انسان باید قادر باشد تا با قدرت روحی و روانی خود، انرژهای منفی از جمله خشم خود را کنترل کند.لازم به ذکر است که آتش همواره نقش مهمی در مراسمهای هندو داشته است.

جشنواره هنر بالی-الفبای سفر

تاریخچه جشنواره هنر بالی

زمانی که صنعت گردشگری در سال 1965 در بالی شروع به کار کرد، کشور اندونزی اصرار داشت اگر توریستی وارد اندونزی شود باید از فرهنگ این کشور تبعیت کند و این ایده به یک خط مشی ملی و فرهنگی در این کشور تبدیل شد و سیاست فرهنگی بلندمدت با هدف حفظ فرهنگ سنتی منطبق بر نیازهای مدرنیته و به ویژه «گردشگری فرهنگی» ایجاد شد.

 بعد از آن بود که در روستاها، گروه های موسیقی محلی، رقص و دیگر رویدادهای فرهنگی به همراه برگزاری مسابقات در سطح منطقه مورد حمایت قرار گرفتند.در این هنگام بود که مدارس رقص و هنر موزیک تاسیس شد.این مدارس با استفاده از روش های مدرن آموزشی، جایگزین شیوه های سنتی شدند. انواع رقصها حتی رقصهای جدید بالرین مدرن برای جذب صنعت گردشگری و سرگرمی در روستاها  به وجود آمد.مهمتر از همه، این کار باعث شد تا برخی دانش آموزان فارغ التحصیل، به عنوان معلم به روستاها باز گردند، جایی که آنها در کنار اعتقاد به انعطاف پذیری فرهنگی خود ، رقص های جدید با نسخه های استاندارد سنتی به شیوه نوین را آموزش دهند.
بسیاری از این آموزشها و اجرای نمایش ها در آمفی تئاتر برگزار می شود که دارای ظرفیت 6000 تماشاگر است.

فستیوال هنر بالی -الفبای سفر

برگزاری فستیوال هنر بالی

 هر سال جشنواره هنر بالی در کنار رقصهای کلاسیک جزیره بالی و نشان دادن هنر آن، بر اساس موضوعی جدید که هنر رقص را نشان می دهد، رقص های روستایی قدیمی و سنتی را نیز احیا می کند.طبق سنت، جشنواره هنرهای بالی با مراسم افتتاحیه و نمایش در شهر دنپاسار آغاز می شود و گروه های موسیقی به همراه گروهای رقص مختلف از روستاهای بسیار، در بالی به شدت با هم به رقابت می پردازند. به غیر از شهر دنپاسار، این مراسم در سایر شهرها در فضای باز به همراه رقص و اجرای موسیقی و خیمه شب بازی صورت می گیرد.

در سالهای اخیر در کنار این فستیوال، رقص حماسی، تئاتر مدرن، رقص معاصر، کارگاه های عکاسی، مسابقات آشپزی،صنایع دستی، ادبیات، نقاشی و عکاسی نیز برگزار می شود. این فستیوال معمولا با برگزاری مراسم سنتی باله در شب به پایان می رسد. درتور اندونزی حتما در این جشنواره حضور داشته باشید.

فستیوال هنر بالی -الفبای سفر

نظرات یا پیشنهادهای خود را در این قسمت به اشتراک بگذارید

به این صفحه امتیاز دهید
امتیاز کاربران
6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt