مسجد عیسی بیگ İsa Bey Mosque

مسجد عیسی بیگ İsa Bey Mosque

تاریخ آخرین به روز رسانی: 02 آذر ، 1398

مسجد عیسی بیگ İsa Bey Mosque

مسجد عیسی بیک

مسجد عیسی بیگ کوش آداسی İsa Bey Mosque، یکی از نمونه های ظریف معماری سلجوقی است که در نزدیکی شهر افسوس و کلیسای سنت جان قرار دارد. این مسجد توسط معمار برجسته علی مسعیمیش دیمیسشلیگوگل  بین سالهای 1374 و تا 1375 ساخته شده است و تا حدودی معماری دوره عثمانی در آن دیده می شود.این مسجد بر خلاف سبک معماری سنتی، به صورت نامتقارن طراحی شده و محل پنجره ها، درها و گنبدها با یکدیگر تطابق ندارند.

در ورودی مسجد یک کتیبه سنگ نوشته قدیمی به چشم می خورد و نکته جالبی که باید در مورد مسجد عیسی بیگ گفت این است که بخشی از آن از ویرانه های شهر افسون ساخته شده و ستونهای که در داخل نماز خانه وجود دارد، از جمله این ویرانه ها است. گنبدها با کاشی کاری فیروزه ای طراحی شده که بسیار هنرمندانه و زیبا بوده و نشان از معماری دوره عثمانی دارد.

در مورد منارهای مسجد عیسی بیگ باید گفت که در پی زلزله های سال ۱۶۵۳ و ۱۶۶۸ آسیب جدی دید و مورد بازسازی قرار گرفت. وجود لوسترهای پر زرق و برق جلال و شکوه این مسجد را دو چندان کرده است، همچنین سنگ های قبری کنار دیوارهای خارجی مسجد وجود دارد که بر روی آن نمادها و نوشته هایی به زبان عربی و ترکی حکاکی شده است. مسجد عیسی بیگ از جاذبه های گردشگری کوش آداسی به شمار رفته و بازدید از این بنای تاریخی را به شما توصیه می کنیم.

همچنین برای رفاه حال مسافران و بازدیدکنندگان این بنای مذهبی و تاریخی، در کنار دیواره های مسجد غرفه ها و مغازه هایی وجود دارد که گردشگران می توانند سوغات های سنتی آن منطقه را خریداری نمایند از جمله قوانین موجود برای ورود در داخل مسجد عیسی بیگ ترکیه برای مردان پوشیدن شلوار و برای زنان پوشاندن مو و پاهایشان است.

هتل های کوش آداسی نزدیک به مسجد عیسی بیگ

  • (64متر) هتل آکای
  • (241متر) هتل نیلیا
  • (257متر) هتل آیاسلوک

رستوران های نزدیک به مسجد عیسی بیگ

  • (386متر) کافی شاپ جان
  • (257متر) رستوران آیاسلوک
  • (386متر) کبابی مهمت و علی بابا

گردش بیشتر در کوش آداسی

شهر پریه نه Priene

غار کاراجا Karaca Cave

خانه ویرجین ماری Virgin Mary

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt