کلیسای جامع کازان سنت پترزبورگ

کلیسای جامع کازان سنت پترزبورگ

تاریخ آخرین به روز رسانی: 14 آذر ، 1398

کلیسای جامع کازان سنت پترزبورگ

کلیسای جامع کازان سنت پترزبورگ


ساخت کلیسای جامع کازان، سنت پترزبورگ حدود ۲۰۰سال پیش به اتمام رسید، کمی قبل از حمله فرانسه به روسیه در سال ۱۸۱۲که به شکست ناپلئون بناپارت انجامید. این کلیسا طی سال­های 1801 تا 1811 توسط معمار روس آندری وارانیخین احداث گردید.

مارشال کوتوزوف، فرمانده ارتش روسیه تزاری، برای پیروزی در جنگ به این کلیسا متوسل شده بود و به همین دلیل این کلیسا به نوعی نماد پیروزی روسیه مقابل فرانسه نیز محسوب می شود و تندیس این فرمانده و فرماندهان دیگر مقابل این کلیسا نصب شده اند.در آن زمان، سنت پترزبورگ پایتخت روسیه بود و حدود یک میلیون و دویست هزار نفر جمعیت داشت.

بعد از انقلاب شوروی و تسلط تفکرات کمونیستی و دین ستیزانه، این کلیسا هم مانند بقیه کلیساها بسته و به «موزه تاریخ مذهب و الحاد» تبدیل شد. بعد از فروپاشی شوروی، فعالیت این کلیسای ارتودوکس از سر گرفته شد.قهرمان جنگ، مارشال کوتوزوف در سال 1813 در این کلیسا دفن گردید و تندیس ایشان همراه با تندیس سرلشکر مشهور آن دوره، ژنرال بارکلوی دتولی مقابل درب ورودی کلیسا نصب شده است. شکل کلی این کلیسا به کلیسای پتر مقدس در روم شباهت زیادی دارد

ساختمان «کلیسای جامع کازان» به شکل نیم دایره است و ۹۶ستون دارد. معماری داخل کلیسا بسیار زیبا و نفس گیر است و هر گوشه از آن به دست بهترین هنرمندان روس ساخته شده است.

آدرس و ساعات بازدید از کلیسای جامع کازان

Kazanskaya Sq., 2 | metro Nevskiy Prospect, St. Petersburg 191186, Russia

8:30 صبح الی 20 درب این کلیسا باز می باشد

هتل های سن پترزبورگ نزدیک به کلیسای جامع کازان

  • (80متر) کاتییوشا
  • (209متر) هتل گلدن تری انجل
  • (209متر) هتل آپارتمان سیتی آف بریدج

رستوران های نزدیک به کلیسای جامع کازان سن پترزبورگ

  • (80متر) بوش
  • (80متر) کافه اوکروپ
  • (64متر) رستوران کاتییوشا

گردش بیشتر در سن پترزبورگ

موزه هرمیتاژ سن پترزبورگ

ناو جنگی آورورا سنت پترزبورگ

رستوران کش مش سن پترزبورگ

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt