غار سیر تلائینی Sir Telaini

غار سیر تلائینی Sir Telaini

تاریخ آخرین به روز رسانی: 02 آذر ، 1398

غار سیر تلائینی Sir Telaini

غار سیرتلائینی کوش آداسی

غار سیر تلائینی کوش آداسی Sir Telaini Cave در شهرستان کاراجاسو در میان روستاهای یوکاری چام آداسی و نارلی گدیک قرار دارد که از طریق هر دو روستا می توان به این غار دسترسی داشت، این غار ۳۴۸ متر طول دارد که سالن اصلی آن ۱۴۷ متر می باشد. یکی از عمیق ترین نقاط آن نیز حدود ۳۲ متر دارد. جالب است که بدانید این غار از ابتدا خشک بوده و هیچ گونه آبی در آن وجود ندارد.

از دیگر ویژگی های این غار ورودی دهانه آن می باشد که بسیار تنگ است و دیوارهایی که در داخل غار وجود دارد مانند ستون عمل می کند که این دیواره ها داخل غار را به ۶ ناحیه تبدیل کرده است.

ناحیه های داخلی سالن اصلی دارای استالاکتیت ، استالاگمیت و ستون می باشند که توسط آهک و مرور زمان ساخته شده و منظره ای بسیار زیبا را ایجاد کرده است. مورد جالب در مورد این غار، آب و هوای آن می باشد زمانی که در بیرون از غار سیر تلائینی هوا ۲۸ درجه سانتی گراد است، و میزان رطوبت ۴۴ درصد است، در این غار دما به ۱۷ درجه می رسد و رطوبت را روی ۸۵ درصد ثابت می کند. این غار شگفت انگیز از جمله جاذبه های توریستی کشور ترکیه به شمار می رود که با خرید تور کوش آداسی می توانید لحظات نابی را در این غار سپری کنید.

برای بازدید از این غار زیبا حتماً از کفش های کوهنوردی و کتانی استفاده نمایید و همچنین در پاییز و زمستان لباس مناسب و گرم به همراه خود داشته باشید.

گردش بیشتر در کوش آداسی

شهر پریه نه Priene

غار کاراجا Karaca Cave

کاروانسرای اوکوز محمد پاشا کوش آداسی

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt