مسجد مراد پاشا آنتالیا

مسجد مراد پاشا آنتالیا

تاریخ آخرین به روز رسانی: 30 دی ، 1398

مسجد مراد پاشا آنتالیا

مسجد مراد پاشا

در سال 1570 به دستور صدراعظم مراد پاشا عثمانی یا مراد پادشاه عثمانی این مسجد به صورت یک گنبد بر روی یک ده ضلعی بزرگ بیرون از محوطه کاخ در خیابان کاظم اوز آلپ ساخته شده است. به دستور سلطان مراد (کیوک مراد پاشا)بر روی دیوارهای داخلی آن کتیبه های زیبایی از خوشنویسی وجود دارد که زیبایی خاصی به این مسجد بخشیده است. محراب مسجد در کنار ممبر مرمری آن قرار دارد. ستونهای قسمت انتهایی مسجد که باریک و سه گنبدی هستند با سنگهای رنگین تزئین شده اند. 

قدمت این مسجد تقریبا 450 سال می باشد و معماری بسیار زیبای این مسجد به سبک دوران عثمانی است. این مسجد یکی از قدیمی ترین بناهای آنتالیا بوده و نمای بیرونی و تزئینات این مسجد باعث شگفتی گردشگران آنتالیا شده است طوریکه شکل ظاهری این مسجد مانند یک ده ضلعی است.

مسجد مراد پاشا آنتالیا

این مسجد دارای یک گنبد بزرگ و چندین گنبد کوچکتر است که گنبد های آن با سنگ های رنگی تزئین شده اند. مناره های مسجد مراد پاشا در بخش جنوب غربی این مسجد ساخته شده اند که دارای دو بالکن هستند و جنس مناره های این مسجد از مرمر و گرانیت است. بر روی دیوار های داخلی این مسجد کتیبه ها و نوشته های زیبایی به یادگار از حکومت سلجوقیان وجود دارد که زیبایی این بنا را دوچندان کرده است و درون سالن های این مسجد لوستر های بزرگ و زیبایی از سقف آویزان شده اند. گردشگران آنتالیا در کنار تفریحات فراوان این شهر، بازدید از این مسجد را در برنامه سفر خود قرار می دهند.

آدرس مسجد مراد پاشا

یقینا خرید تور آنتالیا می تواند برای شما امری غیرقابل فراموش باشد زیرا با این کار شما می توانید علاوه بر حضور و بازدید از سواحل زیبای ترکیه و طبیعت بکر آنجا از آثار تاریخی و هنری به جا مانده از امپراطوری عثمانی و دیگر سلسله ها دیدن می کنید.
مسجد مراد پاشا نیز از دیگر جاذبه های دیدنی این شهر می باشد که در آدرس زیر می توانید از آن دیدن نمایید و به قدمت و تمدن ترکیه پی ببرید.

Kızılsaray, Milli Egemenlik Cd., 07040 Muratpaşa/Antalya, Turkey

هتل های آنتالیا نزدیک به مسجد مراد پاشا 

  • (144متر) استار پالاس
  • (321متر) هتل کیوراک
  • (177متر) هتل اکسپورویال

رستوران های نزدیک به مسجد مراد پاشا

  • (321متر) جی لته
  • (627متر) سن بابا
  • (370متر) بایدونر

گردش بیشتر در آنتالیا

کسیک مناره آنتالیا-ksyk minarets

رودخانه ماناوگات آنتالیا – Manavgat River

دروازه هادریان یا هادرین آنتالیا – Hadrian’s Gate

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt