کاخ ییلدیز

کاخ ییلدیز

تاریخ آخرین به روز رسانی: 10 آذر ، 1399

کاخ ییلدیز

هنگامی که سلطان سلمان سوم عثمانی این کاخ را به عنوان ویلا برای مادرش میهریشا سلطان ساخت و نام آن را "Yıldız" (به معنی "ستاره") گذاشت، منطقه ای که ویلا در آن واقع شده بود نیز به "Yıldız" معروف شد. در سالهای بعد ویلا با افزودن چندین ویلا و کاخهای تابستانی کوچکتر در زمان سلطان محمود سوم ، سلطان عبدالمسید و سلطان عبدالعزیز گسترش یافت. هنگامی که نوبت به سلطان سلطان عبدالحمید رسید ، نام یلدوز دریافت کرد کاخی با ساختمانهای جدید و چهارمین مرکز اداری برای امپراتوری عثمانی پس از Eski Saray (کاخ قدیمی) ، کاخ Topkapı و کاخ Dolmabahçe شد. 
یکی از مهمترین قسمتهای کاخ یلدوز "ویلا Şale" است. ویلا از سه ساختمان اصلی تشکیل شده است که به طور مجاور و در زمان های مختلف در داخل یک باغ ساخته شده اند. اولین نمونه از این سه ویلا در سال 1880 توسط معماری Sarkis Balyan ساخته شده است ، ساختمان دوم که به عنوان "Merasim Villa" در سال 1889 توسط معمار D'Aranco و دیگری که در سال 1898 ساخته شده است. ویلا ها در سه طبقه از چوب و سنگ ساخته شده اند. در مجموع 60 اتاق و 4 سالن وجود دارد و می توان جزئیات زیادی را در مورد تأثیرات باروک و اسلام در طراحی و دکوراسیون کاخ منعکس کرد. 
جذاب ترین قسمت های کاخ "سالن زرد" است که سقف آن با تصاویر منظره تزئین شده است ، "سالن با مروارید" که با تزئینات مروارید منبت کاری شده و "سالن مراسم" که نظر هر کسی را جلب خودشان می کنند. چیزهای ارزشمند از کشورهای مختلف اروپا ، گلدان های چینی و مبلمان حکاکی شده درون کاخ از ویژگی های معمول کاخ های عثمانی است.
شما می توانید از کاخ Yıldız ، بین ساعت 09.30 تا 17.00 در تابستان و بین 09.30 تا 16.00 در فصل زمستان بازدید کنید. 
6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt