خلیج شاخ طلایی استانبول Golden Horn

خلیج شاخ طلایی استانبول Golden Horn

تاریخ آخرین به روز رسانی: 30 آبان ، 1398

خلیج شاخ طلایی استانبول Golden Horn

خلیج شاخ طلایی استانبول

شاید بتوان خلیج شاخ طلایی را به عنوان منحصر به فرد‌ترین مکان در استانبول معرفی کرد که همواره مورد توجه گردشگران تور استانبول نیز می باشد.این خلیج که ظاهری شبیه به یک شاخ دارد، در بخش اروپایی استانبول واقع شده است سمت اروپایی استانبول را به دو قسمت تبدیل کرده است و قسمت شمالی و جنوبی استانبول توسط چهار پل به یکدیگر متصل شده اند و از طرفی این خلیج یک بندر طبیعی است که در گذشته به عنوان لنگرگاه ناوگان عثمانی و بیزانس و همچنین پهلو‌گرفتن کشتی‌های تجاری مورد استفاده قرار می‌گرفت. 
همچنین می توانید با حضور در خلیج شاخ طلایی در اطراف ساحل آن آثاری چون قبرستان مسلمانان، یهودیان و مسیحیان، موزه‌های متنوع، دانشگاه‌های مختلف و اتاق بازرگانی ترکیه را از نزدیک ببینید.
جالب است که بدانید خلیج شاخ طلایی دو محله تکسیم و سلطان احمد را از یکدیگر جدا کرده است که همین امر سبب ایجاد تفاوت‌های فرهنگی در این دو محله شده‌است.

راه های دسترسی به خلیج شاخ طلایی

اگر می خواهید در این خلیج زیبا حضور داشته باشید  می‌توانید با استفاده از وسایل نقلیه عمومی همچون اتوبوس ، مترو با استفاده از ایستگاه های تعبیه شده در آن محدوده به این خلیج زیبا دسترسی داشته باشید.

هتل های استانبول نزدیک به خلیج شاخ طلایی

  • هتل اوسن
  • هتل گلدن هرن 
  • هتل سیرکجی پارک

رستوران های نزدیک به خلیج شاخ طلایی

  • گلدن نایت
  • پیرسپری
  • رستوران آکین 

گردش بیشتر در استانبول

رستوران Ulus 29 استانبول

میدان تکسیم استانبول Taksim Square

مرکز خرید جواهیر استانبول Cevahir Shopping Center

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt