موزه کرملین مسکو

موزه کرملین مسکو

تاریخ آخرین به روز رسانی: 17 دی ، 1398

موزه کرملین مسکو

موزه و کاخ کرملین مسکو

کاخ کرملین مرواریدی در قلب مسکو که از چهار قصر و چهار کلیسا تشکیل شده است ‌که اکنون برای محل سکونت رئیس جمهور روسیه می باشد. 
کرملین مثلث ‎شکل با ارگ کرملین مسکو (روسی: Московский Кремль) یک قلعه تاریخی است که به صورت مجموعه ای از تعدادی کاخ و کلیسا است و بزرگ‌‌ترین کلیسای کرملین مسکو، کلیسای جامع اوسپنسکی است که بین سال‎های ۱۴۷۵ تا ۱۴۷۹ ساخته شد و تزارها در آن‌جا تاج‌گذاری می‎کردند. کاخ کرملین از جنوب بر رودخانه مسکوا، از غرب به باغ الکساندر و از شرق بر میدان سرخ  مشرف است. 

غرور و افتخار مسکو، پایتخت روسیه و میراث تاریخی غنی شهر مسکو در ابتدا در موزه کرملین دیده می شود. در موزه کرملین لوازم خانگی با ارزش، جواهرات، شیشه آلات، لباسهای سلطنتی و سلاحهای دوره های مختلف ذخیره شده است و به دقت برای نسلهای آینده نگه داری می شود. کرملین نه تنها مرکز نخبگان سیاسی بود بلکه مرکزی مذهبی آن کشور نیز بوده و زمانی کلیسای جامع روسیه، کلیسای کرملین بوده است. فضای داخلی و خارجی این موزه بسیار استادانه و زیبا ساخته شده است. 

کاخ کرملین، مرواریدی در قلب مسکو

نکات جالب درمورد کرملین مسکو

  1.  بلندترین برج کرملین 80 متر ارتفاع دارد که (Troitskaya) خوانده می شود و مشهور ترین برج نیز برج ساعت کرملین است که نام (Spasskaya) شهرت دارد.
  2. ستارگان کرملین بیش از 80 سال در جای خود قرار دارند و فقط دوبار آن هم در طی جنگ جهانی دوم ، زمانی که می خواستند کرملین را از دید بمب افکن ها مخفی کنند و دومین بار نیز به خاطر صحنه ای از فیلم "آرایشگر سیبری" ، که در آن صحنه دوران پیش از انقلاب روسیه به تصویر کشیده می شد، ستارگان آن درخششی نداشتند.
  3. در دوره ی امپراطوری تزارهای روس ، بالای چهار برج کرملین عقاب های دوسر قرار داشتند. در سال 1935 دولت شوروی این عقاب ها را از جای خود برداشت و ستاره های پنج پر را جایگزین آنها کرد.
  4. در سال 1938 ، زنگ های ساعت کرملین ساکت شدند. به صدا در آمدن آن ها به مدت 58 سال یعنی تا سال 1996 به طول انجامید. زنگ این ساعت ، موسیقی های مختلفی مینوازد.

بازدید از کاخ کرملین

می توان به جز پنجشنبه ها که این کاخ تعطیل می باشد در بقیه روزهای هفته از ساعت 10 تا 17 از این مجموعه بازدید به عمل آورد.

وبسایت موزه کرملین

https://www.kreml.ru/

هتل های مسکو نزدیک به کاخ کرملین

  • (514متر) هتل مسکوا
  • (579متر) هتل نشنال مسکو
  • (514متر) هتل فور سیسن مسکو

رستوران های نزدیک به کاخ کرملین

  • (321متر) کافه بوسکو
  • (386متر)استولووایا57
  • (402متر) کافه بار بی کیو

گردش بیشتر در مسکو

موزه دولتی روسیه

رستوران بریکس مسکو

مرکز خرید مگا مسکو

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt