برج گالاتا استانبول Galata Tower

برج گالاتا استانبول Galata Tower

تاریخ آخرین به روز رسانی: 01 اردیبهشت ، 1400

برج گالاتا استانبول Galata Tower

برج گالاتا استانبول

در بخش اروپایی استانبول یعنی و درست در قسمت شاخ طلائی شهر برجی فوق العاده زیبا و قدیمی وجود دارد ؛ این برج در قرن 14 میلادی عنوان مرتفع ترین بنا در استانبول را نصیب خود کرد و امروزه به یکی از دیدنی های استانبول تبدیل شده است و سالانه گردشگران زیادی که تور استانبول را خریداری می کنند، تماشای این برج را در برنامه سفر خود قرار می دهند. در این بخش از سری مقالات الفبا می خواهیم به معرفی این برج زیبا بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

تاریخچه ای از برج گالاتا

برج گالاتا در قرن 14 میلادی توسط رومی ها که در آن زمان بلندترین بنا در قسطنطنیه یا استانبول محسوب می شد ساخته شد. اما در طول تاریخ از برج گالاتا استفاده های گوناگونی شد به عنوان مثال در برهه ای رصدخانه منجمی مشهور بانام تقی الدین بود و سپس بعد از بسته شدن آن از این برج جهت نگهبانی برای کنترل کشتی ها و همینطور تسلط بر دیگر مناطق شهر استفاده شد و سپس چندین سال بعد به زندان تبدیل شد.
اما در این فاصله زمانی برج گالاتا چندین مرتبه در اثر آتش سوزی و دیگر خسارات مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت.

حضور در برج گالاتا

برج گالاتا در محله ای با همین نام نزدیک به میدان تکسیم و تنگه بسفر قرار دارد و علاقه مندان برای بازدید از این بنا می بایست وارد محله گالاتا شده که با ورود به خیابان اصلی این محل، برج گالاتا قابل تماشا می باشد.
بعد از نزدیک شدن به برج گالاتا و جهت ورود به آن چندین پله سنگی تعبیه شده اند که با بالارفتن از آن ها می توان وارد بخش همکف برج شد. اما به منظور بالارفتن از به بالای برج پلکان پرپیچ و خم و زیادی تعبیه شده اند که هرچند بالا رفتن از آن ها شاید کمی دشوار به نظر بیاید اما بسیار هیجان انگیز و پرخاطره می باشد.
همچنین برای افرادی که قادر به استفاده از پله نیستند می توانند از آسانسوری که در آخرین بازسازی در برج تعبیه شده است استفاده کنند.

تماشای استانبول از برج گالاتا

تماشای نمایی از دو قاره در سکوی برج گالاتا

می توان انگیزه افرادی که تمایل حضور در این برج را دارند را تماشای تنگه بسفر، دریای مرمر، محله های رنگی، مساجد و دیگر آثار تاریخی همچون مسجد سلیمانیه بر فراز و بلندی آن دانست.
همچنین بعد از تماشا و عکاسی از استانبول شگفت انگیز در بالای برج می توان برای صرف غذاها و دسرهای لذیذ بین المللی و ترکی در رستوران این برج که در همان طبقه قرار دارد حضور پیدا کرد و همزمان از محوطه برج دیدن کرد.

تکسیم لاین استانبول و  هتل کاج استانبول نیز هتل هایی هستند که می توان در آن ها این بنای زیبا را مشاهده کرد.

نحوه دسترسی به برج گالاتا

با توجه به اینکه برج گالاتا در نزدیکی میدان تکسیم و خیابان استقلال قرار دارد پس دسترسی به آن با حمل ونقل عمومی بسیار راحت می باشد همچنین علاقه مندان می توانند با پیاده شدن در ایستگاه مترو شیشانه به سریع ترین حالت ممکن به این برج فوق العاده دسترسی پیدا کنند.


هتل های استانبول نزدیک به برج گالاتا

  • (112متر) دو گالاتا هتل
  • (112متر) مرودی پرا هتل
  • (96متر) گالاتا اسپورت هتل

رستوران های نزدیک به برج گالاتا استانبول

  • (48متر) کافه ولوت
  • (64متر) رستوران گونیی
  • (32متر) اف اند بی کالچر

گردش بیشتر در استانبول

کاخ دولما باغچه استانبول Dolmabahçe Palace

مرکز خرید آکمرکز استانبول Akmerkez Shopping Center

مرکز خرید پالادیوم استانبول Palladium Shopping Center

6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt