کاخ آینالی کاواک

کاخ آینالی کاواک

تاریخ آخرین به روز رسانی: 29 آبان ، 1398

کاخ آینالی کاواک

کاخ آینالی کاواک

کاخ فوق العاده و بسیار زیبای آینالی کاواک میراث به جای مانده از دوره عثمانی است که در ساحل شاخ طلایی قرار گرفته است. کاخ آینالی کاواک در سال 1613 به دستور سلطان احمد یکم ساخته شد. کاخ آینالی کاواک یکی از کاخ های مجلل امپراطوری عثمانی است که در شهر استانبول قرار گرفته است. آینالی کاواک به معنای قصر آینه ای است و دلیل این نام گذاری این بوده است که بعد از جنگ عثمانی ها و ونیزی ها در سال 1715، ونیزی ها چندین آینه به عنوان هدیه برای سلطان احمد سوم فرستادند و کاخ آینالی کاواک با این آینه های بزرگ تزئین شد. کاخ آینالی کاواک در قرن های 19 و 20 میلادی بدون استفاده بود اما در سال 2000 پروژه ترمیم و بازسازی این کاخ شروع شد و امروزه کاخ آینالی کاواک به یک موزه زیبا و دیدنی تبدیل شده است و یکی از زیباترین اماکن دیدنی استانبول است. در طبقه زیرین کاخ آینالی کاواک موزه موسیقی ترکی قرار دارد که دارای تعداد زیادی از سازهای تاریخی و سنتی موسیقی ترکیه می باشد.
در تور استانبول به یاد داشته باشید که در هنگام بازدید از این کاخ حتما به کافه این موزه بروید چرا که کافه دارای چشم انداز بسیار زیبایی به شاخ طلایی می باشد.
کاخ آینالی کاواک به زیبایی نمایانگر هنر و معماری زیبای عثمانی است. داخل موزه با دقت تمام دکور شده است، دیوارهای بلند، شیشه های رنگی، مبلمان ابریشمی و حکاکی شعر سلطان سلیم سوم بر روی دیوارهای آبی تمامی این ها حس و حال دوره ی عثمانی را در گردشگران زنده می کنند.

آدرس کاخ آینالی کاواک

برای تماشای این بنا به آدرس زیر مراجعه نمایید.

Bab-ı Ali Caddesi No: 28 Cağaloğlu Fatih/İSTANBUL

گردش بیشتر در استانبول

میدان تکسیم استانبول Taksim Square

مرکز خرید جواهیر استانبول Cevahir Shopping Center

مسجد سلطان احمد استانبول Sultan Ahmed MosqueKapali Carsi

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt